مجله گردشگری

پربازدیدترین‌ها
لینک های مفید

چیستان | اون چه شهریه که هم یکی از تجهیزات برقیه هم پایتخت یک کشور؟

به قلم زود نیوز
به قلم زود نیوز
سرفصل‌های مقاله


چیستان سوالی معماگونه است که سعی در به چالش کشیدن خواننده اش دارد. معمولا طراحان چیستان سوال را طوری مطرح می‌نمایند که خواننده مجبور به فکر کردن گردد. این سوالات می‌توانند در قالب نظم یا نثر بیان شوند، بازی با کلمات و حروف باشند یا اطلاعات عمومی فرد را محک بزنند.

حتی در برخی موارد نکاتی انحرافی در خود پنهان کرده‌اند تا خواننده از جواب صحیح دور شود. همه این حقه‌ها برای این است که ما با خواندن چیستان از همه حواسمان استفاده کنیم. مطالعه روزانه چیستان و بازی‌های معمایی نه تنها اوقات فراغت ما را پر خواهد کرد بلکه می‌تواند مغز ما را از هجوم بیماری‌های زوال عقل همچون آلزایمر مصون بدارد. 

در کودکان مطالعه مستمر و با برنامه چیستان و بازی‌های هوش و معمایی می‌تواند آن‌ها را در برابر چگونگی برخورد با موضوعات لاینحل آماده نماید. اگر شما هم از علاقه‌مندان به حل چیستان و سوالاتی از این دست هستید همراه همیشگی ستاره باشید.

ما برای دوستداران چیستان مجموعه‌ای جذاب و خواندنی را فراهم کرده‌ایم که می‌توانید در قالب صفحه چیستان ستاره مطالعه نمایید و مهارت خود را افزایش دهید. اما نوبت به سوال و چیستان این مقاله رسید. به نظر شما پاسخ صحیح چیست؟ عجله نکنید و اطلاعات عمومی خودتان را مرور کنید.

بیشتر بخوانید: آن کدام شهر است که سه حرف اولش خوردنی است؟

چیستان پایتخت و لوازم برقی

اون چه شهریه که هم یکی از تجهیزات برقیه هم پایتخت یک کشور

.

.

.

.

.

.

.

.

.

برای رسیدن به جواب می‌توانید از لیست پایتخت‌های کشورهای جهان استفاده کنید. به نظرتان کدام یک می‌‌تواند مشابه یکی از تجهیزات و لوازم برقی باشد؟

بیشتر بخوانید  توهین آیت الله مصباخ چیزی غیر از گره گشایی نیست

بیشتر بخوانید: کدام شهر ایران است که از هر طرف بخوانیم همان می‌شود؟

.

.

.

.

.

.

.

.

پاسخ چیستان پایتخت و تجهیزات برقی

جواب صحیح این چیستان شهر کابل است.

کابل پایتخت کشور افغانستان بوده که در همین نزدیکی کشور خودمان قرار گرفته است. کابل رو می‌توان به صورت دیگری خواند و از آن به عنوان کابل برق یاد کرد. 

بیشتر بخوانید: آن چه شهری است که اگر بی آبش کنی منفجر می‌شود؟

آیا توانستید به جواب صحیح برسید؟ چقدر زمان برای حل این معما و چیستان صرف کردید؟ اگر این چیستان مورد پسند شما قرار گرفته آن را با دیگر دوستانتان به اشتراک گذاشته و آن‌ها را به چالش حل چیستان‌های روزانه ستاره دعوت نمایید. ما در تلاشیم که با ارائه روزانه چیستان، مهارت کودکان و بزرگسالان را در حل مسائل گوناگون بهبود ببخشیم. اوقات فراغتشان را پر نماییم و قدرت تفکر را در آن‌ها افزایش دهیم.

بیشتر بخوانید: نام کدام شهر، دو حرف اولش یک ساز قدیمی و سه حرف آخرش به معنای آهنگ است؟

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در انتهای همین مطلب با ما به اشتراک گذارید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید.
نظرتون رو بنویسید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *