مجله گردشگری

پربازدیدترین‌ها
لینک های مفید

قانون عجیب یک شرکت چینی | به جای پاداش پایان سال بدویید تا حقوق بیشتری بگیرید!

به قلم زود نیوز
به قلم زود نیوز
سرفصل‌های مقاله


رئیس یک شرکت چینی، به کارگران خود گفته که پاداش پایان سال آن‌ها لغو شده است. در‌عوض، این پول ماهانه توزیع خواهد شد و میزان دریافتی کارمندان به میزان دویدنشان بستگی دارد.

روزنامه گوانگژو گزارش داد لین ژیونگ، رئیس شرکت تولید‌کننده‌ی کاغذ در چین، به کارگران خود گفته که پاداش پایان سال آن‌ها لغو شده است. در‌عوض، این پول ماهانه توزیع خواهد شد و میزان دریافتی کارمندان به میزان دویدنشان بستگی دارد.

میزان پاداشی که کارگر دریافت می‌کند، بر‌اساس کیلومترهایی است که هر ماه می‌دود. ۳۰ کیلومتر دویدن در یک ماه، پاداشی معادل ۳۰ درصد از حقوق ماهانه‌ی آن‌ها است. ۴۰ کیلومتر دویدن، پاداش را به ۴۰ درصد می‌رساند. رسیدن به ۵۰ کیلومتر ۱۰۰ درصد پاداش دارد و بیشترین میزان پاداش ۱۳۰ درصد است که کارگران برای آن باید ماهی ۱۰۰ کیلومتر بدوند. رسیدن به حداکثر امتیاز مستلزم دویدن حدود ۳٫۳ کیلومتر در هر روز به مدت یک ماه است.

اگر کارمندی بتواند هر ماه و به‌مدت ۶ ماه ۵۰ کیلومتر متوالی بدود، برای خرید یک جفت کفش دو، تخفیف دریافت می‌کند.

به‌جز دویدن، فعالیت‌ها و تمرین‌هایی که با اپلیکیشن‌‌های تناسب‌اندام ثبت می‌شوند، نیز به حساب می‌آیند. نسبت محاسبه‌ی دویدن، به‌صورت ۱ به ۱ است و کوه‌نوردی ۱ به ۰٫۶ و راه‌رفتن ۱ به ۰٫۳ محاسبه می‌شوند.

لین ژیونگ در قله‌ی برفی اورست

لین یکی از طرفداران سلامتی و تناسب اندام است. او ادعا کرد که در گذشته از هر دو شیب کوه اورست بالا رفته است و حالا هر ماه ۹۰ کیلومتر می‌دود. او گفت: «تنها زمانی‌که کارکنان سالم باشند، شرکت می‌تواند دوام بیاورد.»

بسیاری از شرکت‌ها سعی می‌کنند کارکنان خود را تشویق کنند تا سالم باشند. سلامتی کارکنان از نظر شادی و بهره‌وری بیشتر و روزهای مرخصی کمتر برای شرکت‌ها مهم است. تشویق کارمندان معمولاً ازطریق تخفیف‌های باشگاه، طرح‌های اجاره‌ی دوچرخه‌ی ارزان یا روش‌های مشابه انجام می‌شود.

بیشتر بخوانید  اجرای کالابرگ الکترونیکی به امسال نمی رسد

اجبار کارکنان به ورزش درصورت تمایل به دریافت پاداش‌هایشان، چیزی است که برخی از کارمندان به‌شدت به آن اعتراض دارند. همچنین، کارکنان به این اعتراض دارند که شاید افراد مشکل جسمی و پزشکی داشته باشند و نتوانند بدوند.

طرح لین در شبکه‌های اجتماعی چینی با تمسخر زیادی مواجه شده است؛ اما گوانگژو دیلی می‌گوید بیشتر کارکنان شرکت از طرح پاداش راضی هستند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید.
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید.
نظرتون رو بنویسید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *