مجله گردشگری

پربازدیدترین‌ها
لینک های مفید

چیستان | اون چه ورزشیه که اگه حرف آخرش رو برداریم یکی از اعضای بدن میشه؟!

به قلم زود نیوز
به قلم زود نیوز
سرفصل‌های مقاله


چیستان سوالی است که معمولا در آن نکته ای انحرافی خود را پنهان کرده‌است. نکته‌ای که با کمی فکر و استفاده از هوش می‌توان آن را دریافت. البته با تمرین و ممارست نیز چیستان‌ها قابل حل هستند. به این صورت که اگر شما به صورت روزانه خود را ملزم به حل چیستان و سوالات معماگونه نمایید آرام آرام در آن مهارت پیدا خواهید کرد. برخی از چیستان‌ها بازی با کلمات هستند برخی اطلاعات عمومی خواننده را محک می‌زنند و برخی دیگر ترکیبی از این دو خواهند بود. چیستان را می‌توان به صورت شعر بیان کرد و اگر قافیه‌ای وجود نداشت به صورت نثر بیان می‌شود.

در این سوال طراح سوال قصد بازی با کلمات و ترکیب دو موضوع را داشته است. یک اینکه اطلاعات عمومی شما را در مورد ورزش‌ها مورد سوال قرار می‌دهد و دو اینکه این ورزش چه ارتباطی با اعضای بدن خواهد داشت. به نظر شما پاسخ صحیح سوال چیست؟

کاربران گرامی این چیستان اختصاصی برای سایت ستاره طراحی شده است.

بیشتر بخوانید: آن کدام میوه است که پوست ندارد؟

چیستان ورزش و اعضای بدن

کدام ورزش است که اگر حرف آخرش را برداریم یکی از اعضای بدن خواهد شد؟

.

.

.

.

.

.

.

.

آیا به جوابی برای این چیستان رسیدید؟ اگر هنوز نه کمی پایین رفته تا پاسخ صحیح را مشاهده نمایید.

بیشتر بخوانید: آن کدام حیوان است که آخرش یک عدد است؟

.

.

.

.

.

.

.

پاسخ چیستان ورزش و اعضای بدن

جواب این سوال ورزش کبدی است. اگر حرف آخر این کلمه یعنی حرف ی را برداریم به کبد خواهیم رسید. کبدی ورزشی است که در سال‌های اخیر محبوب شده و حتی مدال‌هایی برای کشورمان نیز در میادین جهانی به ارمغان آورده است. همه ما نام کبد را هم شنیده‌ایم. عضو مهمی از بدن که اگر نباشد باید با این دنیا وداع کنیم. 

بیشتر بخوانید  حمایت از نماینده های مجلس در لایحه های رتبه بندی معلمان / برخی شیطان مجازی علیه پارلمان

این سوال به طور اختصاصی برای وبسایت ستاره طراحی شده است. هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع و لینک مربوطه ممنوع می‌باشد.

بیشتر بخوانید: کدام ماشین ایرانی است که اگر آن را وارونه بخوانیم، میوه خواهدشد؟

مقصود از طراحی این سوال ترکیب اطلاعات عمومی ورزشی، سلامت و بازی با کلمات و حروف بوده است. اینگونه سوالات معماگونه می‌تواند مهارت کودکان را در کشف و دقت به جزئیات افزایش دهد. آن‌ها می‌توانند در آینده در برابر مشکلات آماده بوده و بهترین تصمیمات را اتخاذ کنند. همچنین انجام مداوم این سوالات برای بزرگسالان علاوه بر گذران اوقات فراغت بسیار سودمند است. چیستان ذهن را پویا نگه داشته و بروز بیماری‌های ناتوانی و زوال عقل را به تاخیر می‌اندازد.

آیا می‌توانید ورزش دیگری با ویژگی‌های آورده شده در چیستان برای ما نام ببرید؟ لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در انتهای همین مطلب با ما به اشتراک گذارید.

 

نظرتون رو بنویسید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *