محدوده قیمت خودروهای وارداتی چقدر است؟به گزارش سلام نو به نقل از مهرا، دبیر انجمن واردکنندگان خودرو، با بیان اینکه تعرفه واردات خودرو مانند گذشته است، گفت: با توجه به قیمت اصلی خودرو و کل قیمت ورودی، خودروها بین 700 میلیون خواهد بود. و 1.4 میلیارد تومان.

مهدی دادفر در خصوص سازوکار واردات خودرو اظهار کرد: تعرفه واردات خودرو مانند گذشته به ترتیب 55، 75 و 95 درصد است. بنابراین با توجه به مالیات بر ارزش افزوده 9 درصدی و کل ورودیه با نرخ ارز نیما می توان گفت که خودروهای وارداتی از 700 میلیون تا یک میلیارد و 400 میلیون تن قیمت خواهند داشت.

وی ادامه داد: به نظر می رسد سقف قیمت خودروهای وارداتی 20 هزار دلار و حجم موتور 2500 مترمکعب باشد.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو افزود: واردات خودرو به لحاظ تزریق محصولات به بازار می تواند بخشی از نیازها را برطرف کند. نکته اصلی این است که واردات نباید منحصراً به خودروسازان یا قطعه سازان داده شود، بلکه باید شرایطی فراهم شود که واردات را برای همه تسهیل کند.

وی گفت: خودروهای خارجی در رقابت با خودروهای داخلی نیستند. با توجه به کیفیت و قیمت خودروهای داخلی نمی‌توان گفت که خودروهای خارجی رقیب خودروهای داخلی هستند، اما در صورت اصلاح این سیاست، می‌توان امیدوار بود که خودروسازان فضای رقابتی را بپذیرند.» افزایش کیفیت و کاهش هزینه‌های تولید و هزینه عرضه -ماشین های موثر

بیشتر بخوانید  وزیر بهداشت از مرکز واکسیناسیون در کرام آباد کرونا بازدید کرد - خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان

دیدگاهتان را بنویسید