25000 دانشجو معلم دیگر نیز استخدام خواهند شدبه گزارش سلام نو به نقل از فارس، یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش در مراسم تودیع و معارفه رئیس و رئیس دانشگاه با احترام به مقام معلم و قدردانی از زحمات حسین حنیفر و تیم همراه در دوران ریاست دانشگاه ، تحویل پرچم داد و تصریح کرد: افزایش پذیرش دانشجو معلم از سال 1394 پس از سقف 3 هزار نفر به 25 هزار نفر بسیار خوب است. رویداد از نظر کمیت

وی تربیت معلم را یکی از مهم ترین موضوعات از دیدگاه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی برشمرد و افزود: دانشگاه فرهنگیان دانشگاه وزارت آموزش و پرورش است. دانشگاه فرهنگیان تا زمانی که به دنبال همسویی با وزارت علوم است، معلم تربیت نمی کند، زیرا حوزه ماموریتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در بخش تربیت غیر معلم عمومی است.

نوری با اشاره به تاریخچه تأسیس دارالمعلمین در سال 1306 تصریح کرد: این مکان نه تنها در ایران بلکه در سایر کشورها برای تربیت معلم اهمیت داشت. رشته تایید رشته و پذیرش مدرس دانشجویان دانشگاه فرهنگیان از وزارت علوم به وزارت آموزش و پرورش تغییر یابد. ما نیز با وامداری از فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی بر رسالت اصلی خود در وزارت آموزش و پرورش تاکید می کنیم.

وی با اشاره به دستور رهبرانقلاب اسلامی مبنی بر کمک وزارت علوم، سازمان اداری و استخدامی و سازمان برنامه و بودجه کشور برای تسریع در کار دانشگاه فرهنگیان، افزود: دانشگاه فرهنگیان استقلال کامل و با تعهد کلیه اساتید و کارکنان وزارت آموزش و پرورش.

نوری با بیان اینکه دستور جذب 25 هزار دانشجو معلم دیگر در کشور صادر شده است خطاب به مدیر دانشگاه فرهنگیان گفت: محل و نیمی از دانشجو معلمان باید هر چه سریعتر در کشور مشخص شود. “

بیشتر بخوانید  این بچه میمون ها عاشق گریپ فروت هستند! / فیلم سینما

وی از مکاتبه با دولت در خصوص جذب 2000 معلم در دانشگاه فرهنگیان خبر داد و خاطرنشان کرد: سهمیه اعلام شده برای جذب پزشک به تدریج انجام می شود.

وزیر آموزش و پرورش راه حل برون رفت از بحران کمبود فضا در دانشگاه فرهنگیان را کمک به وزارت علوم برای استفاده از ساختمان های این وزارتخانه دانست و گفت: در گذشته آموزش و پرورش به وزارت علوم کمک می کرد. مراکز آموزشی و کمبود فضای آموزشی در این دانشگاه، وزارت علوم باید از دانشگاه فرهنگیان حمایت کند.

وی با اشاره به نحوه بکارگیری افراد در آموزش و پرورش و همچنین حق تدریس تعداد زیادی از کارکنان و فعالان بخش های مختلف گفت: آموزش و پرورش بیشترین مجوز استخدامی را در دولت دارد. آژانس ها “.

نوری نیاز به معلم تعلیم و تربیت را از ضروریات آموزش خواند و افزود: دانشگاه فرهنگیان محل تربیت و ورود معلمان مجرب به نظام عظیم آموزشی است.

دیدگاهتان را بنویسید