چگونه در سامانه ارزشیابی معلمان ثبت نام کنیم؟


به گزارش سلام نو به نقل از ایسنا، سامانه سنجش معلمان از روز چهارشنبه پنجم مردادماه رسما آغاز شد و فرهنگیان بر اساس برنامه زمان بندی و آخرین شماره کد ملی مدارک مورد نیاز را تا 18 شهریور بارگذاری خواهند کرد. امتیاز لازم برای کسب هر یک از رتبه های پنج گانه به صورت جداگانه منتشر می شود.

با راه اندازی سامانه ارزشیابی معلمان از هفته گذشته، روند ارزشیابی معلمان تسریع شده و طبق اعلام وزیر آموزش و پرورش، این روند برای هر معلم نباید بیش از یک ماه و نیم طول بکشد.

البته یوسف نوری قول داد به دلیل تاخیر، مبلغی به حساب معدل معلم پرداخت شود. از آنجایی که زمان اجرای قانون رتبه بندی از شهریور 1400 تعیین شد، تاخیر در رتبه بندی معلمان یک ساله شد.

همچنین به گفته سخنگوی وزارت آموزش و پرورش، بر اساس هماهنگی های انجام شده این وزارتخانه با سازمان برنامه و بودجه، تلاش می شود بخشی از مطالبات فرهنگیان در خصوص رتبه بندی شهریور ماه به صورت علی الحساب تامین شود. ، تا از ماه های آینده و با صدور رای به طور کامل سامانه درجه بندی اعمال شود.

در دستورالعمل رتبه بندی معلمان که برای اجرای صحیح قانون فوق الذکر منتشر شد و پس از اصلاحیه ای که در 24 مرداد ماه جاری توسط هیات وزیران گزارش شد، امتیازات کسب شده توسط معلمان به چهار گروه عمومی، حرفه ای، حرفه ای تقسیم می شود. . و دارای مدارک تحصیلی به شرح زیر است:

ادامه ثبت نام مدارک در سامانه ارزشیابی / صلاحیت هر معلم چند امتیاز دارد؟

ادامه ثبت نام مدارک در سامانه ارزشیابی / صلاحیت هر معلم چند امتیاز دارد؟

ادامه ثبت نام مدارک در سامانه ارزشیابی / صلاحیت هر معلم چند امتیاز دارد؟

ادامه ثبت نام مدارک در سامانه ارزشیابی / صلاحیت هر معلم چند امتیاز دارد؟

جدول زیر حداقل امتیاز مورد نیاز برای رتبه را بر اساس هر شایستگی فهرست می کند که 460 کمترین و 900 بالاترین آن است:

بیشتر بخوانید  هلاکت ۵ شرور مسلح در سیستان و بلوچستان

ادامه ثبت نام مدارک در سامانه ارزشیابی / صلاحیت هر معلم چند امتیاز دارد؟

نحوه ثبت نام در سامانه ارزشیابی معلمان

سجاد سیاح رئیس دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش نحوه ثبت نام در سامانه را تشریح کرد و گفت: همکاران می توانند با نام کاربری و رمز عبوری که در سامانه پروفایل کرده اند وارد سامانه شوند. اگر رمز عبور خود را فراموش کرده باشند، دو عملکرد بازیابی رمز عبور ارائه می شود. فرم ها و موارد دیگر در سیستم برنامه ریزی شده و سعی کردیم محیط کاربری ساده ای داشته باشیم. فیلم آموزشی به زودی آپلود و ارسال خواهد شد.

وی همچنین اعلام کرد: برای رعایت عدالت در ورود اطلاعات و جلوگیری از بارگذاری بیش از حد به سامانه، برنامه ریزی کردیم که هر رقم کد ملی سمت راست (رقم اول سمت راست کد ملی) 2.5 کارکرد داشته باشد. روز برای ثبت نام فرصت.و امروز از صفر تا کد 9 شروع می شود.زمان بندی مشخص شده است. اما پس از این مدت فرصت مجدد به کلیه همکارانی که موفق به ثبت نام نشده اند داده می شود و دلیلی برای استرس و نگرانی وجود ندارد.

لذا فرهنگیان طبق برنامه زمانبندی بر اساس رقم اول شماره ملی سمت راست جدول زیر در سامانه به آدرس ; https://rtb.medu.ir/ ضمن خوداظهاری، بارگیری اسناد:

ادامه ثبت نام مدارک در سامانه ارزشیابی / صلاحیت هر معلم چند امتیاز دارد؟

مربیان هنگام ورود به سیستم ارزشیابی معلمان باید سه فعالیت اصلی را انجام دهند:

1- پر کردن فرم های خوداظهاری مهارت های عمومی، تخصصی و حرفه ای: نتایج این بخش در اختیار ارزیابان حرفه ای قرار خواهد گرفت و تکمیل آن الزامی است. پیشنهاد می شود شواهد و نمونه هایی از رفتار خود را در قسمت «توضیحات» به اختصار فهرست کنید.

بیشتر بخوانید  آمار کرونا ۲۲ آبان ۱۴۰۰؛ ۱۲۴ فوتی و ۴۳۰۶ ابتلا / مجموع جان باختگان کرونا از ۱۲۸ هزار نفر گذشت -

2- بارگذاری اسناد و مدارک: این کار فقط در صورتی انجام می شود که می خواهید از این قسمت امتیاز بگیرید و اختیاری است. ضمناً مدارکی را که اصل آنها در زمان ارزیابی قابل استناد باشد بارگذاری کنید.

3-تایید نهایی: پس از پرکردن کلیه فرم های اظهارنامه و بارگذاری مدارک و مدارک، باید خلاصه ای از وضعیت خود را در قسمت تایید نهایی مشاهده کرده و در صورت اطمینان از صحت اطلاعات ثبت شده، آن را تایید کنید. در صورت تایید نهایی امکان تغییر اطلاعات وجود ندارد اما در تمامی مراحل قبل از تایید امکان اصلاح و تغییر وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید