مجله گردشگری

پربازدیدترین‌ها
لینک های مفید

پاسخ اسرائیل به ایران چگونه و چه زمانی؟ | پیامدهای پاسخ نظامی ایران به اسرائیل هنوز ادامه دارد

Picture of به قلم زود نیوز
به قلم زود نیوز
سرفصل‌های مقاله


پیامدهای پاسخ نظامی ایران به اسرائیل هنوز ادامه دارد

با گذشت دو روز از پاسخ نظامی ایران به اسرائیل، واکنش کشورهای اروپایی و منطقه در خصوص پیامدهای این حمله و دعوت به خویشتن‌داری ادامه دارد.همه در اسرائیل موافق پاسخ دادن به ایران هستند و سوال این است که چگونه و چه زمانی.

واشنگتن پست، به نقل از یک منبع آگاه:

اسرائیل به دنبال پاسخی است که پیامی را بدون ایجاد تلفات ارائه کند.

گزینه‌ها شامل حمله احتمالی به تاسیسات در تهران یا حمله سایبری است.

همه در اسرائیل موافق پاسخ دادن به ایران هستند و سوال این است که چگونه و چه زمانی.

با گذشت دو روز از پاسخ نظامی ایران به اسرائیل، واکنش کشورهای اروپایی و منطقه در خصوص پیامدهای این حمله و دعوت به خویشتن‌داری ادامه دارد.

منابع دیپلماتیک ایرانی به الجزیره گفته‌اند: «تهران پس از پاسخ نظامی اخیرش به اسرائیل، پیام جدیدی از طریق ترکیه به واشنگتن ارسال کرد.»

همچنین این منابع اعلام کرده‌اند: «تهران پیام هشداری مهم و بی‌سابقه‌ای را از طریق قاهره به اسرائیل ارسال کرد. محتوای پیام تهران، پاسخ ایران به هرگونه ماجراجویی جدید اسرائیل است.»

یک مقام آمریکایی: پاسخ اسرائیل حمله به عمق ایران است

یک مقام آمریکایی به نقل از منابع اسرائیلی مدعی شد: «پاسخ اسرائیل حمله به عمق ایران است.»

یک مقام آمریکایی به نقل از منابع اسرائیلی به «الجزیره» گفت: «پاسخ اسرائیل حمله به عمق ایران است. اسرائیل ممکن است در پاسخ به حمله ایران و عواملش به اهدافی در عمق ایران متوسل شود.»

بنابر ادعای این مقام آمریکایی که الجزیره نامی از او نبرده، گفته شده است: «در پاسخ احتمالی اسرائیل به دنبال تشدید تنش نیست، بلکه هدف این است که ایران توانایی اسرائیل را برای رسیدن به هر نقطه ای درک کند. هنوز از موضع نهایی اسرائیل یا تاریخ حمله احتمالی به ایران مطلع نشده‌ایم.

بیشتر بخوانید  تلفات سنگین استقلال برای فینال جام حذفی ؛ دو محروم بزرگ

«پولیتیکو» نیز از قول یک مقام ارشد آمریکایی نوشت که «هیچ‌کس نمی‌خواهد اوضاع از کنترل خارج شود، به جز شاید نتانیاهو.»

همچنین «رویترز» اعلام کرد: «هواپیمایی قطر پروازهای برنامه‌ریزی شده خود را به ایران از سر می گیرد.

احضار سفیر ایران از سوی آلمان به دلیل حمله به اسرائیل

سخنگوی وزارت خارجه آلمان در این‌باره اعلام کرد که سفیر ایران در برلین به دلیل حمله به اسرائیل احضار شد.

اتحادیه خواستار خواستار کاهش تنش در درگیری بین اسرائیل و ایران شد

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا می گوید خاورمیانه «در لبه پرتگاه» ایستاده و خواستار کاهش تنش در درگیری بین اسرائیل و ایران است.

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به ایستگاه رادیویی اسپانیایی «Onda Cero» گفت: ما در لبه پرتگاه هستیم و باید از آن دور شویم. ما باید ترمز بکشیم و دنده عقب برویم.»

«تایمز اسرائیل» امروز اعلام کرد که حزب حاکم لیکود در واکنش به اظهارات «یایر لاپید» مبنی بر اینکه نتانیاهو و دولتش «به یک تهدید وجودی تبدیل شده‌اند»، رهبر مخالفان را به ریاکاری متهم مرد و از او به خاطر گذراندن آخر هفته در آمریکا در حالی که اسرائیل توسط ایران مورد حمله قرار می‌گرفت، انتقاد می‌کند.

بریتانیا به اسرائیل توصیه کرد حمله ایران را تلافی نکند

دیوید کامرون، وزیر امور خارجه بریتانیا، از اسرائیل خواست پس از پاسخ موشکی و پهپادی ایران تلافی نکند و گفت که باید «با عقل و قلب فکر کند».

فرامسه: به درخواست اردن موشک‌ها و پهپادهای ایرانی را رهگیری کردیم

مکرون نیز گفت: فرانسه از پایگاه خود در اردن برای رهگیری اهداف هوایی ایران در جریان حمله به اسرائیل به درخواست مقامات اردنی استفاده کرد.

بیشتر بخوانید  تیم ملی والیبال به هسته اصلی رسیده است - آژانس اطلاعات مهر | اخبار ایران و جهان

کانال ۱۲ اسرائیل: نتانیاهو در تلاش برای «پیمان راهبردی» با آمریکا علیه ایران در ازای عدم پاسخ به تهران ست

کانال ۱۲ اسرائیل اعلام کرد: «اسرائیل در تلاش است تا مطمئن شود که آیا در ازای خویشتن‌داری، می‌تواند به نوعی «پیمان راهبردی» با آمریکا علیه ایران دست یابد، بدون اینکه مجبور به تعهد در موضوعاتی مانند مسئله فلسطین باشد.»

روایت تایمز اسرائیل از واکنش مردم اردن به رهگیری برخی پهپادهای ایران توسط این کشور

تایمز اسرائیل درمورد اقدام اردن در رهگیری برخی پهپادهای ایران نوشت: «به نظر می‌رسد که مردم اردن کاملاً از آنچه رخ داده، آگاه هستند و مانند بسیاری از کاربران ضداسرائیلی از سراسر جهان در رسانه‌های اجتماعی اظهارنظرهای انتقادی علیه ملک عبدالله اردن کردند.»  

این رسانه افزود: «سابرینا بلانسری، یک روزنامه نگار مستقل مقیم امان، به تایمز اسرائیل گفت که وقتی پهپادها و موشک‌های ایرانی شنبه شب بر فراز امان پرواز کردند، می‌شد صدای جیغ ناشی از ترس مردم از خانه‌های اطراف را شنید، اما همچنین برخی فریادهای «الله اکبر» را به نشانه شادی سرمی‌دادند.»

گفتگوی بایدن با رهبران هفت کشور درباره پاسخ دیپلماتیک واحد به ایران 

سخنگوی کاخ سفید به ام‌اس‌ان‌بی‌سی گفت: «بایدن با رهبران هفت کشور درباره پاسخ دیپلماتیک واحد به ایران گفتگو کرد. بایدن می خواهد شاهد کاهش تنش در منطقه باشد. فقط به این دلیل که ایران این حمله بی‌سابقه را انجام داد که ما و شرکای اسرائیلی‌مان و دیگر شرکا، آن را خنثی کردیم، به این معنی نیست که ما باید تشدید دائمی تنش در حال افزایش در منطقه را بپذیریم.:

منبع اسرائیلی: اسرائیل تصمیم دارد با هماهنگی آمریکا و بدون شعله‌ور شدن جنگ، به ایران حمله کند

کانال ۱۲ اسرائیل اعلام کرد: «هدف اسرائیل صدمه زدن به ایران بدون ایجاد جنگی همه جانبه است.»

بیشتر بخوانید  جولان خطرناک کرونا در صدا و سیما

این منبع افزود: «اسرائیل تصمیم دارد با هماهنگی آمریکا و بدون شعله‌ور شدن جنگ، به ایران حمله کند.»

مشاور سابق اوباما: به نظر می‌رسد که به سمت یک رویارویی نهایی بین اسرائیل و ایران می‌رویم

ولی نصر، مشاور سابق باراک اوباما می‌گوید: «به نظر می‌رسد که به سمت یک رویارویی نهایی بین اسرائیل و ایران می‌رویم. ایران و اسرائیل اکنون شخصیت‌های اصلی داستان خاورمیانه هستند.آن‌ها یکدیگر را جدی‌ترین تهدید امنیت ملی خود می‌دانند.»   

او افزود: «هیچ خط قرمز یا قاعده‌ای برای مهار رقابت آنها وجود ندارد. جنگ در سایه اکنون در حال خروج از سایه است.»

واشنگتن پست: همه در اسرائیل موافق پاسخ دادن به ایران هستند؛ گزینه‌ها شامل حمله احتمالی به تاسیسات در تهران یا حمله سایبری است

به نوشته مشرق، «واشنگتن پست»، به نقل از یک منبع آگاه  گفت: «اسرائیل به دنبال پاسخی است که پیامی را بدون ایجاد تلفات ارائه کند.»

این رسانه افزود: «گزینه‌ها شامل حمله احتمالی به تاسیسات در تهران یا حمله سایبری است.همه در اسرائیل موافق پاسخ دادن به ایران هستند و سوال این است که چگونه و چه زمانی.»

یک مقام آمریکایی: ما نمی خواهیم وارد دور اقدام و اقدام متقابل بین اسرائیل و ایران شویم

یک مقام آمریکایی به الجزیره گفت: ما نمی‌خواهیم وارد دور اقدام و اقدام متقابل یا رویارویی گسترده بین اسرائیل و ایران شویم.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید.
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید.
نظرتون رو بنویسید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *