مجله گردشگری

پربازدیدترین‌ها
لینک های مفید

قیمت رسمی جدید محصولات لبنی (انواع شیر، ماست، پنیر)، اعلام شد

به قلم زود نیوز
به قلم زود نیوز
سرفصل‌های مقاله


به گزارش سایت طلا، وزارت جهاد کشاورزی آخرین نرخ مصوب محصولات لبنی را اعلام کرد و با گران‌فروشی و عدم‌عرضه محصولات تنظیم بازار توسط برخی صنایع لبنی برخورد کرد.

نرخ‌های مصوب محصولات لبنی توسط وزارت جهاد کشاورزی به‌شرح زیر اعلام شد:

قیمت هر کیلوگرم شیرخام 15 هزار تومان

ماست 2.5کیلوگرمی با قیمت 59 هزار و 760 تومان

پنیر یواف 400گرمی 44 هزار و 400 تومان

شیر نایلونی 900گرمی کم‌چرب 18 هزار تومان

شیر بطری یک‌لیتری کم‌چرب 21 هزار و 600 تومان

صنایع لبنی شیر خام را به‌صورت یارانه‌ای و با قیمت مصوب دریافت می‌کنند و از طرفی اجازه صادرات محصولات تولیدی با ماده اولیه یارانه‌ای به آنها داده شده است آنها نیز باید 4 محصول خود را با قیمت مصوب در بازار عرضه کنند.

بر اساس توافق انجام‌شده با انجمن صنایع لبنی 4 محصول آنها باید با قیمت مصوب به فروش برسد اما شاهد گران‌فروشی و عدم عرضه محصولات تنظیم‌بازاری توسط برخی از صنایع لبنی هستیم.

مدیرکل نظارت بر محصولات کشاورزی و فرآورده‌های دامی سازمان حمایت در مهر ماه به این صنایع هشدار داد و گفت: از آنجا که تأثیر افزایش قیمت مصوب شیر خام و سایر هزینه‌های تولید قبلاً در قیمت این محصولات لحاظ و از سوی واحدهای تولیدی اعمال شده است لذا هرگونه افزایش مجدد قیمت‌ها فاقد وجاهت است.

بنابر این گزارش به‌تازگی نیز مدیریت بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی در بازدید از یکی از کارخانه‌های صنایع لبنی به این گران‌فروشی اشاره کرده است.

گران‌فروشی 7هزارتومانی در یک لیتر شیر

در این گزارش، تخلفاتی مانند عدم تولید نوعی خامه برای بازار داخلی، گران‌فروشی شیر نایلونی 18هزارتومانی به‌قیمت 19 هزار تومان و شیر بطری کم‌چرب یک لیتر 21 هزار و 600 تومانی به 28 هزار و 500 تومان، عدم تولید پنیر یواف 400گرمی و ماست 2.5کیلوگرمی تنظیم بازار مشاهده می‌شود.

بیشتر بخوانید  جلسه ناظم الشریعه با عزیزی خادم و سراجی

برای این واحد گزارش تخلف و جریمه به‌ارزش یک میلیارد و 840 میلیون تومان تعیین و به سازمان تعزیرات حکومتی اعلام شد.


نظرتون رو بنویسید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *