مجله گردشگری

پربازدیدترین‌ها
لینک های مفید

علت فوت کودک رفسنجانی مشخص شد + جزئیات

به قلم زود نیوز
به قلم زود نیوز
سرفصل‌های مقاله


دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان در گزارشی اعلام کرده، سایر ابعاد مرتبط به فوت این کودک در حال بررسی تخصصی است و به منظور حصول نتایج دقیق‌تر در انتظار جواب آزمایشات و نظر نهایی از پزشکی قانونی هستیم.

بر پایه این گزارش، با دستور وحید محمدی شاهرخی رئیس دانشگاه رفسنجان به منظور بررسی علمی و دقیق‌تر فوت کودک چهار سال و نیمه اهل این منطقه، جلسه‌ای فوری با حضور دکتر سجادی؛ عضو هیئت امنا، دکتر محمدرضا غلامرضاپور معاون درمان، دکتر علیرضا نظری رئیس بیمارستان مرادی، دکتر حمید پاکزاد مدیر گروه بیهوشی، دکتر ضیا نویدی متخصص بیهوشی اتاق عمل بیمارستان مرادی، دکتر محمدرضا ابوالقاسمی متخصص پزشکی قانونی، محمدرضا رضائیان رئیس اداره بازرسی و کارشناسان به همراه تیم پزشکی مربوطه تشکیل شد.

در ادامه این گزارش آمده است، پس از بررسی نظرات علمی و کارشناسی اساتید و بررسی دقیق پرونده و پایش لحظه به لحظه دوربین‌های مداربسته اتاق عمل بیمارستان و مصاحبه و بررسی اظهارات پزشکان و پرسنل کادر درمان این نتایج حاصل شد: کماکان علت اصلی فوت، عارضه داروی بیهوشی تشخیص داده شده است و سایر ابعادمرتبط به فوت کودک در حال بررسی تخصصی است و به منظور حصول نتایج دقیق‌تر در انتظار جواب آزمایشات و نظر نهایی از پزشکی قانونی هستیم.

همچنین در این جلسه همه اعضا به ادامه روند کارشناسی تا نتیجه نهایی و احقاق حق خانواده متوفی تاکید کردند.

صبح روز هجدهم آذرماه سال جاری دختر بچه‌ای چهار سال و نیمه برای جراحی لوزه‌ها در اتاق عمل بیمارستان مرادی رفسنجان مورد عمل جراحی قرار می‌گیرد، اما به محض دریافت داروی بیهوشی از سوی پزشک متخصص بیهوشی و قبل از آغاز عمل جراحی جان خود را از دست داد.

بیشتر بخوانید  یک سویه جدید کرونا دوباره پیدا شد. این بار در قبرس!

صبح روز نوزدهم آذر خبری مبنی بر فوت این کودک در اتاق جراحی از سوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان منتشر شد که در آن خبر اعلام شده بود علت فوت در دست بررسی است.

در این خبر به نقل رییس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان آمده بود، این دختر بیماری تنفسی داشت و به سختی تنفس می‌کرد که با تشخیص پزشکان قرار بر انجام عمل جراحی و برداشتن لوزه‌های وی شد.

۲۱ آذر مدعی العموم در رفسنجان به پرونده فوت این کودک ورود و خبر این مهم را نیز اعلام کرد.

علیرضا محمدی دادستان رفسنجان در این خبر اعلام کرده بود، موضوع فوق با جدیت و فوریت پیگیری خواهد شد و به منظور جلوگیری از تکرار چنین مواردی برخورد قاطع با مقصران حادثه انجام خواهد شد.

همچنین رئیس دادگستری رفسنجان در خبری اعلام کرد: در حوزه ارتقای زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی در این شهرستان کوتاهی‌هایی از سوی وزارت بهداشت صورت گرفته و دادستانی در راستای حفظ و احیای حقوق عامه با جدیت این مهم را پیگیری خواهد کرد.

شهرستان رفسنجان در فاصله ۱۰۰ کیلومتری شمال غرب مرکز استان کرمان قرار دارد.

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید

نظرتون رو بنویسید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *