یک کیک خوشمزه رژیمی بدون نیاز به فر


یک کیک رژیمی بدون نیاز به فر

مواد لازم :
:: تخم مرغ ۴ عدد
:: شکر نصف پیمانه ( ۱۰۰ گرم )
:: آرد یک و نیم پیمانه ( هر پیمانه آرد : ۱۲۵ گرم)
:: آب یک چهارم پیمانه
:: بکینگ پودر نصف ق م
:: وانیل شکری نصف ق م یا وانیل خالص یک هشتم ق م

طرز تهیه :
برای تهیه این کیک از ماهیتابه رژیمی ( ماهیتابه دو طرفه ) استفاده می کنیم تا همه دوستان بتونن از دستور این کیک استفاده کنن.ابتدا ماهیتابه رو با قلمو و یک ق س روغن مایع چرب می کنیم .بعد آرد می پاشیم و درنهایت آرد اضافی اونو خالی می کنیم.

حالا طرز تهیه مایه کیک :
زرده و سفیده تخم مرغ رو از هم جدا می کنیم.سفیده تخم مرغ رو خوب هم می زنیم بطوریکه وقتی ظرفمون رو برمی گردونیم از ظرف نریزه.سپس در دو سه مرحله شکر رو اضافه کرده و هم می زنیم.

نکته : در نهایت باید مثل تصویر کشدار بشه .

سپس زرده ها رو دونه دونه اضافه کرده و هم می زنیم . هر زرده رو ۱۰ ثانیه هم می زنیم .با آخرین زرده وانیل هم اضافه می شه.و در نهایت آب می ریزیم و هم می زنیم .

نکته : لزومی نداره زیاد هم بزنید فقط در حد مخلوط شدن .
نکته : آبی که استفاده می شه آب شیر معمولی هست .

سپس مخلوط آرد و بکینگ پودر رو داخل مایه الک می کنیم.و با لیسک هم می زنیم .و در نهایت داخل ماهیتابه می ریزیم .
برای پخت این کیک : شعله گاز رو کم کنید.

حتما از شعله پخش کن استفاده کنید .بعد از نیم ساعت ماهیتابه رو برگردونید .بعد از اینکه بوی کیک در اومد می تونید در ماهیتابه رو باز کنید .برای اینکه بدونید کیک پخته یا نه . می تونید از یه خلال دندون جهت تست استفاده کنید .

بیشتر بخوانید  ۶ خاصیت بی نظیر قهوه دم سرد + طرز تهیه این نوشیدنی

برای اینکه سمت دیگه کیک هم طلایی بشه می تونید کیک رو به سمت مقابل ماهیتابه برگردونید و کمی بهش حرارت بدید.بلافاصله بعد از اینکه پخت کیک تموم شد از ماهیتابه خارج کرده و برش بدین تا کیکتون خمیر نشه .

این کیک به ۱۶ قسمت تقسیم می شه و هر برش اون تقریبا ۶۵ کالری داره . پس با خیال راحت بعنوان صبحانه یا میان وعده استفاده کنید .

منبع : baharsite.com


دیدگاهتان را بنویسید