مجله گردشگری

پربازدیدترین‌ها
لینک های مفید

معمای ریاضی | از هوشت استفاده کن تا راز هر مثلث رو کشف کنی و عدد مجهول رو پیدا کنی

به قلم زود نیوز
به قلم زود نیوز
سرفصل‌های مقاله


بازی‌ها و معماهای فکری بازی‌های پازلی هستند که در آن بازیکنان سعی می‌کنند راه حلی برای یک مشکل بیابند. بازی‌های فکری به همان اندازه که سرگرم‌کننده هستند، مغز شما را نیز به چالش می‌کشند و راهی عالی برای تقویت ظرفیت ذهنی، بهبود مهارت‌های تفکر جانبی، حفظ قدرت حافظه و بالا بردن سطح شادی شما هستند.

هرچند هر کسی که دانش ریاضی خوبی دارد از پس حل این معما و یافتن عدد گمشده برمی‌آید، اما جدای از این دسته افراد، کسانی که ذهن تیزی دارند و علاقه‌مند به حل معادلات و معماهای فکری و ریاضی هستند هم می‌توانند این بازی فکری را حل کنند. ضریب هوشی خود را با این بازی فکری به چالش بکشید.

حل معماهای ریاضی و سایر انواع معماها به طور روزانه به شما کمک می‌کند ضریب هوشی خود را افزایش دهید و یک موقعیت برد-برد واقعی برای شماست. این معما را با دقت بررسی کنید، آیا به نظر آسان می‌آید؟ اگر فکر می‌کنید این معما ساده است پس این معما را به یک چالش بزرگ‌تر تبدیل می‌کنیم. شما فقط “۱۵ ثانیه” زمان دارید که بتوانید این معما را حل کنید. تایمر بگذارید و ببینید با چه سرعتی می‌توانید این معما را در زمان کمتری حل کنید. شروع کنید!

بیشتر بخوانید: معمای ریاضی تساوی، تساوی‌ها را برقرار کنید!

معمای ریاضی عدد گمشده

معمای ریاضی عدد گمشده

.

.

.

زمان شما شروع شده‌است، حواستان جای دیگری پرت نشود

.

.

.

.

.

.

.

.

.

آیا توانستید این معما را حل کنید؟ چقدر طول کشید؟

اگر موفق به حل این معما در ۱۵ ثانیه نشدید، هیچ اشکالی ندارد. پاسخ معما را در زیر با راه حل برای شما آورده‌ایم.

بیشتر بخوانید  مدارس حضوری می شود | توضیحات وزیر آموزش و پرورش

اگر به کمک نیاز دارید، کمی صفحه را پایین‌تر ببرید و پاسخ را ببینید.

.

.

.

.

.

.

بیشتر بخوانید: معمای رمز قفل (۳ رقمی و ۴ رقمی) با جواب؛ رمز قفل را پیدا کنید!

پاسخ معمای ریاضی

پاسخ عدد “۷” است. از معادلات و فرمول‌های ریاضی برای حل این معماها استفاده می‌شود و ترتیب مناسب برای رسیدن به این سوال در یافتن راز بین اعداد هر مثلث است. با کمی دقت در می‌یابید که در مثلث‌های سمت راست و چپ، دو عدد پایینی در یکدیگر ضرب شده، و عدد بالایی از حاصلضرب آن دو عدد پایین کم می‌شود که در مثلث میانی نوشته می‌شود.

مثلث سمت راست: ۶ = ۹ – (۵ * ۳)

مثلث سمت چپ: ۵ = ۷ – (۴*۳)

بنابراین، برای مثلث وسطی داریم: ۷ = ۹ – (۲*۸)

پاسخ معما

اگر موفق به حل این معما شدید، برای ما کامنت کنید که چند ثانیه طول کشید تا بتوانید از پس فهمیدن راز اعداد هر مثلث برآیید.

بیشتر بخوانید: معمای ریاضی | آیا می توانید ارزش ماهی و سگ را در کمتر از ۶۰ ثانیه مشخص کنید؟

فواید حل بازی‌های فکری 

در حالی که بسیاری از مردم دوست دارند بازی‌های فکری را برای سرگرمی انجام دهند، این تمرینات ساده کاربردهای دیگری نیز دارند، به عنوان مثال، متخصصین مغز و اعصاب اغلب از آنها هنگام کار با بیماران برای رسیدن به تشخیص نهایی استفاده می‌کنند، و معلمان نیز اغلب از آنها در کلاس به عنوان ابزار آموزشی استفاده می کنند. همچنین برخی از مطالعات نشان می‌دهد که انجام بازی‌های فکری به حفظ قدرت ذهن کمک می‌کند.

در افراد مسن‌تر، افرادی که بازی‌های فکری انجام می‌دهند، در کارهای مختلف مرتبط با عملکرد شناختی بهتر عمل می‌کنند.

بیشتر بخوانید  بیش از 9 میلیون ایرانی اولین دوز واکسن تاج را دریافت کرده اند - خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان

معماهای ریاضی به کودکان و حتی بزرگسالان کمک می‌کنند تا تفکر انتقادی خود را توسعه دهند. این مهارت‌ها برای تصمیم‌گیری آگاهانه و حل مشکلات پیچیده ضروری هستند.

این معماها به افراد کمک می‌کنند تا مهارت‌های حل مسئله خود را بهبود بخشند. این مهارت‌ها در زندگی روزمره برای حل مشکلات مختلف ضروری هستند.

محققان دریافته اند که بخشی از اختلالات مغزی و رشد بیماری هایی همچون فراموش و آلزایمر با کاهش فعالیت های مغزی در ارتباط است. لذا برای جلوگیری و یا احمالا رشد این بیماری ها، باید تحرک مغز را افزایش داد. معماهای فکری و ریاضی می‌توانند در صورت انجام شدن به عنوان یک روتین روزانه، سبب افزایش عملکرد مغز شوند.

معماهای فکری و ریاضی به شما کمک می‌کنند مغز خود را رفرش کنید و استراحتی از جنس تقویت ذهنی به شما می‌دهند و تنوع جالبی به اوقات فراغت شما می‌دهند. این تمرینات به شکل کلی معماها و پازل‌هایی هستند که باید حل شوند و به روش‌های مختلفی حل می‌شوند. معماهای فکری اغلب نیاز به تفکر غیرمتعارف با درنظر گرفتن محدودیت‌های داده‌شده در صورت یا شکل معما دارند و گاهی نیز نیاز به تفکر جانبی دارند. 

لطفا نظرات و پیشنهادات خود را در انتهای همین مطلب با ما و کاربران محترم سایت ستاره به اشتراک بگذارید.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید.
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید.
نظرتون رو بنویسید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *