کاهش وزن 20 کیلویی ملیکا شریفی نیاآنچه دیگران می خوانند:

ملیکا شریفی نیا او بازیگر و دختر محمدرضا شریفی نیا و خواهر مهراو شریفی نیا است. ملیکا شریفی نیا او در خانواده ای پر از هنرمند و بازیگر به دنیا آمد. ملیکا شریفی نیا او همچنین در سریال های مختلفی بازی کرد. عکس بعدی و پست جدید ملیکا شریفی نیا که از کاهش وزن شدید این بازیگر می گوید:

ملیکا شریفی نیا

من شنیده ام که کاهش وزن بعد از 30 سالگی سخت است. برای همین باز هم تصمیم به کاهش وزن گرفتم و پارسال که داشتم شمع های تولد را فوت می کردم به خودم قول دادم که همچنان لاغر شوم و خدا را شکر توانستم در عرض 7 ماه 20 کیلوگرم وزن کم کنم.

به عنوان اولین سوال می خواهم بدانم برای بچه ای که از اول زندگی اش در سینما بوده دنیا چطور است؟

همانطور که اشاره کردید از 3 سالگی زندگی من با سینما گره خورده است. بیشتر سر کار می رفتم و حتی در روز تولدم بعد از آن و از 9 سالگی نقاشی را شروع کردم. یکی از بزرگترین سرگرمی های من نقاشی است. تمام دوران کودکی من در سینما و نقاشی خلاصه شد. در کودکی توانستم تجربیات خوبی در سینما کسب کنم، با جامعه در ارتباط باشم، مسافرت کنم، مسئولیت کار را بپذیرم و این تجربیات برایم جذاب بود. به هر حال کودکی جالب و زیبایی داشتم.

ملیکا شریفی نیا

آیا خودت می خواستی بازیگر شوی؟

بازیگری جزو آرزوهای من نبود، زیرا برای من بیشتر یک شغل خانوادگی بود، جایی که پدر و مادرم در آنجا کار می کردند و تجربه خوبی برای من بود که با کارگردانان و بازیگران بزرگی کار کنم. بازیگری برای من یک شغل بود. آرزوی من همیشه نقاشی بوده و در این زمینه فعال هستم اما بازیگری را هم دوست دارم چون با آن بزرگ شدم.

استعداد نقاشی کردنت را از پدر و مادرت گرفتی. حقیقت این است که؟

بله، اما نقاشی را هم دوست داشتم، پدر، عمو و خاله ام نقاشی می کردند و به همین دلیل علاقه مند شدم. من حدود 20 سال است که این کار را انجام می دهم و این هنر را با اساتید بزرگی دنبال کرده ام. همیشه دوست داشتم اگر به شهرت رسیدم به خاطر نقاشی ام باشد نه بازیگری.

ملیکا شریفی نیا

خوب، بیایید در مورد رژیم غذایی شما صحبت کنیم. داستان از کجا شروع شد

مدت زیادی به کاهش وزن فکر می کردم، اما نمی توانستم. من شنیده ام که کاهش وزن بعد از 30 سالگی سخت است. به همین دلیل هنوز تصمیم گرفتم وزن کم کنم و پارسال که داشتم شمع های تولد را فوت می کردم به خودم قول دادم که به هر حال وزنم را کم کنم و خدا را شکر توانستم در عرض 7 ماه 20 کیلوگرم وزن کم کنم و الان خیلی خوشحالم چون توانستم خودم را ثابت کنم

بیشتر بخوانید  سرقت عجیب سکه‌های طلای تاریخی !

رژیمت چطور بود؟

ابتدا با رژیم آنلاین 15 کیلوگرم وزن کم کردم، سپس برای 5 کیلوگرم باقیمانده به متخصص تغذیه رفتم و با کمک آنها توانستم وزنم را کاهش دهم، اما 5 کیلوگرم آخر برایم بسیار سخت بود.

الان از وزنت راضی هستی؟

راضیم ولی دوست دارم 3 کیلو دیگه کم کنم.

بیشتر اوقات چه موادی را به عنوان غذا می خوردید؟

در خانه فقط سالاد و نان و پنیر می خوردم و الان فقط یک روز در هفته رژیمم را زیر پا می گذارم و چیزهایی را که دوست دارم می خورم اما باز هم بسیار کم و محدود.

آیا از 30 سالگی هراس داشته اید؟

اصلا. برعکس پیر شدن را خیلی دوست دارم چون تجربه و پختگی آدم را نشان می دهد.

وقتی این رژیم را شروع کردید، عصبی یا بی حال نبودید؟

خب من خیلی حوصله ام سر رفته بود و شرایط برایم سخت بود. به همین دلیل سعی کردم بیشتر با دوستانم معاشرت کنم اما به آنها گفتم اگر رژیم را نشکنم می توانم با شما همنشینی کنم و آنها با من همکاری کردند.

خانواده شما در این مورد چه فکری کردند؟

خیلی خوشحال شدند و مرا تشویق کردند. پدرم اصلا باورش نمی شد چون همیشه به من می گفت گم شو اما من نمی توانستم. در مدتی که رژیم داشتم مادرم نزدیک به 2 ماه به مسافرت رفت و مرا ندید و در این مدت به او گفتم برایم لباس سایز کوچک بخر و وقتی از سفر آمد و من را دید. با خوشحالی زیاد گفت: من به تو ایمان داشتم که می توانی این کار را انجام دهی و خوشحالم که اکنون همه لباس هایت به تنت می رسد.

فکر می‌کنید این موضوع چقدر روی نقش‌های شما تأثیر می‌گذارد؟

قطعا بی تاثیر نیست. البته به خاطر گرفتن نقش این کار را نکردم اما الان خوشحالم که حداقل یک نقش را به خاطر چاقی از دست نمی دهم و این موضوع برایم خیلی ارزشمند است.

ملیکا شریفی نیا

رابطه شما با غذا چیست؟

رابطه خیلی خوبی داشتم اما الان دیگه هوس غذا ندارم. من همیشه عاشق خوردن بودم. در مورد فست فود هم همینطور است. قبلاً دیوانه وار سس ها و وعده های غذایی بزرگ می خوردم، اما الان غذا برای من یکسان نیست.

بیشتر بخوانید  الهام چرخنده معتاد است | اعتیاد الهام چرخنده کار دستش داد

آیا خودتان آشپز هستید؟

بله، اما من دوست دارم برای دیگران غذا درست کنم و اصلا اهل غذا خوردن نیستم. یعنی حاضر نیستم غذاهای جدید را در رستوران امتحان کنم و همیشه همان غذاهای قدیمی را می خورم.

آیا شما فرد شادی هستید؟

بله خیلی زیاد! خوشحالم که سالم هستم و خانواده خوبی دارم. به نظر من خوشبختی یعنی دیدن همین چیزهای کوچک. ما برای شاد بودن نیازی به جستجوی چیزهای بزرگ نداریم.

پیشنهادی برای بهبود وضعیت روحی ما؟

کافی است به داشته هایمان فکر کنیم نه به نداشته هایمان. مادرم (آزیتا حاجیان) به من یاد داد که برای قدردانی از داشته هایم همیشه به زیر پایم نگاه کنم. به نظر من خوشبختی ربطی به پول و اشیا ندارد. آدم باید خوب باشه باید سعی کنیم در لحظه زندگی کنیم و به گذشته یا آینده فکر نکنیم و اگر چیزی را از دست دادیم قطعا جایگزین های بهتری خواهیم داشت، پس غمگین بودن فایده ای ندارد.

وقتی احساس بدی دارید چه می کنید؟

به خانه مادرم می روم، با دوستانم صحبت می کنم، کتاب می خوانم و … در آخر به نوعی حواسم را پرت می کنم.

غار تنهایی شما کجاست؟

بوم نقاشی من برای من بسیار جالب است.

چگونه احساس امروز خود را توصیف می کنید؟

من قبلاً با ضرر بزرگی روبرو بودم. شاید دریایی را ترسیم کنم که طوفان شدیدی را پشت سر گذاشته است. به هر حال من از خودم خیلی راضی هستم که توانستم این طوفان را کنترل کنم.

شما در خانواده ای بزرگ شدید که فضای خاصی در آن وجود داشت و احتمالاً به خاطر کارهایی که پدر و مادرتان انجام می دادند، نتوانستید زیاد با هم باشید؟

بله درست است. البته این شیوه زندگی برایم جذاب بود و باعث شد خیلی زود بزرگ شوم و تجربیات مختلفی کسب کنم.

به عنوان مثال، آخرین سفر گروهی خود را به خاطر دارید؟

ما به دلیل اینکه هر بار یکی از ما سر کار بود به صورت دسته جمعی سفر نکردیم اما چند وقت پیش بعد از 12 سال توانستم با مهرآوه (خواهرم) و مادر (آزیتا حاجیان) به مسافرت بروم که برایم بسیار خوشایند بود. .

چه نسبتی با مهرآوا دارید؟

ما رابطه بسیار دوستانه و خوبی داریم و به شدت از یکدیگر در کار خود حمایت و تشویق می کنیم.

بیشتر بخوانید  بازگشت لژیونر پرسپولیس به قرمزها با انتشار داستانی متناقض + سند

یادت هست خط قرمز تربیتت چه بود؟

بله، یکی از خطوط قرمز به ما دروغ می گفت. به همین دلیل من اصلاً دروغگو نیستم و بعد از اینکه پدر و مادرم همیشه سعی می کردند خودشان مشکلات ما را حل کنند، مثلاً اگر با مهرآوا دعوا می کردیم، اصلاً دخالت نمی کردند و همیشه غیر مستقیم ما را راهنمایی می کردند. ، پیشنهاد می کنند کتاب بخوانیم یا فیلم ببینیم، به ما دادند در هر صورت می خواستند خودمان را توسعه دهیم.

چه چیزهایی را پشت سر گذاشتید؟

من بیشتر از همه به لطافتم فکر می کنم. الان خیلی سخت و کم انعطاف شده ام، حتی می توانم بگویم کمی بی رحم شده ام و در مقابل همه چیز گارد وحشتناکی دارم. به هر حال دلم برای آن ملیکای خلاق و بشاش تنگ شده است.

چرا؟

هر زندگی بالا و پایینی دارد. من مردی بسیار آزاد بودم و امروز دیگر آن رهایی را ندارم.

آیا درمان داشته اید؟

بله من دوره درمان را گذراندم و به نظرم کار خیلی خوبی است و همه باید این کار را انجام دهند، اما متأسفانه آن را ادامه ندادم چون تمرکزم روی چیزهای دیگر بود و الان واقعاً می خواهم دوباره شروع کنم، اما در عین حال. باید بگویم که با خودم زیاد حرف می زنم چون به قدرت کلام اعتقاد دارم.

بزرگترین ترس در زندگی چیست؟

خب من آنقدر ترس دارم که نمی توانم همه آنها را بگویم اما از آسانسور و سرنگ و اصولاً فضاهای بسته بسیار می ترسم.

چه نوع موسیقی گوش می دهید؟

من موسیقی مدرن راک و سنتی را دوست دارم.

روش مطالعه

به نظر من یکی از بهترین قسمت های زندگی هر کسی باید خواندن باشد. وقتی سر کار هستم، کتابی می خوانم یا چیزی را در اینترنت می خوانم. اگر نتوانم کتاب بخوانم خیلی ناراحت می شوم چون از کودکی با کتاب بوده ام. این یکی از تعهدات زندگی من است. اگر کسی نمی خواند، من نمی فهمم چه معنی می دهد؟ یادگیری به دید انسان نسبت به جهان کمک می کند.

آیا به سینما می روی؟

من به صورت گروهی به سینما می روم. من فیلم های زیادی می بینم و از بهترین فیلم ها و سریال های دنیا مطلع هستم.


دیدگاهتان را بنویسید