مجله گردشگری

پربازدیدترین‌ها
لینک های مفید

حذف نام سپاه از فهرست سازمان‌های تروریستی هیچ وقت پیش‌شرط توافق نبوده است

به قلم زود نیوز
به قلم زود نیوز
سرفصل‌های مقاله


به گزارش سایت طلا ، محمد مرندی، مشاور تیم مذاکره‌کننده ایران در مذاکرات وین، در واکنش به یک گزارش شبکه سی‌ان‌ان که ادعا کرده بود، «تهران بر خارج کردن نام سپاه پاسداران ایران از لیست تحریم‌های آمریکا پافشاری نخواهد کرد»، در صفحه توییترش نوشت: من بارها در چند ماه اخیر گفته‌ام خارج کردن نام سپاه پاسداران از لیست سازمان‌های تروریستی خارجی آمریکا هیچ وقت پیش‌شرط یا درخواستی کلیدی نبوده است.

مرندی ادامه داد: ایران هم سنتکام را در لیست [گروه‌های] تروریستی‌اش نگاه خواهد داشت. اما اگر آمریکا لازم می‌داند چنین چیزی بگوید تا به توافق مقبولیت بخشد، به خودشان ارتباط دارد.

به گزارش ایسنا، یک مقام ارشد آمریکایی در گفت‌وگو با شبکه خبری‌سی‌ان‌ان درباره آخرین وضعیت مذاکرات احیای برجام گفته بود: اکنون در مقایسه با دو هفته پیش به حصول توافق در وین نزدیک‌تر شده‌ایم اما هنوز نتیجه نامشخص است زیرا برخی شکاف‌ها به قوت خود باقی مانده است. رئیس جمهور بایدن تنها توافقی را تائید خواهد کرد که منافع ملی ما را تامین کند.

وی در ادامه با اشاره به متن پیشنهادی اتحادیه اروپا در مذاکرات وین که این اتحادیه آن را پیش‌نویس نهایی خوانده است، ادعا کرده بود که ایران از درخواست کلیدی خود برای حذف نام سپاه پاسداران از فهرست تروریستی آمریکا صرف نظر کرده است.

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید


بیشتر بخوانید  تمام سرویس های گوگل به غیر از جستجو فیلتر شدند؛ پایانی بر شبکه جهانی اینترنت در ایران
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید.
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید.
نظرتون رو بنویسید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *