مجله گردشگری

پربازدیدترین‌ها
لینک های مفید

واریز یارانه نقدی ۴‌ میلیونی شب یلدا | یارانه نقدی سال آینده ادامه دارد

به قلم زود نیوز
به قلم زود نیوز
سرفصل‌های مقاله


به گزارش ۵۵آنلاین، به نقل از اقتصادآنلاین،‌ دولت احتمالا به برخی از خانوارها، تا شب یلدا، ۴میلیون تومان واریزی خواهد داشت.

تا پایان آذر ماه احتمالا دولت دو واریزی برای خانوارها داشته باشد. یارانه نقدی که به صورت ماهانه و هر ماه پرداخت می‌شود و سود سهام عدالت.

یارانه نقدی برای هر فرد بین ۳۰۰ تا ۴۰۰هزار تومان براساس دهک درآمدی فرد متفاوت خواهد بود. یعنی یک خانواده ۴نفری که در دهک چهارم قرار دارند، یک میلیون و ۶۰۰هزار تومان دریافت می‌کنند.

در طرفی دیگر مقرر شده سود سهام عدالت نیز تا پایان آذر ماه واریز شود. مبلغ این سود نیز برای افرادی که سهام ۵۰۰هزار تومانی دارند، احتمالا ۶۰۰هزار تومان است. یعنی یک خانواده ۴نفره، ۲میلیون و ۴۰۰هزار تومان دریافت خواهد کرد. در نتیجه افرادی که هم یارانه نقدی می‌گیرند و هم سهام عدالت دارند، حداقل تا شب یلدا، ۴میلیون تومان دریافت خواهند کرد. البته این رقم برای خانواده‌هایی که سهام عدالت یک میلیونی دارند و در دهک یک تا سه قرار می‌گیرند، بالاتر هم خواهد بود.

یارانه نقدی سال آینده ادامه دارد

آنطور که معاون سازمان برنامه و بودجه خبر داده پرداخت یارانه نقدی ، معیشتی و کالابرگ الکترونیک به گروه‌های مشمول و مددجویان تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی، پرداخت یارانه دارو، شیر خشک و ملزومات مصرفی پزشکی و پرداخت یارانه نان و خرید تضمینی گندم در سال ۱۴۰۳ ادامه دارد.

پیشتر و به دنبال رونمایی از لایحه بودجه ۱۴۰۳، معاون هماهنگی برنامه، بودجه و نظارت سازمان برنامه و بودجه کشور، نیز ضمن تشریح مهم‌ترین ویژگی‌ها و رویکردهای لایحه بودجه سال ۱۴۰۳؛ از تداوم پرداخت یارانه نقدی و کالابرگ الکترونیک به گروه‌های مشمول، یارانه دارو، شیر خشک و ملزومات مصرفی پزشکی و یارانه نان و خرید تضمینی گندم در سال آینده خبر داده بود.

بیشتر بخوانید  تست هوش؛ به این مرد کمک کنید تا حلقه ازدواج خود را پیدا کند؟ + پاسخ

منابع هدفمندسازی یارانه‌ها در لایحه بودجه که هم‌اکنون در حال بررسی در کمیسیون تلفیق است، با رشدی ۱۵ درصدی همراه است. در عین حال، سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها موظف است با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به حذف یارانه خانوارهای غیر مشمول حمایت دولت اقدام کند.

منابع هدفمندسازی یارانه‌ها ۱۵ درصد رشد کرد

بر اساس این گزارش زیرنویس، منابع هدفمندسازی یارانه‌ها با رشدی ۱۵ درصدی به ۷۵۸ هزار میلیارد تومان رسیده است، این در حالیست که سال گذشته این رقم معادل حدود ۶۵۹ هزار میلیارد تومان بود.

یارانه نان و دارو تامین می‌شود

سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها همچنین موظف است منابع حاصل از عوارض و مالیات بر ارزش افزوده فروش فرآورده‌های نفتی و گاز طبیعی را با تخصیص سازمان برنامه و بودجه کشور صرفا برای تأمین یارانه نان و دارو هزینه کند.

بر اساس این گزارش، در حالی سیاست پرداخت یارانه و کالابرگ به مشمولان در سال آینده ادامه دارد که هم‌اکنون ارزش آنها به نصف تقلیل یافته و پاسخگوی نیازهای ضروری خانوار کم‌درآمد نیست. به همین دلیل برخی از نمایندگان کارگری برای ارتقای سطح رفاه از دست رفته کارگران خواستار اعطای بسته‌های حمایتی هستند. هرچند کارشناسان بر این باورند که با توجه به ادامه تورم بالای ۴۰ درصد برای چهار سال متوالی در اقتصاد ایران، اولویت اول دولت باید مهار تورم باشد نه تداوم سیاست‌های عوام‌گرایانه.

 

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید.
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید.
نظرتون رو بنویسید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *