یارانه نان مستقیماً به مصرف کننده پرداخت می شودبه گزارش سلام نو و به نقل از خانه ملت، سیدرضا فاطمی امین پس از حضور در جلسه کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: مهمترین موضوعات مطرح شده در جلسه امروز، مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها بود. ما در چند ماه گذشته مشکلاتی داشته ایم. اول اینکه قیمت گندم در سه ماه گذشته 280 دلار در هر تن بوده است اما این روزها به 400 دلار رسیده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: افزایش قیمت گندم منجر به قاچاق گسترده در حوزه آرد و گندم شده است. برای حل این موضوع چند ماهی است که دولت به فکر استفاده از کالابرگ در حوزه نان است، اما باید توجه داشت که کالابرگ به معنای دادن کارت نان نیست و به معنای دادن کارت نان دیگر نیست. مردم.

وی در تشریح نحوه تهیه کاربرگ ها، تصریح کرد: در این روش از کارت های بانکی استفاده می شود، یعنی زمانی که مردم برای خرید نان به نانوایی مراجعه می کنند، اگر قیمت نان 7 هزار تومان است، اما قیمت یارانه آن 2 هزار تومان است. دو هزار تومان از حساب افراد و پنج هزار تومان مابقی از حساب یارانه افراد کسر می شود تا قیمت نان برای مشتریان تغییر نکند.

در ماده 13 کابینه دولت آمده بود: در این روش به جای یارانه به نانوایان، کارخانه‌ها و واردکنندگان گندم، یارانه مستقیم به مصرف‌کنندگان پرداخت می‌شود. این روش باعث کاهش واریانس در مصرف و قاچاق می شود. این طرح به صورت پایلوت در استان زنجان در حال اجراست و در صورت اطمینان از تحقق آن در سراسر کشور به بهره برداری می رسد.

بیشتر بخوانید  فال حافظ امروز ۵ اسفند ۱۴۰۰

فاطمی امین تصریح کرد: قیمت نان افزایش نمی یابد و یارانه به صورت هدفمند و بهینه به روش مذکور توزیع می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید