مجله گردشگری

پربازدیدترین‌ها
لینک های مفید

علت کشش شدید مردم به کالاهای لوکس چیست؟ | کلاهبرداری کوروش کمپانی، زنگ خطر بود

به قلم زود نیوز
به قلم زود نیوز
سرفصل‌های مقاله


علت کشش شدید مردم به کالاهای لوکس چیست؟ 

این افراد کالاهای لوکس می‌خرند تا وضعیت متفاوت اجتماعی و تمایز خود از دیگران را نشان دهند. پدیده «هواداران اپل»! آنها تمام تلاش خود را می‌کنند تا جدیدترین محصولات اپل را به دست آورند، حتی اگر به این معنی باشد که ساعت‌ها در صف منتظر بمانند یا هزینه‌ای جداگانه و بالاتر بپردازند. 

چرا مردم به سمت کالاهای لوکس می‌روند؟

دست نامرئی فریب مصرف‌کنندگان 

کلاهبرداری کوروش کمپانی، زنگ خطر رفاه‌طلبی اقتصادی و استفاده از فرصت برای کسب سریع سود بدون زحمت را در جامعه به صدا درآورد. علاقه مردم به محصولات اپل از یک‌سو و جلوگیری دولت از ورود مدل‌های جدیدتر آیفون به بازار از سوی دیگر، باعث شد حدود ۲۰۰ هزار نفر فریب وعده خرید با نصف قیمت بازار را بخورند و هرچه بیشتر در باتلاق کوروش کمپانی فرو بروند.

اپل به نماد شرکت‌های روزآمد فناوری در جهان تبدیل شده و مصرف‌کنندگانی که روی محصولات این شرکت قسم می‌خورند، طرفداران وفادار این برند به‌شمار می‌روند. موفقیت این شرکت را می‌توان به ترکیبی از طراحی خلاقانه، رابط‌های کاربرپسند، ادغام یکپارچه بین دستگاه‌ها و تصویر برند قوی نسبت داد. یکی از دلایل کلیدی که مردم دوست دارند از محصولات اپل استفاده کنند، تعهد این شرکت به طراحی عالی است.

پدیده «هواداران اپل»! آنها تمام تلاش خود را می‌کنند تا جدیدترین محصولات اپل را به دست آورند، حتی اگر به این معنی باشد که ساعت‌ها در صف منتظر بمانند یا هزینه‌ای جداگانه و بالاتر بپردازند. 

این وفاداری شدید را می‌توان با مفهوم روان‌شناختی دلبستگی به برند توضیح داد، که طی آن، افراد با برندهایی که هویت و ارزش‌های آنان را در نظر می‌گیرند، پیوندهای عاطفی برقرار می‌کنند. این افراد کالاهای لوکس می‌خرند تا وضعیت متفاوت اجتماعی و تمایز خود از دیگران را نشان دهند. 

بیشتر بخوانید  انتقاد صریح جناب خان مقابل چشمان رئیس صداوسیما از غیبت چهره‌های مشهور در تلویزیون+ فیلم

علاوه بر کوروش کمپانی، شرکت‌های مختلف دیگری نیز بوده‌اند که طی سال‌های اخیر با استفاده از ترفندهای پانزی، به سراغ کلاهبرداری از مردم رفته‎‌اند. «رضایت خودرو»، یکی از این شرکت‌های مستقر در قزوین  بود که به بهانه پیش‌فروش خودرو، ۵۰ هزار نفر را سرکیسه کرد و ۳۰ هزار میلیارد تومان پول به دست آورد. 

در همین استان قزوین، فردی با وعده وارد کردن تراکتورهای روز دنیا با نصف قیمت بازار داخل، از ۱۱ کشاورز، بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان دریافت کرد و پا به فرار گذاشت.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید.
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید.
نظرتون رو بنویسید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *