مجله گردشگری

پربازدیدترین‌ها
لینک های مفید

برگزاری آزمون استخدامی مخصوص این افراد در بهمن ماه | آزمون استخدامی معلولین چه زمانی است؟

به قلم زود نیوز
به قلم زود نیوز
سرفصل‌های مقاله


برگزاری آزمون استخدامی مخصوص این افراد در بهمن ماه 

بنا شده از این پس آزمون استخدامی ویژه معلولان به صورت اختصاصی برای خودشان برگزار شود تا سهمیه‌های بلااستفاده برای استخدام معلولان پر شود.

معاون کارآفرینی و اشتغال سازمان بهزیستی کشور از برگزاری آزمون استخدامی ویژه افراد دارای معلولیت در بهمن‌ماه خبر داد.

محسن ایروانی با اشاره به برگزاری آزمون استخدام ویژه افراد دارای معلولیت در سازمان‌های مختلف بیان کرد: براساس قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت، دولت مکلف است حداقل سه درصد از مجوزهای استخدامی (‌رسمی، ‌پیمانی، کارگری) دستگاه‌‌های دولتی و عمومی اعم از وزارتخانه‌ها، سازمان ‌ها، مؤسسات،‌ شرکت‌‌ها و نهادهای عمومی و انقلابی و دیگر دستگاه‌هایی که از بودجه عمومی کشور ‌استفاده می‌کنند به جز موارد ذکر شده در بندهای این قانون را به افراد دارای معلولیت واجد شرایط اختصاص دهند.

وی افزود: اما از آنجایی که در زمان آزمون‌های استخدامی اغلب افراد دارای معلولیت نمی‌توانستند این سهمیه سه درصدی را پر کنند، به همین دلیل این سهمیه‌ها باقی ماند و معلولان نتواستند از سهمیه خود استفاده کنند. از همین رو سازمان امور اداری و استخدامی با بررسی این سهمیه‌ها اقدام به برگزاری آزمون ویژه افراد دارای معلولیت کرده است.

به گفته معاون کارآفرینی و اشتغال سازمان بهزیستی کشور، در این آزمون جامعه افراد دارای معلولیت به رقابت می‌پردازند و ۴۰۴۰ سهمیه برای استخدام معلولان وجود دارد.

ایروانی درخصوص زمان برگزاری این آزمون بیان کرد: زمان برگزاری آزمون در بهمن‌ماه خواهد بود اما باتوجه به اینکه سازمان امور اداری و استخدامی کشور در حال انجام اقدامات اولیه برای تعیین رشته‌ها، سهمیه‌ سازمان‌ها، میزان متقاضیان برای پذیرش در استان‌ها و رسته‌های شغلی است، پس از انجام این مراحل زمان دقیق آزمون مشخص می‌شود.

بیشتر بخوانید  معاون رئیس جمهور چین: ایالات متحده بزرگترین چالشی است که با آن روبرو است - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

وی در خصوص برگزاری این آزمون به صورت سالیانه بیان کرد: بنا شده از این پس آزمون استخدام ویژه معلولان به صورت اختصاصی برای خودشان برگزار شود تا سهمیه‌های بلااستفاده برای استخدام معلولان پر شود.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید.
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید.
نظرتون رو بنویسید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *