مجله گردشگری

پربازدیدترین‌ها
لینک های مفید

واکنش اسلامی به اخبار رسانه‌های غربی‌ درباره اخراج بازرسان آژانس

به قلم زود نیوز
به قلم زود نیوز
سرفصل‌های مقاله


به گزارش سایت طلا،محمد اسلامی در آیین بهره‌برداری از پروژه جایگزینی لیزر فیبری بومی‌سازی‌شده شرکت فولاد مبارکه اظهار داشت:‌ امروز دو نوع فناوری را برای شرکت فولاد مبارکه افتتاح کردیم و این‌ها با یک خودباوری بزرگ محقق شده است. سازمان انرژی اتمی و هسته‌ای یکی از ظرفیت‌های اساسی پیشرفت علم و فناوری و راه‌گشا در همه زمینه‌ها است. این سازمان در ابعاد گوناگون ملی و زندگی مردم وجود دارد و نقش‌آفرین است.

وی افزود: اولین مورد همکاری رونمایی‌شده امروز جوش لیزری با بومی‌سازی و مهندسی معکوس برای تکمیل و افزایش راندمان کاری شرکت فولاد مبارکه بود و این مورد برای افزایش ظرفیت و گستردگی بیشتر حمایت خواهد شد.

رئیس سازمان انرژی اتمی ادامه داد: مورد دوم ابزار دقیق است که در 150 شرکت و صنایع فولادی کشور آن را ایجاد کردیم که یکی از آن‌ها شرکت فولاد مبارکه است. این قطعات به ایران فروخته نمی‌شود و حتی قطعاتی که برای تعمیر فرستاده می‌شوند، نیز ضبط می‌شوند و اکنون با گسترش تولید درون سازمان انرژی اتمی از واردات آن بی‌نیاز شدیم و حتی به قابلیت صادرات آن هم رسیدیم.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر توجیه اقتصادی ابزار رونمایی‌شده گفت: کاری که ما برای فولاد مبارکه انجام دادیم از نظر قیمتی قابل مقایسه با هزینه واردات آن نیست و صرفه بزرگی برای کشور دارد، اما نکته مهم این است که شما به راه‌حل جامع دست پیدا کنید و با قابلیت اطمینان ایجادشده صنایع را پشتیبانی کنید.

اسلامی اضافه کرد: وظیفه ما قوت‌سازی و قدرت‌سازی برای کشور است و هرجایی نیازی حس بشود سازمان انرژی هسته‌ای برای رفع مشکلات حضور خواهد یافت. در سازمان انرژی اتمی ظرفیت زیادی وجود دارد که برای همکاری با فولاد مبارکه و شرکت‌های صنعتی آمادگی بالایی ایجاد می‌کند. قطار حرکت تحقیقات ما فعال است و با ارتباطات مختلف با بخش‌های مختلف روزافزون است.

بیشتر بخوانید  پرونده تخلف دولت دوازدهم در ترخیص کالاهای اساسی به قوه قضائیه ارسال شد -

معاون رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: سازمان انرژی اتمی ایران وظیفه راهبردی و قدرت‌سازی برای کشور را دارد البته در این مسیر دشمنان با تحریم درصدد جلوگیری از پیشرفت ایران بودند که در این راه شکست خوردند.

وی با بیان این که هدف کشور از دستیابی به انرژی هسته‌ای کاملاً اقدامات صلح‌آمیز است ادامه داد: انرژی هسته‌ای کشور ما هیچ مغایرتی با ضوابط بین‌المللی ندارد و طبق ضوابط سازمان بین‌المللی انرژی اتمی تولید و انجام می‌شود‌.

معاون رئیس جمهور در ارتباط با اقدامات ضدایرانی برخی کشورها گفت: در خارج جو روانی ایجاد کرده‌اند که ایران بازرسان آژانس را اخراج کرده است، اما آن بازرس تاکنون پا به ایران‌ نگذاشته است و وجود خارجی ندارد. اگر پروژه آب سنگین را نداشته باشید که قدرت‌ساز و عنصر مؤثری در کشور است نمی‌توانید وارد صنعت میکروالکترون‌ها شوید.

وی خاطرنشان کرد: به‌دلیل اعتماد به نفسی که درون اعضای سازمان بوده باعث شده است مشکلات متعددی که بر سر راه کشور از جمله تحریم، ترور و غیره ایجاد می‌شود اثربخش نباشد و راه پیشرفت را طی کرده‌ایم. هدف‌گذاری رسیدن به تولید 20 هزار مگاوات برق هسته‌ای را تا سال 1420 داریم.

انتهای پیام/

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید.
نظرتون رو بنویسید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *