مجله گردشگری

پربازدیدترین‌ها
لینک های مفید

واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه به تحریم سردار قاآنی

به قلم زود نیوز
به قلم زود نیوز
سرفصل‌های مقاله


به گزارش سایت طلا،ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه اظهار داشت: اقدام خصمانه مزبور، گام دیگری در تکمیل مسیر کینه‌ورزانه و البته توأم با یأس و انفعال رژیم‌های تروریست پرور آمریکا و انگلیس علیه ملت و انقلاب اسلامی ایران در طول چند دهه متمادی است که همواره در اشکال مختلف ادامه داشته است.

کنعانی تصریح کرد: عصبانیت کشورهای خالق و حامی داعش از سپاه پاسداران، این نیروی پیشتاز، سرافراز و الهام‌بخش مبارزه با تروریسم، برای ملت ایران و ملت‌های منطقه و آزاداندیشان جهان تعجب آور نیست و این عصبانیت قبلا نیز در ماجرای ترور بزدلانه قهرمان بین‌المللی مبارزه با تروریسم، سپهبد شهید قاسم سلیمانی مشاهده شده بود.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی افزود: رژیم‌های ورشکسته آمریکا و انگلیس که نتوانستند از طریق جنایت ترور شهید سلیمانی و همراهان وی، راه روشن و پر رهرو مقاومت را در منطقه سد کنند، با درس نگرفتن از گذشته، همچنان به دنبال سیاست‌های شرورانه خود هستند.

کنعانی خاطرنشان کرد: اتهام‌زنی آمریکا و انگلیس علیه نیروهای پیشتاز ضدتروریستی سپاه پاسداران، تلاشی ناشیانه و بی‌حاصل برای انحراف افکار عمومی و سرپوش گذاشتن بر مسؤلیت قطعی آنان در قبال جنایات جنگی رژیم صهیونیستی در غزه است که با حمایت تمام عیار آمریکا و انگلیس طی 2 ماه، قریب 20 هزار نفر از شهروندان فلسطینی را به شهادت رسانده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه نقش آمریکا و انگلیس در تأسیس و حمایت نامحدود از رژیم شرور صهیونیستی به عنوان منفورترین تشکیلات تروریستی جهان را لکه ننگی بر پیشانی آنان دانست و افزود: این دو رژیم هرگز در جایگاه حقوقی و اخلاقی قضاوت نسبت به دیگران نیستند، بلکه باید به عنوان متهم، پاسخگوی جهانیان باشند.

بیشتر بخوانید  تصاویر فوق وحشتناک از قربانیان هواپیمای اوکراینی

کنعانی تأکید کرد طرح اتهامات پوچ و بی‌ارزش علیه نیروی افتخار آفرین و ضدتروریسم نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و فرماندهان شجاع آن، تا کنون تغییری در معادلات کنونی منطقه به نفع رژیم‌های آمریکا و انگلیس ایجاد نکرده و نتیجه‌ای جز رسوایی بیشتر برای این جنگ‌افروزان نخواهد داشت.

سخنگوی وزارت امور خارجه با تاکید بر حق و اقدام متقابل جمهوری اسلامی ایران برای پاسخگویی به رویکرد غیرقابل قبول آمریکا و انگلیس، یادآوری کرد: جمهوری اسلامی ایران و نیروهای مسلح رسمی و قانونی آن ازجمله نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، همواره کابوس گروه‌های تروریستی و رژیم‌های حامی آن‌ها خواهند بود و این قبیل تلاش‌های مذبوحانه و مغایر با موازین بین‌المللی، بی‌تردید کوچک‌ترین خللی در اراده راسخ آن‌ها در دفاع از میهن اسلامی، مبارزه با تروریسم و مقابله با استکبار جهانی ایجاد نمی‌کند.

انتهای پیام/

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید

نظرتون رو بنویسید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *