2 راه آسان برای پاک کردن لکه موم از روی لباس


نحوه پاک کردن لاک ناخن از لباس هایی که در خانه قابل شستشو هستند

به گزارش دلگرم: شاید بارها کفش هایتان را واکس زده باشید. اما ناگهان مقداری موم فرش یا لباس شما را لکه می کند. اگر مراحل ذکر شده در این مقاله را دنبال کنید، قطعا می توانید تمام لکه ها را از روی لباس یا فرش خود پاک کنید. در این راهنما به شما آموزش می دهیم که چگونه فرش خود را بدون هیچ مشکلی از لکه های موم پاک کنید.

1. منجمد کردن موم

ابتدا مقداری یخ روی لکه قرار دهید. این کار باعث سفت شدن واکس می شود و به راحتی از روی فرش پاک می شود.لکه را تا حد امکان خنک کنید. استفاده از یخ یا کیسه یخ یا حتی گوشت منجمد می تواند گزینه مناسبی برای این کار باشد. اجازه دهید یخ حداقل یک دقیقه روی لکه بماند تا یخ کاملا سفت شود. اگر لکه سفت نشد می توانید روی لکه آب بپاشید و دوباره یخ بزنید.یک چاقوی کره بردارید. با لبه صاف چاقو می توانید لکه موم سخت شده را بدون آسیب رساندن به فرش پاک کنید. هر چه تعداد موم بیشتری را از روی فرش پاک کنید.

در مراحل زیر موفق تر خواهید بود. اگر نمی توانید موم زیادی را از روی فرش پاک کنید. مشکلی نیست، می توانید از روش دیگری استفاده کنید. موم را در معرض اتوی داغ قرار دهید تا کاملا ذوب شود و خارج شود. محل را با مواد شوینده تمیز کنید. استفاده از شامپو فرش یا حتی آب ساده می تواند در نوع خود عالی باشد. اگر هنوز لکه ای روی فرش باقی مانده است. می توانید از مقداری الکل برای تمیز کردن محل استفاده کنید. تمیز کردن سطح حالا بهتر است فرش را با جاروبرقی جارو کنید. با این کار هر چیزی که در فرش گیر کرده است پاک می شود.

بیشتر بخوانید  مدل مانیکور ناخن دخترانه 93


لکه موم را با گرم کردن موم پاک کنید

2. حرارت دادن موم

یک تکه کاغذ کاهی روی فرش قرار دهید. کیسه های کاغذی مورد استفاده در فروشگاه ها می توانند گزینه بسیار خوبی باشند. سعی کنید با گذاشتن یک کاغذ ضخیم از آسیب حرارت اتو به فرش جلوگیری کنید. همچنین می توانید در جاهایی که هیچ لکه ای وجود ندارد، حوله ای زیر کاغذ قرار دهید.
این حوله ها به شما این امکان را می دهند که کاغذ مومی را جابجا کنید. سایر قسمت های فرش را کثیف نکنید. اتو را روی گرم قرار دهید نه داغ. ما نمی خواهیم فرش بسوزد، فقط می خواهیم به آرامی و بدون زحمت ذوب شود تا کاغذ را جذب کند. هرگز اتو را بیش از حد گرم نکنید.
حرارت اتو باید به اندازه ای باشد که فقط موم را ذوب کند. شما بیشتر از این نیاز ندارید شروع کنید و تا زمانی که موم ذوب شود ادامه دهید.

باید بخوانید:

اتو را روی کاغذ قرار دهید. کاغذ موم را جذب می کند و آن را از فرش جدا می کند. وقتی یک تکه کاغذ موم کافی را جذب کرد، می توانید از کاغذ دیگری استفاده کنید. یا اگر کاغذ به اندازه کافی بزرگ است، می توانید نقاط خالی کاغذ را روی لکه قرار دهید و اتو کنید.
مراقب باش. زمانی که کاغذ لکه را جذب کرد، این لکه می تواند به مکان های دیگر منتقل شود. پس از لمس قسمت لکه دار کاغذ با سایر قسمت های فرش خود. مرحله 1 را ببینید.
هرگز اتو را برای مدت طولانی در جای خود نگذارید، بسیار خطرناک است. این می تواند باعث آتش سوزی شود. بقیه موم را با الکل بردارید. اگر هنوز اثری از لکه موم روی فرش باقی مانده است، می توانید مقدار باقی مانده را با الکل سفید پاک کنید. محل را با شامپو فرش تمیز کنید و در نهایت از جاروبرقی استفاده کنید.

بیشتر بخوانید  حلقه های جدید نامزدی و ازدواج (سری اول)2016


حذف موم از لاک


مشاوره: اگر هنوز اثری از رنگ لاک کفش روی پارچه باقی مانده است، مخلوطی از سفید کننده اکسیژن (مارک های مختلف مانند OkiClean، Country Save Bleach، Purex 2 Color Safe Bleach) و آب سرد درست کنید. دستورالعمل های مربوط به هر محصول را دنبال کنید تا متوجه شوید چه مقدار در یک لیتر آب حل می شود.
برای از بین بردن لکه موم، لباس را کاملاً در محلول آغشته کنید و بگذارید حداقل هشت ساعت بماند. لکه را بررسی کنید.
اگر لکه پاک شد، لباس را طبق معمول بشویید. اگر لکه باقی ماند، محلول جدیدی درست کنید و تکرار کنید. ممکن است برای از بین بردن لکه چند خیساندن طول بکشد، اما در نهایت باید لکه از بین برود.


دیدگاهتان را بنویسید