گوترش خواستار ادامه صادرات غلات اوکراین شدبه گزارش سلام نو به نقل از مهر، دبیرکل سازمان ملل متحد بر اهمیت اجرای توافق چند جانبه صادرات غلات از بنادر اوکراین تاکید کرد.

«آنتونیو گوترش» در بیانیه امروز خود تصریح کرد: صادرات غلات از اوکراین و روسیه به سایر کشورهای جهان حائز اهمیت است زیرا از افزایش قیمت غلات در سراسر جهان جلوگیری می کند.

دبیرکل سازمان ملل متحد با یادآوری توافق اخیر روسیه و اوکراین با میانجیگری سازمان ملل متحد، گفت: به دلیل این توافق بیش از 50 هزار تن غلات از بنادر اوکراین صادر شد.

و در حالی که بر اساس اعلام دولت ترکیه روند بارگیری غلات در بنادر اوکراین ادامه دارد، این مقام سازمان ملل تاکید کرد: برخی از کشورهای آفریقایی در حال حاضر با کمبود شدید مواد غذایی مواجه هستند بنابراین امیدواریم بتوانیم حمل غلات از اوکراین را ادامه دهیم.

وزارت دفاع ترکیه امروز اعلام کرد که تعداد کل کشتی هایی که بنادر دریای سیاه اوکراین را بر اساس توافقنامه صادرات غلات با میانجیگری سازمان ملل متحد ترک کرده اند به 27 کشتی رسیده است.

لازم به ذکر است که نمایندگان دولت های روسیه و اوکراین در تاریخ 22 ژوئیه (31 ژوئیه) در استانبول توافق نامه ای را امضا کردند که بر اساس آن محدودیت های صادرات محصولات کشاورزی و کودهای کشاورزی روسیه برداشته شد. هر دو طرف روسی و اوکراینی توافق کردند که صادرات غلات از بنادر دریای سیاه را از سر بگیرند.

بیشتر بخوانید  مطالبات رهبر انقلاب در حوزه کتاب-2| معیارهای مد نظر مقام معظم رهبری برای صادرات و واردات کتاب/ دستان خالی را با ترجمه خوب پر کنید- اخبار ادبیات و نشر - اخبار فرهنگی تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید