شگفتانه رئیسی برای دارندگان سهام عدالتآنچه دیگران می خوانند:

عدالت تقسیم می کند در مورد نوع یارانه ای است که به گفته دولت نهم (رئیس جمهور محمود احمدی نژاد) از طریق تعاونی های قوه قضائیه استان به ذینفعان آن می داد و در اواسط دهه 1380، دولت سهام خود را در 49 شرکت بین تقسیم کرد. مردمی که به این ترتیب بیش از 49 میلیون نفر از جمعیت کشور شرایط دریافت را دارند عدالت تقسیم می کند دولت هدف خود را از عرضه سهام عدالت به منظور گسترش سهم بخش تعاون در اقتصاد ایران اعلام کرد. بر اساس برنامه اقدام، بخشی از سهام برخی بنگاه‌های دولتی به گروه‌هایی با درآمد کمتر فروخته می‌شود که در زیر آخرین اخبار از عدالت تقسیم می کند ما می خوانیم

محمد خزاعی دبیرکل اتحادیه شرکت های سرمایه گذاری سهام عدالت گفت: سود پیش بینی می شود. عدالت تقسیم می کند که در پایان سال جاری پرداخت خواهد شد، نسبت به سال گذشته دو برابر خواهد شد.

دو برابر شدن سود سهام از سرمایه

سبد سهام متشکل از تعدادی سهام ارزشی و نمادهای اصلی بازار سرمایه است که در هفته های اخیر با نوسانات ارزشی مرتبط بوده است.

سهام عدالت نوعی یارانه است که طبق مصوبه دولت نهم از طریق تعاونی های عدالت استانی به مشمولان آن تعلق می گرفت. در اواسط دهه 1380، دولت سهام خود را در 49 شرکت بین مردم تقسیم کرد و از این طریق بیش از 49 میلیون نفر از جمعیت کشور را حق سهیم شدن در سرمایه قرار داد.

بیشتر بخوانید  تهران در میان ابرهای آلودگی

هدف دولت از عرضه سهام عدالت برای توسعه سهم بخش تعاون در اقتصاد ایران است. بر اساس طرح سرمایه، بخشی از سهام برخی از شرکت های دولتی به گروه هایی با درآمد کمتر فروخته می شود. در زیر آخرین اخبار بورس را می خوانیم.

در سال 2005، دولت سهام 49 شرکت را تحت عنوان سهام به فروش رساند. اولویت با افراد تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی است. بعدها اقشار مختلف جامعه با هدف افزایش ثروت عمومی مشمول دریافت سهم از سرمایه شدند.

روز گذشته بورس با رشد 1.3 درصدی به سطح 1467 هزار واحدی رسید. امروزه سیگنال های متعددی برای بازار وجود دارد و کارشناسان معتقدند تالار شیشه ای روند متعادلی را تجربه می کند. بر این اساس پیش بینی می شود شاخص کل در این روز تا حدودی مثبت باشد. دارندگان سهامی که هنوز در سجام ثبت نام و احراز هویت نکرده اند می توانند با استفاده از 87 مرکز الکترونیکی و حضوری به صورت کاملا رایگان در سامانه سجام ثبت نام و احراز هویت کنند. این موضوع می تواند تعداد سجامی ها را افزایش دهد و در نهایت اعتماد سهامداران به بازار سرمایه افزایش یابد.

رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: اگر اطلاعات قراردادهای 8 تیم صنعتی در بورس منتشر نشود، برای شرکت های صاحب آنها مجوز نمی دهیم.

انتشار ارقام قرارداد تیم های صنعتی این باشگاه ها شفاف است و نحوه سرمایه گذاری در آن را تغییر می دهد. مجید عشقی رئیس سازمان بورس گفت: شرکت ها طبق قانون 8 ماه فرصت دارند تا سود سهام را پرداخت کنند اما با مشورت ناشران. آنها معمولاً وجوه لازم را برای پرداخت سود سهام به سهامداران ذینفع از قبل فراهم می کنند. تقریباً در اکثریت قریب به اتفاق موارد، شرکت ها در حال حاضر سود واقعی را در دوره ای کمتر از 8 ماه و کمتر از 3 ماه به سهامداران پرداخت می کنند.

بیشتر بخوانید  شب گذشته بیش از 5000 دوز واکسن کرونا تزریق شد

کاهش زمان بازپرداخت سود می تواند اعتماد سهامداران را افزایش دهد و سپس این سود به صورت نقدینگی وارد بازار شود. رابرت مالی درباره مذاکرات لغو تحریم‌ها و تمدید توافق هسته‌ای با ایران، مدعی شد واشنگتن قصد ندارد استانداردهای تحریم‌ها را در رابطه با تجارت شرکت‌ها با ایران کاهش دهد و تاکید کرد که هنوز توافقی وجود ندارد. ما استانداردهای تحریمی خود را علیه شرکت های اروپایی یا سایر شرکت هایی که با ایران تجارت می کنند پایین نیاورده و نخواهیم کرد. ایران باید به تحریم های ما احترام بگذارد. وزارت خزانه داری استانداردهای بسیار روشنی را برای کارهایی که شرکت ها باید انجام دهند تعریف کرده است. هر گزارشی که ادعا کند ما استانداردهای خود را کاهش می دهیم یا در حال مذاکره هستیم، به سادگی نادرست است. اگر معامله ای انجام شود، بازار سهام می تواند در بلندمدت روند صعودی بسیار خوبی داشته باشد.

سبد سهام متشکل از تعدادی سهام ارزشی و نمادهای اصلی بازار سرمایه است که در هفته های اخیر با نوسانات ارزشی مرتبط بوده است. این سهام در بهمن ماه با کاهش ارزش مواجه شدند و در اسفندماه نیز روندی نوسانی داشتند.

ارزش این سهام در هفته اول فروردین بر خلاف رشد شاخص های عملکرد بازار سرمایه کاهش یافت، اما در هفته دوم فروردین ماه و با رشد شاخص کل، ارزش سهام عدالت نیز افزایش یافت. به طور قابل ملاحظه. البته ارزش این سهام در هفته سوم فروردین کاهش یافت. ارزش این سهم در هفته چهارم فروردین با رشد 4 درصدی افزایش چشمگیری داشت.


بیشتر بخوانید  ویدئو/ تیزر انگلیسی و عجیب محمد رضا گلزار از خودش!

دیدگاهتان را بنویسید