مجله گردشگری

پربازدیدترین‌ها
لینک های مفید

اوباما هم نگران شکست بایدن شد

به قلم زود نیوز
به قلم زود نیوز
سرفصل‌های مقاله


به گزارش سایت طلا،«باخت بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ و به قدرت رسیدن دوباره ترامپ» دغدغه رئیس‌جمهور اسبق ایالات متحده باراک اوباما در آستانه سال انتخاباتی آمریکا شده است.

یک منبع نزدیک به اوباما به روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال گفت «اوباما می‌داند رقابت بین بایدن و ترامپ بسیار نزدیک خواهد بود و حس می‌کند دموکرات‌ها ممکن است به راحتی ببازند». موضوعی که کارزار انتخاباتی خود بایدن هم به آن اذعان کرده و تقابل احتمالی دوباره او با ترامپ نامزد پیشتاز جمهوری‌خواهان را در سال ۲۰۲۴ بسیار تنگاتنگ پیش‌بینی کرده است.

وال استریت گزارش داده نتایج نظرسنجی‌ها که از نارضایتی رای‌دهندگان نسبت به هزینه‌های زندگی و نگرانی آن‌ها درباره سن رئیس‌جمهور ۸۱ ساله آمریکا حکایت دارد، اوباما را نگران کرده است. ترکیبی از نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد بایدن هم در سطح ملی (۳.۵ درصد) و هم در ایالت‌های کلیدی (که سرنوشت انتخابات را تعیین می‌کنند) از ترامپ عقب است.

نگرانی اوباما منعکس‌کننده نگرانی فزاینده حزب دموکرات آمریکا درباره چشم‌انداز انتخاب مجدد بایدن است. مشاور ارشد سیاسی سابق اوباما دیوید اکسلرود که در پیروزی او در انتخابات سال ۲۰۰۸ نقش داشته، آشکارا درباره نقاط ضعف بایدن هشدار داده و محبوبیت پایین او در نظرسنجی‌ها را اخبار بسیار بسیار تاریک توصیف کرده است.

علیرغم نتایج تیره و تار بایدن در نظرسنجی‌ها، دموکرات‌ها گزینه بهتری برای شکست ترامپ در سال ۲۰۲۴ ندارند. بایدن اوایل دسامبر (ماه میلادی جاری) در یک گردهمایی جمع‌آوری کمک‌های مالی در نزدیکی بوستون گفت: «اگر ترامپ نامزد نمی‌شد، مطمئن نیستم نامزد می‌شدم. نمی‌توانیم بگذاریم او پیروز شود».

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید
بیشتر بخوانید  طرف های برجام با پیشنهاد لغو تحریم ها به وین بیایند

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید.
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید.
نظرتون رو بنویسید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *