مجله گردشگری

پربازدیدترین‌ها
لینک های مفید

فرصت بخشودگی جریمه بیمه شخص ثالث تمدید شد

به قلم زود نیوز
به قلم زود نیوز
سرفصل‌های مقاله


به گزارش سایت طلا،احمد کامران‌فر در بجنورد اظهار داشت: جریمه تاخیر در بیمه شخص ثالث به مناسبت هفته بیمه از 12 آذر تا 13 دی ماه مورد بخشش قرار گرفته و همه افرادی که بیمه شخص ثالث ندارند می‌توانند در این تاریخ بدون جریمه وسیله نقلیه خود را بیمه کنند

وی افزود: این صندوق برای تامین خسارت زیان دیدگان حوادث رانندگی که از سال 1347 تاسیس شده و در سال 1395 قانون این صندوق تغییراتی کرده است. بر اساس این قانون سقف تعهدات این صندوق برداشته شده و صندوق بدون سقف می‌تواند دیه زیان دیدگان رانندگان را پرداخت کند.

رییس صندوق تأمین پرداخت خسارات بدنی خراسان شمالی، گفت: بر اساس قانون بیمه شخص ثالث خسارت زیان دیدگانی که در تصادف با افراد فاقد بیمه نامه باشند، پرداخت می‌شود و سپس خسارت در قالب یک وام از مقصران حادثه دریافت می‌شود. در صورت متواری شدن خاطی نیز این صندوق وظیفه پرداخت هزینه زیان دیدگان را بر عهده دارد.

وی افزود: این صندوق مختص زبان‌های بدنی است. زیان‌های که شرکت‌های بیمه توانایی اجرای آن را ندارد و از سقف بالاتر باشد٬ صندوق تامین خسارات بدنی آن را پرداخت می‌کند. هم‌چنین در صورتی که یک خودرو بیشتر از 4 فوتی داشته باشد و بیمه فقط 4 فوتی را مورد پرداخت دیه قرار دهد، بقیه آن از سوی صندوق پرداخت می‌شود.

کامران‌فر ادامه داد: در صورت زیان دیدن بیماران زن از قصور پزشکی، صندوق تامین خسارات بدنی تفاوت دیه زن و مرد را پرداخت خواهد کرد. بنابراین وظایف این صندوق فقط مختص تصادفات نیست و مردم باید در زمینه این صندوق اطلاعات خود را کامل کنند و خدایی نکرده در هنگام بروز حوادث به ما مراجعه نمایند.

بیشتر بخوانید  مکاتبات نوبخت با استاندار تهران برای پرداخت حقوق کارمندان

انتهای پیام/

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید


ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید.
نظرتون رو بنویسید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *