مجله گردشگری

پربازدیدترین‌ها
لینک های مفید

شهر آفتاب تکذیب کرد! | هیچ وقت در شهرداری تهران با خودرو ضد گلوله تردد نکرده‌ام + جزئیات

به قلم زود نیوز
به قلم زود نیوز
سرفصل‌های مقاله


تکذیب خبر نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب

غلامحسین کرباسچی: هیچ وقت در شهرداری تهران با خودرو ضد گلوله تردد نکرده‌ام

نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب، در حالت خوشبینانه به اشتباه یک خودرو ضد گلوله جیپ را به‌نمایش گذاشته و مدعی شده که این خودرو متعلق به غلامحسین کرباسچی نهمین شهردار تهران است. درحالی که این موضوع کذب و کاملا نادرست است.

شورای شهر تهران نام نمایشگاه شهر آفتاب را تغییر داد

غلامحسین کرباسچی در دورانی که 

 شهردار تهران بود، هیچ وقت خودرو ضد گلوله نداشته است و مشخص نیست نمایشگاه شهر آفتاب به چه دلیل این اقدام نابخردانه، نابجا و ناصواب را انجام داده است

در میان مردم معروف است کرباسچی در دورانی که شهردار بود، برخی از شب‌ها با موتور‌سیکلت در خیابان‌های تهران تردد می‌کرد و بر کار شهردار شب و کارکنانی که مسئولیت خدمات تهران را به‌عهده داشتند نظارت می‌کرد.

این مسئله را با غلامحسین کرباسچی درمیان گذاشتیم و او در پاسخ به این اقدام نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب گفت: من هیچ وقت از خودرو ضد گلوله در شهرداری تهران استفاده نکردم. بنابر این نمی‌دانم مسئولان نمایشگاه شهرآفتاب بر چه اساسی این خودرو را به من منتسب کرده‌اند.

کرباسچی افزود: در ابتدای دوران زنده یاد حسن‌حبیبی که شاهد ترورهای فراوان بودیم، خودرو‌های ضد گلوله در اختیار مسئولان قرار می‌گرفت. این خودروها متعلق به اشخاص نبود، بلکه از طریق نیروهای حفاظت در اختیار مسئولان قرار می‌گرفت. در واقع خودروهایی تشکیلاتی بود نه این‌که متعلق به شخص باشد. بنابر‌این حتی آن مسئولانی که خودرو ضد گلوله داشتند هم به توصیه حفاظت سپاه پاسداران از این خودروها استفاده می‌کردند. درواقع بسیاری از شخصیت‌های دهه ۶۰ از خودرو ضد گلوله استفاده می‌کردند.

بیشتر بخوانید  نزدیک به پیک اُمیکرون هستیم

شهردار اسبق تهران تصریح کرد: من اما هیچ وقت در دوران مسئولیتم در شهرداری تهران از خودرو ضد گلوله استفاده نکردم. همان زمانی که شهردار بودم گاهی با خودرو پژو متعلق به خودم و گاهی با خودرو پیکان شهرداری تردد می‌کردم. این مسئله کاملا مشخص است و می‌توانید از همه کسانی که با من کار کرده‌اند سوال کنید. بپرسید با چه خودروهایی سر پروژه‌های شهری می‌رفتم.

همچنین سعید فرجی یکی از اعضای قدیمی دفتر شهردار تهران نیز با رد این خبر نمایشگاه شهر آفتاب می‌گوید: من طی سال‌هایی که در دهه شصت در دفتر آقای کرباسچی بودم، هیچ وقت به یاد ندارم ایشان با خودرو ضد گلوله رفت و آمد کرده باشد. یک خودرو ضد گلوله از زمان آقای حبیبی در پارکینگ شهرداری خاک می‌خورد که آن را تحویل وزارت کشور دادیم. این خبر نمایشگاه شهر آفتاب دروغ محض است.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید.
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید.
نظرتون رو بنویسید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *