چیستان | آن چیست که هم اسم غذایی خوشمزه است هم وسیله بنایی؟!


چیستان‌ها سوالات خواندنی و شیرینی هستند که ذهن خواننده را به چالش می‌کشند. دقیقا هدف طراح چیستان از مطرح کردن چنین سوالی همین است که خواننده از همه حواس خود برای حل سوال استفاده کند. ذهن درگیر پاسخگویی شده و بدین ترتیب فعال و پویا باقی خواهد ماند.

به همین دلیل است که حل روزانه چیستان یا معماهای هوش به افراد در سنین بالا توصیه می‌شود. این کار می‌تواند با فعال نگه داشتن مغز بروز بیماری‌های زوال عقل همچون آلزایمر را به تعویص بیندازد. در این بخش از مجموعه چیستان‌های ستاره سوالی را برای کاربران عزیز مطرح کردیم که شاید بتواند چند دقیقه‌ای آن‌ها را به فکر فرو برد. به نظر شما پاسخ سوال چیست؟

بیشتر بخوانید: چیستان | اون چه شهریه که هم یکی از تجهیزات برقیه هم پایتخت یک کشور؟

چیستان غذا و بنایی

اون چیه که همه اسم یه غذاست هم اسم یه وسیله بنایی؟

.

.

.

.

.

.

.

.

کاربر عزیز ستاره هنوز به جواب درست نرسیده‌اید؟ بیشتر فکر کنید و عجله نکنید. برای دیدن پاسخ کمی پایین بروید.

بیشتر بخوانید: چیستان | آن كدام چهار است كه پنج نمی‌شود؟

.

.

.

.

.

.

.

پاسخ چیستان غذا و بنایی

به احتمال خیلی زیاد به پاسخ درست رسیده‌اید. جواب استانبولی است. استانبولی یکی از غذاهای خوشمزه‌ای است که همه ما برای یکبار هم که شده آن را نوش جان کرده‌ایم. به گفته برخی نام این پلو از نوعی سیب زمینی به نام استانبولی (Istanbuli) گرفته شده که در دستور اصلی این غذا به کار می‌رفته است. اما استانبولی در بنایی چیست؟

در واقع استانبولی بعنوان تشت ملات سازی و گچ سازی در ساخت ملات و گچ در کارهای ساختمانی،ساخت سازه، بنایی و مجسمه سازی مورد استفاده قرار می گیرد.

بیشتر بخوانید  تاریخچه اختلاف شورای ششم برای انتخاب شهردار تهران / احتمال بررسی مجدد گزینه های نهایی

چیستان‌ها به عنوان یک فعالیت سرگرم‌کننده و آموزشی محسوب می‌شوند. آن‌ها مهارت‌های مختلفی را تقویت می‌کنند، از جمله تفکر منطقی، استدلال، حل مسئله، خلاقیت و همکاری در گروه. علاوه بر این، چیستان‌ها باعث تحریک ذهن و افزایش تمرکز و توجه می‌شوند.

بیشتر بخوانید: چیستان | اون چه شهریه که هم تو ایران هست هم تو آمریکا؟

برای حل چیستان‌ها، شما باید اطلاعات موجود را تحلیل کرده، الگوها و ارتباطات پنهان را تشخیص داده و به پاسخ درست برسید. بعضی از چیستان‌ها نیازمند استفاده از حافظه، اطلاعات عمومی یا مهارت‌های خاصی مانند رمزنگاری و فهم نمودارها هستند.

در مجموع، چیستان‌ها به عنوان یک چالش ذهنی جذاب و سرگرم‌کننده شناخته می‌شوند و می‌توانند فرصتی مناسب برای تمرین و تقویت مهارت‌های شناختی شما باشند.

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در انتهای همین مطلب با ما به اشتراک گذارید.

دیدگاهتان را بنویسید