سن شرکت در کنکور افزایش یافتبه گزارش تابناک، یکی از اعضای کمیسیون اجتماعی شورای اسلامی شهر گفت: بر اساس این طرح پیشنهادی، سن داوطلبان شرکت کننده در آزمون استخدامی در دستگاه های اجرایی 5 سال افزایش می یابد و حداکثر سقف از سال آینده افزایش می یابد. 35 سال. تا 40 سال.

یکی از اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس از طرح افزایش حداکثر سن داوطلبان شرکت کننده در آزمون ورودی دستگاه های اجرایی خبر داد.

علی بابایی عضو کمیسیون اجتماعی شورای اسلامی در گفت وگو با تسنیم از طرح جمعی نمایندگان تحت عنوان افزایش حداکثر سن داوطلبان شرکت در آزمون های استخدامی دستگاه های اجرایی خبر داد.

افزایش سن 5 سال برای داوطلبان شرکت کننده در آزمون های پذیرش در دستگاه های اجرایی

وی افزود: بر اساس این طرح پیشنهادی 5 سال به سن داوطلبان شرکت کننده در آزمون های پذیرش در دستگاه های اجرایی اضافه می شود و سقف حداکثر از 35 سال به 40 سال افزایش می یابد.

عضوکمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه بر اساس این طرح درصدد افزایش سقف سنی شرکت کنندگان در کنکور هستیم، ادامه داد: طرح افزایش حداکثر سنی داوطلبان کنکور ارائه شده است. به کمیسیون اجتماعی مجلس رسیده و در دست بررسی است.

بابایی تصریح کرد: طراحان بر این باورند که شرایط برای متولدین دهه 60 برای ورود به دستگاه ها مهیا نبود و فعلاً نباید از فرصت یک یا دو ساله جوانان برای پیشرفت در دستگاه ها استفاده کرد این طرح زمینه را فراهم می کند. شرایط شرکت افراد زیر 40 سال در آزمون استخدامی

نماینده مردم ساری تصریح کرد: در صورت تصویب طرح مذکور در کمیسیون اجتماعی، گزارش آن برای بررسی در جلسه علنی به هیأت رئیسه مجلس ارائه می شود.

بیشتر بخوانید  شرط سفر به نوروز با دو نوبت واکسن کرونا اعلام شد

در حال حاضر حداکثر مدت مجاز شرکت در آزمون های استخدامی دستگاه های مجری 35 سال است که با تصویب و اجرای این طرح به 37 سال افزایش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید