مجله گردشگری

پربازدیدترین‌ها
لینک های مفید

آمریکا تحریم‌های جدیدی در ارتباط با برنامه پهپادی ایران وضع کرد

به قلم زود نیوز
به قلم زود نیوز
سرفصل‌های مقاله


به گزارش سایت طلا،ایالات متحده آمریکا 10 شرکت حقوقی و 4 فرد را در ایران، مالزی، هنگ‌کنگ و اندونزی به بهانه حمایت از برنامه پهپادی ایران در فهرست تحریم‌ها قرار داد.

3 نفر از افراد تحریم‌شده اتباع ایران و یک نفر دیگر تبعه اندونزی است. از میان شرکت‌ها 4 شرکت در مالزی، 4 شرکت در ایران، 1 شرکت در هنگ‌کنگ و 1 شرکت در اندونزی ثبت شده‌اند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا مدعی شد که این شبکه ارسال قطعاتی به ارزش چند میلیون دلار را برای سازمان جهاد خودکفایی نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تسهیل کرده است.

دولت آمریکا و اوکراین در ماه‌های گذشته ایران را به ارسال پهپاد برای روسیه جهت استفاده در جنگ با اوکراین متهم کرده‌اند. جمهوری اسلامی ایران و روسیه بارها این اتهامات را تکذیب کرده‌اند.

آمریکا سه هفته پیش هم تحریم‌هایی را علیه 20 شخص و نهاد مرتبط با ایران به علت مشارکت در شبکه‌های مالی مرتبط با امور نظامی این کشور اعمال کرده بود. در همین ارتباط، برایان نلسون، معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی ادعا کرده بود که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و وزارت دفاع ایران به مشارکت در طرح‌های مالی غیرقانونی برای تأمین بودجه جهت دامن زدن به درگیری و گسترش ناامنی در سراسر منطقه ادامه می‌دهند.

این ادعا در حالی مطرح می‌شود که آمریکا با تأمین تسلیحات برای اوکراین و رژیم اسرائیل از سوی بسیاری از تحلیلگران به عنوان یکی از اصلی‌ترین عوامل دامن زدن به تنش‌های کنونی شناخته می‌شود.

اولین نفری باشید که نظر ارسال می کنید

بیشتر بخوانید  آژانس در چارچوب فنی به همکاری ادامه دهد -
نظرتون رو بنویسید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *