مجله گردشگری

پربازدیدترین‌ها
لینک های مفید

محکومیت کیفری گرداننده یک کانال تلگرامی بورسی

به قلم زود نیوز
به قلم زود نیوز
سرفصل‌های مقاله


به گزارش سایت طلا،محسن مشهدی تفرشی اظهار داشت: در پی گزارش‌های واصله از واحدهای نظارتی سازمان بورس و اوراق بهادار، مشخص شد یک شخص با راه‌اندازی کانال تلگرامی و ارائه غیرمجاز خدمات در حوزه سبدگردانی و مشاوره سرمایه‌گذاری و اقدامات غیر قانونی خود در بازار سرمایه از طریق فضای مجازی، سرمایه‌های خرد عموم را به مخاطره انداخته است.

رئیس اداره دعاوی بازار و تشکل‌های خودانتظام سازمان بورس و اوراق بهادار در ادامه افزود: متعاقب دریافت گزارش‌های فوق‌الذکر، این سازمان بر اساس وظایف نظارتی خود در قبال سلامت و امنیت بازار سرمایه و در راستای حمایت از حقوق سرمایه‌گذاران، موضوع را به دقت مورد پیگیری و بررسی قرار داد. بر این اساس ضمن انجام استعلامات لازم و بررسی فعالیت‌های متهم (ر. ز) در فضای مجازی، با دعوت از سرمایه‌گذارانی که بیم سوء استفاده از کد معاملاتی آنها توسط متهم مطرح بود، تحقیقات تکمیلی به عمل آمد. در نهایت موضوع با شکایت این سازمان در مجتمع ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی مورد رسیدگی قرار گرفت و متهم به دلیل دریافت وجوهی از عموم مردم تحت عنوان کارمزد و حق‌المشاوره، طی رأی دادگاه به پرداخت جزای نقدی در حق دولت و ضبط اموال حاصل شده از جرم به اتهام مبادرت غیر مجاز به فعالیت نهادهای مالی سبدگردانی و مشاوره سرمایه‌گذاری (موضوع بند 1 ماده 49 قانون بازار اوراق بهادار) محکوم شد.

وی در پایان با اشاره به مخاطرات واگذاری کد معاملاتی به دیگران و هشدار در خصوص تبعات ناشی از فعالیت‌های غیرمجاز سبدگردانی و سیگنال فروشی اعلام کرد: تاکنون بیش از 160 شخص به واسطه فعالیت‌های غیرمجاز بورسی در فضای مجازی مورد پیگیری کیفری واقع شده‌اند.

بیشتر بخوانید  سحر دولتشاهی مادر شد؟ | عکس جدید سحر دولتشاهی

انتهای پیام/

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید


ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید.
نظرتون رو بنویسید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *