وضعیت بد دو شهروند ایرانی زندانی در آمریکا


به گزارش سلام نو به نقل از مهر، نادین اولیویه ری سفیر جدید سوئیس در جمهوری اسلامی ایران با کاظم غریب آبادی معاون دادگستری بین الملل و دبیر ستاد حقوق بشر سازمان ملل متحد دیدار و گفتگو کرد. جمهوری ایران

دبیر ستاد حقوق بشر در این نشست بر مأموریت معاونت بین‌الملل رئیس‌جمهور و ستاد حقوق بشر برای دفاع از حقوق شهروندان ایرانی در سراسر جهان تاکید کرد و گفت: آمریکا در یک سال اخیر دستگیر شده است. دو شهروند ایرانی به بهانه واهی دوری از تحریم ها در شرایط نامساعدی به سر می برند.

وی افزود: طبق گزارش رسانه ها یکی از این افراد رضا سرهنگ پور است. او 46 ساله است و در مونترال کانادا زندگی می کند و توسط گشت مرزی آمریکا دستگیر شد. آقا سرهنگ پور در حصر خانگی به سر می برد و برای ادامه این حصر مجبور به پرداخت اجاره بهای بالایی است. او همچنین از خدمات پزشکی محروم شده و نگرانی های جدی در مورد سلامتی او وجود دارد. در مواردی که خدمات پزشکی محدودی به آنها ارائه می شد، صورتحساب دریافت می کردند.

دبیر ستاد حقوق بشر در بخش دوم سخنان خود با بیان اینکه ایران سیاستی را با هدف ارتقای حقوق بشر اتخاذ کرده و به دستاوردها و پیشرفت‌های چشمگیری دست یافته است که مذموم و مغایر با آرمان‌های بشری است، گفت:

وی با اشاره به حل جدی، دقیق و سریع پرونده مرگ «مهس امینی» و انتقاد از رویکرد سیاسی برخی کشورهای اروپایی و سازوکارهای حقوق بشری، گفت: رویکرد برخی کشورهای غربی و رویه حقوق بشری سازمان ملل متحد. . در این صورت با این هدف به صورت سیاسی انجام می شود و مبنایی برای حقوق بشر ندارد.

بیشتر بخوانید  مدافع آمریکایی بایرن مونیخ کرونا گرفت

معاون بین الملل رئیس جمهور ادامه داد: موضع کشورهای اروپایی در قبال تضییع حقوق میلیون ها ایرانی به دلیل تحریم ها چیست؟ در نشست اخیر شورای حقوق بشر، نمایندگان اکثر کشورهای غربی حتی حاضر نشدند در سالن حضور داشته باشند و سخنان وی را درباره آثار منفی اقدامات قهری یکجانبه علیه ایران و زیمبابوه در جریان معرفی گزارشگر ویژه بشنوند. بازدید تحریم ها برای حقوق بشر مردم، چگونه می توانند ادعا کنند که به فکر حقوق بشر مردم ایران هستند؟!

قریب آبادی خاطرنشان کرد: برخی کشورهای اروپایی پناهگاه تروریست هایی هستند که دستشان به خون بیش از 17 هزار شهروند بی گناه ایرانی آغشته است و اقدامات تروریستی علیه شهروندان ایرانی را محکوم نمی کنند که نشان از رویکرد مضاعف و مخرب این کشورها در جهان است. عرصه حوزه حقوق بشر

طرفین همچنین در مورد گسترش همکاری های حقوق بشری و قضایی گفتگو کردند.

<п>اعلامیه وضعیت بد دو شهروند ایرانی زندانی در آمریکا اولین بار در ظاهر شد خبر سریع.

ایرانی وب

دیدگاهتان را بنویسید