ماجرای انتشار دود در کابین هواپیمای تهران-تبریز چه بود؟


به گزارش سلام نو به نقل از ایسنا، پرواز شرکت هواپیمایی معراج که ساعت 12 ظهر امروز تهران را به مقصد تبریز ترک کرده بود به دلیل دود و بوی نامطبوع در کابین هواپیما در مهرآباد فرود اضطراری داشت.

علت بوی نامطبوع پرواز هواپیمایی معراج چه بود؟

پرواز شرکت هواپیمایی معراج که ساعت 12 ظهر فرودگاه مهرآباد تهران را به مقصد تبریز ترک کرده بود، به دلیل دود و بوی نامطبوع کابین هواپیما به فرودگاه مهرآباد بازگشت و دو ساعت و نیم بعد مسافران همچنان در مهرآباد بودند. فرودگاه حاضر شدند و به آنها گفته نشد که علت مشکل چیست.

یکی از مسافران گفت: پس از برخاستن هواپیما، دود زیادی در داخل کابین وجود داشت و مسافران به سختی نفس می‌کشیدند و خلبان بلافاصله پس از شروع پرواز مجبور به فرود اضطراری در فرودگاه مهرآباد شد و تعدادی از مسافران نیز دچار مشکل شدند. همچنین مجبور به فرود اضطراری شد. حتی نفس تنگی هم داشت که آمبولانسی در منطقه مستقر بود و از آنها مراقبت می کرد. با وجود این، شرکت هواپیمایی معراج توضیحی درباره اتفاقات رخ داده به مسافران نداد.

سرانجام با گذشت بیش از دو ساعت از پرواز، به مسافران اطلاع داده شد که می توانند برای ادامه سفر به هواپیما برگردند. اما برخی از مسافران پرواز خود با این شرکت هواپیمایی را لغو کردند و برخی دیگر به هواپیما بازگشتند.

در همین زمینه، میرثمی – از روابط عمومی شرکت هواپیمایی معراج – به ایسنا توضیح داد: با توجه به پروازهای نجف و وجود گرد و غبار در آن فرودگاه، روند کار به این صورت است که موتور هواپیما باید هر بار پس از آخرین بار شستشو شود. یکی در پرواز به ترمینال نجف، موتور هواپیما شسته شد، اما مقداری مواد شوینده در موتور باقی ماند و بوی نامطبوعی در کابین ایجاد کرد. برای بررسی مجدد موتور هواپیما و ادامه پرواز به فرودگاه مهرآباد برگشتیم تا ایمنی را به خطر نیندازیم و احتیاط نکنیم.

بیشتر بخوانید  صفحه درخواستی شما پیدا نشد.

وی درباره ادامه این پرواز و نحوه پرداخت غرامت به مسافران توضیح داد: برای ادامه پرواز مشکل فنی وجود ندارد، خدمات رسانی به مسافران انجام می شود و جبران خسارت طبق قوانین انجام می شود.

<п>اعلامیه ماجرای انتشار دود در کابین هواپیمای تهران-تبریز چه بود؟ اولین بار در ظاهر شد خبر سریع.

دیدگاهتان را بنویسید