ماجرای انتشار دود در کابین هواپیمای تهران-تبریز چه بود؟به گزارش سلام نو به نقل از ایسنا، پرواز شرکت هواپیمایی معراج که ساعت 12 امروز تهران را به مقصد تبریز ترک کرده بود به دلیل دود و بوی نامطبوع در کابین هواپیما در مهرآباد فرود اضطراری کرد.

علت بوی نامطبوع پرواز هواپیمایی معراج چه بود؟

پرواز شرکت هواپیمایی معراج که ساعت 12 ظهر فرودگاه مهرآباد تهران را به مقصد تبریز ترک کرده بود به دلیل دود و بوی نامطبوع کابین هواپیما به فرودگاه مهرآباد بازگشت و دو ساعت و نیم بعد مسافران همچنان در مهرآباد بودند. Airport.present و به آنها گفته نشد که چه چیزی باعث این مشکل شده است.

یکی از مسافران گفت: پس از بلند شدن هواپیما، دود زیادی در کابین وجود داشت و مسافران به سختی نفس می‌کشیدند و خلبان بلافاصله پس از شروع پرواز مجبور به فرود اضطراری در فرودگاه مهرآباد شد و تعدادی از مسافران نیز مجبور به فرود اضطراری شدند. حتی تنگی نفس داشت ، که آمبولانس در منطقه مستقر شده و از آنها مراقبت می کند. با وجود این، شرکت هواپیمایی معراج توضیحی در مورد اتفاقات رخ داده به مسافران ارائه نکرد.

در نهایت، بیش از دو ساعت پس از شروع پرواز، به مسافران اطلاع داده شد که می توانند برای ادامه سفر به هواپیما برگردند. اما برخی از مسافران پرواز خود با این شرکت هواپیمایی را لغو کردند و برخی دیگر به هواپیما بازگشتند.

در این زمینه میرسمی – روابط عمومی شرکت هواپیمایی معراج – به ایسنا توضیح داد: با توجه به پروازهای نجف و وجود گرد و غبار در آن فرودگاه، روند کار به این صورت است که موتور هواپیما باید هر بار پس از آخرین بار شستشو شود. پرواز به ترمینال نجف , موتور هواپیما شسته شد اما مقداری مواد شوینده در موتور باقی ماند و باعث ایجاد بوی بد در کابین شد. برای بررسی مجدد موتور هواپیما و ادامه پرواز به فرودگاه مهرآباد برگشتیم تا ایمنی را به خطر نیندازیم و جانب احتیاط را رعایت کنیم.

بیشتر بخوانید  ماکرون با هیتلر روی بیلبورد ؛ رئیس جمهور فرانسه شکایت کرد

وی درباره ادامه این پرواز و نحوه پرداخت غرامت به مسافران توضیح داد: برای ادامه پرواز مشکل فنی وجود ندارد، خدمات رسانی به مسافران انجام می شود و جبران خسارت طبق قوانین انجام می شود.

ایرانی وب

دیدگاهتان را بنویسید