مجله گردشگری

پربازدیدترین‌ها
لینک های مفید

جزئیات اختلال در عرضه بنزین با حمله سایبری

به قلم زود نیوز
به قلم زود نیوز
سرفصل‌های مقاله


به گزارش سایت طلا،رضا نواز، سخنگوی صنف جایگاه‌داران سوخت اظهار داشت: موضوع اختلال در عرضه سوخت، سراسری اما در برخی جایگاه‌ها است و علاوه بر تهران در دیگر استان‌ها نیز رخ داده است.

وی افزود: توقف عرضه هم در بنزین و هم در گازوئیل دیده شده است، همه متخصصین امر پای کار هستند و در تلاشند این اختلال تا ساعات آینده رفع شود.

سخنگوی صنف جایگاه‌داران تأکید کرد: کمبود بنزین و گازوئیل به‌هیچ‌وجه مطرح نیست و افزایش قیمتی در دستور کار نیست، این اختلال یک مشکل فنی است و از مردم خواهش می‌کنیم اگر نیازمند ضروری به بنزین نیستند، فعلاً تا رفع کامل مشکل، به جایگاه‌های عرضه مراجعه نکنند.

به گزارش سایت طلا، وزارت نفت نیز اعلام کرد که اختلال در جایگاه‌های عرضه بنزین به‌هیچ‌وجه به تغییر قیمت بنزین ارتباطی ندارد.

* آغاز سوخت‌گیری آف‌لاین در جایگاه‌ها با قیمت آزاد

تعدادی از جایگاه‌ها که از ساعتی پیش از مدار بهره‌برداری خارج شده بودند، با همکاری سه‌جانبه پیمانکاران، جایگاه‌داران و بخش دولتی در حال بازگشت به مدار به‌صورت آف‌لاین با قیمت آزاد (غیرسهمیه‌ای) هستند.

از ساعتی پیش، عرضه بنزین و گازوئیل در تعداد قابل‌توجهی از جایگاه‌های عرضه سوخت سراسر کشور با اختلال مواجه شد به‌طوری که برخی جایگاه‌ها در کلان‌شهرها، عرضه سوخت را متوقف کردند.

درحالی که جلسات مربوطه با حضور مسئولان امر در مجموعه وزارت نفت در حال برگزاری است، اقدامی که صورت گرفته این است تعدادی از جایگاه‌ها که از ساعتی پیش از مدار بهره‌برداری خارج شده بودند، با همکاری سه‌جانبه پیمانکاران، جایگاه‌داران و بخش دولتی در حال بازگشت به مدار به‌صورت آف‌لاین با قیمت آزاد (غیرسهمیه‌ای) هستند.

بیشتر بخوانید  نهادهای مسوول باید با بی حجابی مبارزه کنند / جریانهای استکباری نوجوانان را فریب داده اند

رضا نواز، سخنگوی صنف جایگاه‌داران سوخت با تأیید این اقدام برای برقراری هرچه سریعتر شرایط عادی در عرضه سوخت اظهار داشت: هم‌اکنون نیز جایگاه‌هایی هستند که در مدار بهره‌برداری‌اند و اقدام به عرضه بنزین و گازوئیل می‌کنند اما در جایگاه‌هایی که از مدار خارج شده‌اند، اقدامی که صورت گرفته بازگشت آنها به مدار بهره‌برداری به‌صورت آف‌لاین و با نرخ آزاد است.

وی افزود: این اقدام مؤثر با همکاری سه‌جانبه پیمانکاران، جایگاه‌داران و بخش دولتی درحال انجام است تا یک به یک جایگاه‌ها به‌صورت آف‌لاین به مدار بازگردند.

معاون وزیر نفت: اختلال در 60درصد جایگاه‌های عرضه سوخت رخ داده/ شرایط تا پایان امروز عادی می‌شود

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی گفت: ایجاد اختلال در 60درصد جایگاه‌های عرضه بنزین صورت گرفته است و در تلاشیم با اولویت به جایگاه‌های پرتردد در کلان‌شهرها و جایگاه‌های بین‌راهی، یک به یک جایگاه‌ها به‌صورت آف‌لاین در مدار قرار گیرند.

به گزارش سایت طلا، جلیل سالاری، معاون وزیر نفت در خصوص مشکل ایجاد‌شده در عرضه بنزین اظهار داشت: یک چالشی را در برخی جایگاه‌ها داشتیم که با تجربه گذشته‌ای که داشتیم، مشکلی وجود ندارد و در حال کار به‌روی این مسئله هستیم.

وی اضافه کرد: برای اینکه مشکلی ایجاد نشود، ارتباط جایگاه‌ها با سامانه را قطع کردیم تا به‌صورت آف‌لاین سوخت‌گیری انجام شود.

معاون وزیر نفت تصریح کرد: ایجاد اختلال در 60درصد جایگاه‌های عرضه بنزین صورت گرفته است و در تلاشیم با اولویت به جایگاه‌های پرتردد در کلان‌شهرها، و جایگاه‌های بین‌راهی، یک به یک جایگاه‌ها به‌صورت آفلاین در مدار قرار گیرند.

وی ادامه داد: تیم‌های تخصصی در سراسر کشور درحال کار هستند و حداقل زمانی 6 تا 7 ساعته نیاز هست تا شرایط سوخت‌گیری به حالت عادی بازگردد و تا پایان امروز، شرایط سوخت‌گیری به حالت عادی باز خواهد گشت.

بیشتر بخوانید  هزینه ۳ شب اقامت در شیراز چقدر تمام می شود؟ + جدول شهریورماه

معاون وزیر نفت تصریح کرد: هیچ مشکلی برای سهمیه‌های بنزین به وجود نخواهد آمد و پس از بازگشت سامانه به حالت آن‌لاین، مردم می‌توانند دوباره از سهمیه‌های خود استفاده کنند.

بازگشت 90درصد جایگاه‌ها به مدار تا ساعات آینده

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: در ساعات آینده بیش از 90 درصد جایگاه های کشور در سرویس عملیاتی قرار خواهند گرفت.

به گزارش سایت طلا، جعفر سالاری نسب، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با اشاره به اختلال پیش آمده در جایگاه های سوخت از ساعت 9 و 40 دقیقه صبح امروز، افزود: این اختلال در سراسر کشور پیش امده و از همان ساعات اولیه تیم عملیاتی تشکیل شد و جلسه گذاشتیم.

وی ادامه داد: تعدادی از جایگاه ها در سرویس است و در حال آماده سازی جایگاه هایی هستیم که با اختلال مواجه شدند.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: در ساعات آینده بیش از 90 درصد جایگاه های کشور در سرویس عملیاتی قرار خواهند گرفت.

سالاری نسب با بیان اینکه تلاش می کنیم در تمام کشور تیم های عملیاتی اعزام شدند، افزود: در کوتاه ترین زمان، جایگاه ها در معابر پر رفت و آمد در سرویس قرار می گیرند.

وی از هموطنان درخواست کرد برای سوختگیری حوصله به خرج دهند و تا چند ساعت آینده به جایگاه ها مراجعه نکنند، ادامه داد: در اکثر مناطق کشور اختلال به وجود آمده و همکاران در تلاشند تا مشکل را برطرف کنند.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی تاکید کرد: این اختلال هیچ ارتباطی به تغییر قیمت و سهمیه سوخت در کشور ندارند.

بیشتر بخوانید  عراق از ایران به AFC شکایت کرد

وزیر نفت: عامل بروز اختلال در عرضه بنزین حمله سایبری بود/ 1650 جایگاه فعال شد

وزیر نفت علت بروز اختلال در سامانه هوشمند سوخت را حمله سایبری اعلام کرد و گفت: دشمنان خواستند با این توطئه مردم را دچار زحمت کنند، اما بلافاصله با قطع سامانه، فعال شدن دستی جایگاه‌های عرضه سوخت آغاز شد.

به گزارش سایت طلا، جواد اوجی، وزیر نفت در خصوص اختلال رخ‌داده در جایگاه‌های عرضه بنزین اظهار داشت: صبح امروز به ما اطلاع دادند که سامانه هوشمند سوخت با حمله سایبری مواجه شده است که دشمنان خواستند با این توطئه مردم را دچار زحمت کنند.

وی افزود: بلافاصله با قطع سامانه، فعال شدن دستی جایگاه‌های عرضه سوخت آغاز شد و تا این لحظه 1650 جایگاه سوخت در سراسر کشور فعال شده‌اند و عملیات سوخت‌گیری انجام می‌شود.

وزیر نفت خاطرنشان کرد: ما سال 1400 هم خوشبختانه این تجربه را داشتیم، و با استفاده از آن تجربه در حال تلاش برای فعال شدن جایگاه‌ها هستیم.

وی ادامه داد: مردم نگرانی بابت سهمیه‌های بنزین خود نداشته باشند و تلاش می‌شود تا ساعات آتی تمامی جایگاه‌ها به‌صورت دستی وارد مدار شوند تا بتوانیم سامانه هوشمند سوخت را بازگردانیم.

انتهای پیام/


نظرتون رو بنویسید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *