مجله گردشگری

پربازدیدترین‌ها
لینک های مفید

مشاوره حقوقی رایگان – ستاره

به قلم زود نیوز
به قلم زود نیوز
سرفصل‌های مقاله


خدمات حقوقی به کلیه فعالیت‌هایی گفته می‌شود که توسط وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی از یک طرف، کارشناسان دادگستری و ماموران وابسته در گروهی دیگر، خدمات ثبت اسناد و ثبت ازدواج در دسته سوم و مراجع قضایی و رسیدگی کننده و تحقیقی در گروه چهارم، ارائه می‌گردد.

از میان گروه یاد شده تنها طیفی که شخص می‌تواند با خواست و اراده خود انتخاب نماید و تعهد قانونی بر عهده دارد که منافع وی را همواره در اولویت قرار دهد، گروه وکلا و مشاوران هستند.

همچنین خدمات مشاوره شامل طیف وسیعی از موضوعات و مطالب می‌شود که اشخاص به صورت روزانه با آن‌ها مواجه هستند. همچنین هزینه خدمات حقوقی معمولا بالا است، لیکن هر موضوعی احتیاج به خدمات تخصصی حقوقی ندارد و با مشاوره اولیه مشخص می‌شود که آیا اصلا محلی برای اقدام وجود دارد یا خیر و در صورت صحت، آیا احتیاجی به خدمات تخصصی حقوقی وجود دارد یا نه.

به همین دلیل مشاوره اولیه رایگان، می‌تواند اشخاص را نه تنها در مسیر پیش روی آن‌ها هدایت نماید بلکه با تحمیل کم‌ترین هزینه به وی یاری رساند. در ادامه انواع گروه موضوعات حقوقی که ضروری است با مشاوره حقوقی در خصوص شروع یا ادامه روند آن اقدام گردد معرفی می‌شود.

انواع موضوعات حقوقی که مشاوره نیاز دارند

موضوعات حقوقی همانگونه که اشاره شد، دارای طیف وسیعی است. در واقع از آنجا که حقوق و موضوعات حقوقی در ارتباط با زندگی خانوادگی، فردی و اجتماعی اشخاص تعریف شده‌اند، گستردگی آن کاملا قابل درک و طبیعی به نظر می‌رسد.

از میان انواع گروه‌های موضوعی حقوقی به مهم‌ترین و پرتکرارترین آن‌ها اشاره می‌کنیم:

بیشتر بخوانید  پوشش متفاوت علی شمخانی در مراسم تشییع شهدای گمنام در تهران پربازدید شد + عکس

گروه موضوعات حقوق خانواده

موضوعات حقوق خانواده که نیاز به دخالت مرجع حقوقی دارند، شامل کلیه مراحل ازدواج از ثبت ازدواج تا تولد فرزندان و طلاق احتمالی زوجین است. همچنین برخی حقوق مالی همچون مهریه، نفقه، اجرت المثل ایام زوجیت و برخی موضوعات غیرمالی همچون حضانت فرزندان را نیز در‌بر‌می‌گیرد.

در نتیجه همانطور که مشاهده می‌شود در هر مرحله‌ای از زندگی زناشویی، موضوعات حقوقی که گاه نیاز به رسیدگی قضایی داشته و گاه راسا تعهد و وظیفه‌ای بر‌عهده هر یک از زوجین است وجود دارد و به همین سبب در خصوص موضوعات و مسائل حقوق خانواده، ضروری می‌نماید که از خدمات مشاوره تخصصی حقوقی بهره‌مند شد.

اما از آنجا که همه موضوعات زیر گروه حقوق خانواده نیاز به دخالت مستقیم وکیل دادگستری و حتی اقامه یک وضعیت حقوقی نداشته بلکه به توسط هر یک از زوجین قابلیت اقدام و انجام دارد، مشاوره حقوقی رایگان پیش از هر اقدامی میتواند مناسب‌ترین گزینه و نقطه شروع باشد.

گروه موضوعات حقوق قراردادها

حقوق قراردادها در هر نقطه‌ای از جهان از مهم‌ترین موضوعات و زیرمجموعه‌های حقوقی است. در این خصوص جالب است که بدانیم حقوق قراردادها از بسیاری از بخش‌های تخصصی‌تر حقوق و نیز مواد عام و آمره تشکیل می‌دهد و تسلط بر امور قراردادها امری دشوار و تخصصی است.

