مراقبت از گیاهان آپارتمانی برای خوشبو شدن گیاهانمان چه کنیم؟


از گیاه آپارتمانی مراقبت کنید و گیاه را تازه کنید:پس از مدتی گیاهانی که در آپارتمان نگهداری می کنیم از شادابی خارج می شوند و شادابی خود را از دست می دهند، چگونه می توانیم از یک گیاه مراقبت کنیم و به آن طراوت و شادابی بدهیم؟ برای شناخت روش ها از گیاه آپارتمانی مراقبت کنید و گیاه را تازه کنید با دلگرم کننده پیوستن:

از گیاه آپارتمانی مراقبت کنید و گیاه را تازه کنید

از گیاه آپارتمانی مراقبت کنید و گیاه را تازه کنید

مراقبت از گیاه:از ظروف شیشه ای استفاده نکنید:

هنگام برش گیاه از گلدان های شیشه ای استفاده می شود تا به راحتی ریشه دهد. زیرا این ظروف به راحتی از نور عبور می کنند و آب زیاد نیز باعث پوسیدگی و از بین رفتن ریشه می شود. ظروف شیشه ای شهرت ندارند و بنابراین آب اضافی از خاک آنها خارج نمی شود و ریشه گیاه از بین می رود. اگر از این گلدان ها استفاده می کنید باید به طور مرتب آب گلدان را عوض کنید یا روی ریشه ها را با سنگ های ریز و درشت بپوشانید و فقط سنگ ها را مرطوب نگه دارید.

از گیاه آپارتمانی مراقبت کنید و گیاه را تازه کنید

مراقبت از گیاه:تعویض خاک گلدان:

آب های با نمک زیاد را آب های سخت می گویند که باعث از بین رفتن مواد معدنی در خاک و تشکیل کپک سفید روی خاک می شود. این لکه های سفید نشانه فقر خاک با هر نوع نمکی است. بهتر است سالی یک بار خاک گلدان را تعویض کنید تا فرصت مناسبی برای رشد گیاه ایجاد شود.

از گیاه آپارتمانی مراقبت کنید و گیاه را تازه کنید

مراقبت از گیاه:تعویض ظرف:

گیاهان هر سال رشد می کنند و ریشه های آنها به فضای بیشتری برای رشد نیاز دارند. گلدان های جایگزین از آسیب انگل ها، قارچ ها و کپک های گیاهی به ریشه گیاه و جلوگیری از رشد آنها جلوگیری می کند. به این ترتیب خاک پایدارتر می ماند. تعویض گلدان برای همه گیاهان ضروری است. اما برای گیاهان کم رشد مانند کاکتوس، تعویض گلدان حداقل سالی یکبار ضروری است.

بیشتر بخوانید  لیست شعب بانک رفاه کارگران در ارومیه به همراه آدرس و تلفن

از گیاه آپارتمانی مراقبت کنید و گیاه را تازه کنید

مراقبت از گیاه:مواد ظرف:

بهترین گلدان ها از گل رس هستند که به گلدان های سفالی معروف هستند. زیرا بهترین شرایط را برای شادابی و سرزندگی گیاه فراهم می کنند و باعث می شوند که دمای خاک برای ریشه ها در تابستان سرد و در زمستان گرم باشد. به خصوص برای گیاهانی مانند کاکتوس که به آب زیادی نیاز ندارند، استفاده از این گلدان ها باعث نشت آب اضافی به بدنه گلدان می شود. گلدان های پلاستیکی برای برخی از گیاهان آپارتمانی مانند ساقه و فیکوس نیز مناسب هستند. هرگز از گلدان های فلزی استفاده نکنید زیرا باعث زنگ زدگی و افزایش نفوذ سموم به خاک می شوند. البته قابلمه های استیل جدید دارای روکش های مناسب بدون آسیب هستند.

از گیاه آپارتمانی مراقبت کنید و گیاه را تازه کنید

مراقبت از گیاه:گرده افشانی:

گرده افشانی برای هر گیاه فصل خاصی دارد. بهترین فصل برای این کار بهار و پاییز است، بهتر است در این فصل از سال گیاهان را در فضای باز نگهداری کنید تا زیبایی آنها از بین نرود و گرده افشانی آنها باعث ایجاد حساسیت در خانواده نشود. گرده افشانی باعث افزایش قدرت گیاه می شود. البته گرده افشانی محدود به گیاهانی است که اغلب در باغچه ها کاشته می شوند.

از گیاه آپارتمانی مراقبت کنید و گیاه را تازه کنید

مراقبت از گیاه:تامین مواد مغذی گیاهان:

برای تقویت خاک بهتر است بسته به نوع گیاه از کودهای گیاهی و شیمیایی استفاده شود. آب برنج شسته بدون نمک هر گیاه را تازه و سبز می کند. وقتی تخم مرغ پخت، آب را داخل قابلمه بریزید تا آهک مورد نیاز گیاه تامین شود. از ریختن قهوه و نسکافه در زمین خودداری کنید. زیرا باعث اسیدی شدن خاک می شود. آب آکواریوم برای تقویت شاخه های جوان مناسب است که البته برای رفع همه این نیازها می توانید از کود ورمی کمپوست بی بو و نو استفاده کنید که در سایت دیگرم به تفصیل توضیح دادم.

بیشتر بخوانید  معرفی ۵ پارک توریستی و دیدنی در شهر ساری

از گیاه آپارتمانی مراقبت کنید و گیاه را تازه کنید

مراقبت از گیاه:آبیاری:

آبیاری گیاهان آپارتمانی باید بسیار کم و حداقل باشد. بهترین مقدار برای آبیاری دو لیوان آب در هفته است. گیاهانی که در خانه نگهداری می کنید به آب زیادی نیاز ندارند. هرگز اجازه ندهید خاک خیس شود زیرا باعث پوسیدگی ریشه می شود. ته دیگ نیز از نشت آب اضافی به داخل قابلمه جلوگیری می کند.

از گیاه آپارتمانی مراقبت کنید و گیاه را تازه کنید

مراقبت از گیاه:نورپردازی:

بهتر است نور کافی به گیاه داده شود تا به اندازه نیاز فتوسنتز انجام دهد و شاداب بماند. پشت پنجره ها، تراس ها و بالکن ها مکان های خوبی برای نگهداری گیاهان هستند. حتی یک لامپ نیز می تواند نور گیاه را تامین کند. برای شادابی بیشتر گیاهان، بهتر است آنها را در تابستان بیرون بیاورید و چند ساعت در فضای باز بگذارید.


دیدگاهتان را بنویسید