افزایش ظرفیت پذیرش در رشته دندانپزشکی تصویب شدبه گزارش سلام نوح به نقل از انتخابات، معاون آموزشی وزارت بهداشت اعلام کرد: افزایش ظرفیت پذیرش در رشته دندانپزشکی دیپلم نیست و با ظرفیت های زیرساختی وزارت بهداشت همخوانی ندارد. ” ”

معاون آموزشی وزارت بهداشت با ارائه این موضوع گفت: تصمیم روز گذشته ستاد راهبردی طرح جامع علمی کشور مبنی بر افزایش ظرفیت دندانپزشکی برخلاف نظر کارشناسی و ظرفیت و ظرفیت زیرساختی وزارت بهداشت است. “

دکتر ابوالفضل باقری فرد افزود: طبق قانون مصوبات ستاد راهبردی طرح جامع علمی کشور باید در صحن اصلی شورای عالی انقلاب فرهنگی و با حضور رئیس جمهور ارائه و تصویب شود. شورا که رئیس جمهور است.» پذیرش دانشجو بدون در نظر گرفتن الزامات آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و اجتماعی موجب کاهش کیفیت علوم پزشکی و آسیب به سلامت انسان می شود.

وی افزود: در حال حاضر 16 هزار دانشجوی دندانپزشکی در کشور در مقاطع مختلف تحصیلی داریم که از تجهیزات و امکانات آموزشی مناسب در برخی از دانشگاه ها برخوردار نیستند.

معاون آموزشی وزارت بهداشت تاکید کرد: تاکید می کنیم دسترسی عادلانه به خدمات پزشکی و دندانپزشکی علاوه بر تعداد مناسب کادر بهداشتی مستلزم بومی سازی و ماندگاری پزشکان و دندانپزشکان و پوشش مناسب خدمات بیمه همگانی است.

باقری فرد با بیان اینکه رشته دندانپزشکی دارای اصول مهم علمی و پذیرفته شده جهانی است، افزود: هر چه بیشتر به موضوع درمان بپردازیم بیماری های دهان و دندان بیشتر می شود زیرا پیشگیری و سلامت ضعیف می شود.

بیشتر بخوانید  آغاز عملیات بسیج مردمی ؛ به دنبال بقایای داعش در سامارا باشید

دیدگاهتان را بنویسید