برای مثال نه تنها مواد قانون مدنی در خصوص صحت و اعتبار قراردادها باید رعایت شود، بلکه تعیین و تشخیص هویت طرفین، تعیین تعهدات هر کدام و ضمانت اجرای آن، تشخیص موضوعات حقوق بین‌الملل که بر قراردادها دخالت و جریان دارد، نحوه حل و فصل اختلافات، تماما باید در حقوق قراردادها شناسایی و اجرا گردد.

بیشتر بخوانید  صعود عجیب و ناگهانی قیمت فیدلیتی در بازار + جدول

حتی عنوان قرارداد باید به نحوی انتخاب شود که نه تنها با خواست و اراده طرفین منطبق باشد، بلکه دقیقا بر محتوای آن حکایت داشته و ارزش و اعتبار قانونی داشته باشد.

به سبب تخصصی بودن محتوای این بخش، پیشنهاد می‌گردد در خصوص قراردادها پیش از هر اقدامی از مشاوره نخستین حقوقی به صورت رایگان استفاده کرده و گام‌های بعدی را با دقت بیشتری انتخاب و دنبال شود.

گروه موضوعات حقوق شرکت‌ها

حقوق شرکت‌ها که کلیه موضوعات مربوطه از مرحله تاسیس شرکت تا مدیریت شرکت و در صورت نیاز انحلال شرکت و خاتمه حیات آن را در‌بر‌می‌گیرد، شامل تعهدات و وظایفی بر دوش هر یک از موسسین، مدیران عامل و هیات مدیره شرکت و نیز سهامداران آن است.

بسیاری از اقداماتی که قانونا بر عهده هر یک از گروه‌های یاد شده قرار دارد، در صورت خلل در انجام و یا عدم انجام، با مجازات مادی و گاه کیفری همراه است. همچنین هر یک از گروه‌های یاد شده در برابر یکدیگر، در برابر شرکت و نیز در برابر اشخاص ثالث وظایفی بر عهده دارند که شناسایی آن و انجام آن مهم‌ترین گام‌های حیات شرکت است.

به همین سبب در خصوص موضوعات مربوط به حقوق شرکت‌ها بهتر است که از خدمات حقوقی تخصصی کمک گرفته شود، لیکن در گام اول می‌توان با دریافت مشاوره حقوقی رایگان، گام‌ها و اقدامات بعدی را با دقت بیشتری پیش‌بینی و تعیین نمود.

گروه موضوعات حقوق مالکیت معنوی

حقوق مالکیت معنوی که بر انواع اختراعات، طرح‌های صنعتی، برند، نام و طرح برند و موضوعات مشابه جریان دارد، به دلیل حمایت بین‌المللی که وجود دارد از مجموعه‌ای قانون و مقررات داخلی و بین‌المللی تبعیت می‌کند.

بیشتر بخوانید  مدیران ناکارآمد باید از عملکرد ضعیف خود پاسخگو باشند - اردبیل نیوز - اخبار استانهای تسنیم

به همین سبب حقوق مالکیت معنوی نیز جز تخصصی‌ترین بخش‌های حقوقی شناخته می‌شود که با دریافت مشاوره حقوقی رایگان و اولیه می‌توان ادامه مسیر و اقدامات را به نحو موثرتری پیش‌بینی و شناسایی نمود.

برای مثال نه تنها اختراعات از حمایت داخلی بهره‌مندند، بلکه در صورت وجود برخی شرایط و مقررات، از حمایت بین‌المللی نیز برخوردار خواهند بود و امکان تولید محصول منتج از آن را در هر یک از کشورهای محل اقامت مخترع یا کشور ثالث برای شخص مخترع حفظ می‌کنند.

گروه موضوعات حقوق کیفری

حقوق کیفری شامل انواع موضوعات از تشکیل پرونده کیفری به واسطه شکایت تا رسیدگی کیفری، دفاع از خود، صدور رای نهایی و اجرای رای کیفری است. در حقوق کیفری برای آن که امکان مجازات و مجرم شناختن مرتکب وجود داشته باشد، باید عناصر سه‌گانه جرم احراز گردد.

عناصر یاد شده در هر جرمی به صورت اختصاصی تعیین شده است و دفاع از متهم و نیز دفاع از شاکی هر دو در گرو آشنایی کافی و تسلط بر این موضوعات است.

به همین سبب در جرایم سنگین بهتر آن است که با وکیل دادگستری بنیاد وکلا اقدام گردد، لیکن در برخی موضوعات و نیز در راستای شناسایی گام‌های بعدی، می‌توان از خدمات مشاوره حقوقی رایگان نیز بهره جست.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید.
نظرتون رو بنویسید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *