یارانه جدید کی قابل برداشت است نی نی سایت – ایران چطور


یارانه جدید سرپرستان خانوار از ساعت 24 دیشب ثبت شده است. این قسمت از حساب مسدود و غیر قابل استفاده است. چه زمانی می توان یارانه جدید را برداشت و چرا الان امکان برداشت آن وجود ندارد؟

سازمان یارانه های هدفمند مسئول تعیین تاریخ اعطای کمک مالی جدید بود.

در راستای اجرای برنامه اصلاح ارز ترجیحی دولت، ساعت 24 شب گذشته به ازای هر نفر 300 تا 400 هزار تومان به حساب سرپرستان خانوارهای یارانه ای واریز شد. این مبلغ اما تا اطلاع ثانوی قابل برداشت نیست. از نیمه شب، بسیاری در این فکر هستند که چه زمانی می توان یارانه جدید را پس گرفت.

در همین راستا پیامکی ارسال شد که طی آن بانک مرکزی به عنوان متولی تصمیم گیری، برداشت یارانه های جدید را متوقف کرد. بر این اساس این احتمال وجود دارد که دلیل مسدود شدن مبلغ یارانه ها مشکل اعتباری باشد.

مسئولیت بر عهده سازمان هدفمندی یارانه است
بانک مرکزی در واکنش به این خبر به تجارت نیوز گفت: مسئولیت تصمیم گیری در مورد زمان مصرف یارانه جدید بر عهده سازمان هدفمندی یارانه ها است، بانک مرکزی در این زمینه مسئولیتی ندارد. اصولاً از نظر بانک امکان واریز مبلغ و سپس دادن وام وجود ندارد.

همچنین بانک مرکزی در پاسخ به سوال دیگری از تجارت نویس مبنی بر تغییر مهلت پرداخت یارانه، گفت: با توجه به اجرای برنامه اصلاح ارز ترجیحی و تغییر رویه پرداخت یارانه، در مورد ضرب الاجل جدید تصمیم گیری خواهد شد.” انجام شده توسط سازمان برای هدفمندی یارانه».

واریز نقدی یارانه جدید 300 تا 400 هزار تومانی به گفته رئیس جمهور جنبه موقت دارد. وزارت اقتصاد با همکاری بانک مرکزی در حال راه اندازی سامانه جدید است. در این سامانه مبلغ پولی یارانه پس از خرید یارانه گیرندگان به حساب تامین کنندگان نهایی کالاهای اساسی واریز می شود.

بیشتر بخوانید  زمان بازگشایی مرز تجاری مهران اعلام شد -

رئیس جمهور در بخش دوم این گفتگو خاطرنشان کرد: یارانه جدید شامل بنزین، دارو و نان مردم نمی شود. یارانه این کالاها بدون توجه به دهک های درآمدی به عموم مردم تعلق می گیرد و قیمت این سه کالا تغییر نمی کند.

دیدگاهتان را بنویسید