45 میلیون دوز واکسن کرونا در کشور ذخیره شده استرئیس اداره بیماری های قابل پیشگیری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۴۵ میلیون دوز واکسن کرونا در کشور ذخیره شده است و افراد واجد شرایط باید دوز چهارم را تزریق کنند.

محسن زهرایی افزود: واکسن کرونا هم اکنون به مقدار کافی و کافی در دانشگاه های علوم پزشکی و مراکز واکسیناسیون دپو موجود است و مدت زمان ماندگاری آن به پایان نرسیده است و در هر زمانی قابل استفاده است.

وی گفت: واکسن شامل استفاده از بخشی از یک میکروارگانیسم بیماری زا به عنوان محرک سیستم ایمنی است که یک فرد سالم برای سالم ماندن در آینده دریافت می کند و در صورت مواجهه در آینده، قبل از تکثیر میکروارگانیسم، آن را متوقف می کند. که عملاً به عنوان پیشگیری در سطح اولیه بسیار ارزشمند است.

زهرایی ادامه داد: اکنون با کمبود واکسن کرونا مشکلی نداریم و اخیرا در فضای مجازی اطلاعاتی مبنی بر انقضای واکسن کرونا در انبارها منتشر شد که صحت ندارد و اکنون 45 میلیون دوز واکسن داریم. . واکسن موجود است، و باید افراد باشند.

وی در خصوص صادرات واکسن کرونا نیز گفت: صادرات واکسن کرونا مستلزم اقداماتی است که سازندگان باید انجام دهند و مدارک تاییدیه سازمان بهداشت جهانی را برای این منظور دریافت کرده و در محل قرار دهند.

زهرایی افزود: وزارت بهداشت در کنار تولیدکنندگان واکسن تاج صادراتی است و تمام همکاری ها را برای تایید سازمان غذا و دارو و ادارات مربوطه انجام می دهد تا در اسرع وقت مسیر صادرات را تسهیل کند. ممکن است.”

وی خاطرنشان کرد: فناوری و ظرفیت های تولیدی به کار رفته برای واکسن کرونا خوب بوده و سرعت ارائه خدمات واکسیناسیون خوب است که نشان دهنده مشارکت بسیار خوب مردم در برنامه واکسیناسیون و توانایی ارائه نظام سلامت در این حوزه است. ” قد بلند بود.”

بیشتر بخوانید  جزییات جدید از پرونده قتل خرمدین از زبان پلیس آگاهی تهران

زهرایی گفت: اولویت دریافت دوز سوم و چهارم واکسن کرونا است. از طرفی نباید فکر کنیم که در صورت دریافت واکسن خوش‌حال می‌شویم و در تجمعات شرکت می‌کنیم و در رعایت پروتکل‌های بهداشتی سهل‌انگاری می‌کنیم زیرا ممکن است با پیک دیگری مواجه شویم.»

وی افزود: ویروس کرونا تعجب آور است. ما از همه ابزارهایی مانند واکسن‌ها استفاده می‌کنیم که می‌توانند به ما کمک کنند و مهم است که اقدامات بهداشتی از جمله پوشیدن ماسک و رعایت فاصله اجتماعی را رعایت کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید