مجله گردشگری

پربازدیدترین‌ها
لینک های مفید

بیانیه اتاق بازرگانی غیرقانونی است

به قلم زود نیوز
به قلم زود نیوز
سرفصل‌های مقاله


دبیر انجمن نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی ایران گفت: بیانیه امروز(چهارشنبه) هیئت رئیسه اتاق نه تنها غیرقانونی بلکه ناصواب و غیرحقوقی است.

به گزارش سایت طلا،جهانبخش سنجابی روز چهارشنبه افزود: با توجه به احساس مسئولیت شرعی و عرفی باید در مورد بیانیه ای که امروز در سایت اتاق منتشر شد، به چند نکته اشاره کنم.

وی خاطرنشان کرد: براساس ماده ۶ این قانون، ارکان اتاق مشخص شده اند که این ارکان عبارتند از شورای عالی نظارت، هیات نمایندگان اتاق ایران و رکن مادر عملاً می شود هیات رئیسه اتاق ایران و زیر این رکن دیگر رکنی نیست.

عضو هیئت نمایندگان اتاق ایران گفت: معنای این حرف این است که اگر بیانیه ای به عنوان بیانیه اتاق ایران منتشر می شود باید در آن تصریح شود که متعلق به کدام یک از ارکان اتاق است اگر تصریح نمی شود که در بیانیه اخیر هم تصریح نشده، معنایی که به ذهن متبادر می کند آن است که همه ارکان اتاق بر این بیانیه صحه گذاشته اند.

وی ادامه داد: شورای عالی نظارت با توجه به مصوبه اول آبان امسال نمی تواند بیانیه را تایید کند.

این فعال اتاق بازرگانی افزود: هیات نمایندگان اتاق ایران هم که من عضوی از آن هستم در یک ماه اخیر جلسه ای نداشته است و قرار بوده جلسه ای داشته باشد که برخی اعضاء به دلایلی تلاش دارند این جلسه را به تاخیر بیاندازند، اما به طور قطع هیات نمایندگان هم جلسه ای نداشته و بر اساس قواعد نمی تواند بیانیه را تایید کرده باشد.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گفت: تنها رکن باقی مانده هیات رئیسه اتاق است که اکنون مسئولیت بیانیه نیز متوجه هیئت رئیسه اتاق است، هرچند اعلام کنند که از این بیانیه اطلاع نداشته‌اند، مسئولیت بیانیه متوجه آنان است.

بیشتر بخوانید  چگونه در روابط اجتماعی جذاب باشیم

وی خاطرنشان کرد: این بیانیه واجد افعال مجرمانه ای است که متوجه یک یک اعضای هیات رئیسه است. اگر کسی هم بدون اطلاع هیئت رئیسه بیانیه را صادر کرده باشد به طور قطع جعل عنوان کرده و به طور حتم با افعال مجرمانه عمل کرده است.

عضو هیات نمایندگان اتاق ایران ادامه داد: این بیانیه از جهت دیگر هم نیاز به بررسی دارد، زیرا سه پیام دارد، اول آنکه مدعی است که انجمن جدیدی تشکیل شده است که به طور قع کذب و نشر اکاذیب است و فعلی است که هم از دیدمدعی العموم و هم اعضای بالادستی اتاق ایران قابل پیگیری است.

سنجابی گفت: طبق مفاد قانونی اتاق، یک انجمن برای هر انتخابات تشکیل می شود پس از بنیان، ادعای تشکیل انجمن جدید بی اساس است.

دبیر انجمن نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: تشکیل انجمن همچنین مطابق سایر مواد قانونی اتاق منوط به درخواست وزیر بازرگانی(صنعت، معدن و تجارت) است که رئیس اتاق باید چهار نفر را معرفی کند و وزیر یک نفر را و با معرفی اینها تازه انجمن تاسیس می شود.

وی گفت: تاکنون وزارت صمت کسی را معرفی نکرده و اتاق بازرگانی هم منطقا نمی توانسته کسی را معرفی کند زیرا طبق تصریح تبصره های قانون اتاق معرفی آن چهار نفر با رئیس اتاق است که اتاق هم رئیس ندارد که بتواند کسانی را معرفی کند.

سنجابی افزود: بنابراین درخواست هیئت رئیسه خلاف قانون است و تاسیس انجمن جدید دومین دروغ این بیانیه است.

به گفته وی، سومین نکته کذب آن است که ادعا کرده اند فعالیت انجمن قبلی خلاف مقررات قانون است اما به طور قطع مقررات نمی تواند خلاف قانون باشد و مقررات پشت قانون قرار می گیرند.

بیشتر بخوانید  مهران مدیری درباره پخش «دورهمی» تصمیم نمی‌گیرد

دبیر انجمن نظارت بر انتخابات اتاق بازرگانی ایران افزود: قانون صراحت دارد یک انجمن تشکیل می شود و این انجمن است که شروع و پایان خود را اعلام می کند و سوت شروع و پایان انتخابات برعهده انجمن است.

سنجابی ادامه داد: طبق مقررات قانونی انحلال انجمن یک هفته بعد از برگزاری انتخابات خواهد بود و هر زمان هیات رئیسه شکل گرفت و یک هفته بعد از آن اگر ادعای نبود انجمن کار خود را پایان می دهد، پس این ادعا واجد فعل مجرمانه است.

وی خاطرنشان کرد: این بیانیه وهن افکار عمومی و احمق فرض کردن اعضای اتاق بازرگانی است و شورای عالی نظارت باید ورود کند.


ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید.
نظرتون رو بنویسید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *