آموزش قدم به قدم باد کردن آدامسچطور آدامس باد کنیم ؟


باد کردن آدامس یکی از کارهای لذتبخشی است که بسیاری از کودکان و بزرگترها به آن علاقه دارند. اما ممکن است خیلی افراد این کار را بلد نباشند. بسیاری از افراد از آدامس برای خوشبو کردن دهان به خصوص بعد از وعده های غذایی استفاده می کنند و برخی دیگر برای غلبه بر استرس آدامس می جوند.


اما خیلی ها به خصوص افراد در سنین پایین تر علاقه به باد کردن آدامس دارند و باد کردن آدامس برای آن ها جنبه سرگرمی دارد.


اگر به باد کردن آدامس علاقه مندید ولی نحوه باد کردن آدامس را بلد نیستید و دوست دارید باد کردن آدامس را یاد بگیرید این مطلب را بخوانید تا آموزش باد کردن آدامس برای مبتدی هایی که تا به حال این کار را انجام نداده اند را برای شما بیان کنیم.


چگونه آدامس باد کنیم ؟


قبل از هر چیز باید یک آدامس بادکنکی (Bubblegum) بخریم که قابلیت باد شدن را داشته باشد. روی آدامس های مخصوص باد کردن یا همان بادکنکی عبارت «bubble» نوشته شده است.


آدامس های بادکنکی نسبت به آدامس های معمولی چسبناک تر هستند تا بعد از باد شدن نترکند. اکنون در بازار انواع آدامس های بادکنکی خارجی و ایرانی موجود می باشد. آدامس هایی که شکر کمتری در تهیه آن ها استفاده شده است بهتر باد می شوند.


مراحل باد کردن آدمس بادکنکی


برای باد کردن آدامس ابتدا یک آدامس بادکنکی را به خوبی بجوید تا یکدست و صاف شود و زمانی که آدامس طعم و شیرینی خود را از دست داد، زمان مناسبی برای باد کردن آدامس می باشد.

بیشتر بخوانید  گل مومی


نحوه باد کردن آدامس


طرز باد کردن آدامس


بعد از اینکه آدامس را به خوبی جویدید آدامس را به کمک زبان و پشت دندان های خود به سقف دهانتان چسبانده و به آن شکل نیم دایره بدهید (مانند شکل زیر). این مرحله مهم ترین قسمت در باد کردن آدامس می باشد. سعی کنید آن را به خوبی انجام دهید.


شیوه باد کردن آدامس


بهترین روش باد کردن آدامس


می توانید برای اینکه این کار را بهتر انجام دهید جلوی آینه این کار را تمرین کنید. در مرحله ی بعدی سعی کنید زبان خود را به داخل آدامس هدایت کرده و دندان های خود را از هم فاصله بدهید تا فضای لازم برای باد شدن آدامس فراهم شود.


باد کردن آدامس


آموزش باد کردن آدامس


سپس به آرامی نفس خود را از از داخل ریه و از روی زبان به داخل آدامس هدایت کنید. بسیاری از افراد فقط هوا را از لب های خود به داخل آدامس هدایت می کنند که باعث می شود قدرت کافی برای باد کردن آدامس وجود نداشته باشد.


وقتی که آدامس شروع به باد شدن کرد، می توانید آرام آرام زبان خود را از داخل آن خارج کنید و اجازه بدهید دندان ها آدامس را نگه دارند. برای جلوگیری از ترکیدن آدامس روی صورت خود می توانید بعد از باد کردن آدامس دهان خود را ببندید یا هوای داخل آن را مکش کنید.


اطلاعاتی در رابطه با آدامس های بادکنکی


آدمس های بادکنکی بیشتر در رنگ های صورتی تولید می شوند و صمغ بیشتری در تهیه ی آن ها به کار رفته که باعث می شود خاصیت کشسانی آن ها بیشتر از آدامس های معمولی باشد.

بیشتر بخوانید  آدرس و شماره تلفن مرکز تعویض پلاک در شهرز


بلعیدن آدامس مشکل خاصی ایجاد نمی کند و دفع می شود. آدامس های بادکنکی و به طور کلی آدامس ها باعث افزایش تمرکز شده و می تواند گرفتگی گوش را برطرف کند.


جویدن آدامس باعث افزایش ترشح بزاق دهان و بهبود سرعت هضم غذا می شود.


15 دیدگاه دربارهٔ «آموزش قدم به قدم باد کردن آدامس»

دیدگاهتان را بنویسید