چند ترفند طلایی برای ماندگاری آرایش تا 24 ساعت


اگر از آن دسته خانم هایی هستید که علاقه ای به طولانی کردن آرایش خود در طول روز ندارید یا زمانی برای آن ندارید، قطعا بارها از شما سوال شده است که برای ماندگاری بیشتر آرایش خود چه کاری انجام دهید و چه روش هایی وجود دارد. استفاده از آرایش طولانی مدت اما نگران نباشید، اگر تا پایان این مقاله همراه من باشید، با تمام ترفندهای آرایش دائمی آشنا خواهید شد.

راه های ماندگاری آرایش

یکی از مشکلاتی که بیشتر خانم ها به خصوص در فصل تابستان با آن مواجه هستند این است که آرایش روی صورت باقی نمی ماند. حتی ماهرترین افراد نیز نگران این هستند که برای اصلاح آرایش خود چه کاری انجام دهند و این احتمال را می دهند که آرایش چشم و لب پس از چند ساعت بد شود.

برای ماندگاری بیشتر آرایش چه باید کرد؟

تمام این موارد که به شدت روی صورت و زیبایی آن تاثیر می گذارد، با چند ترفند مهم قابل حل است. تمام روش های ماندگاری آرایش در زیر توضیح داده شده است تا با کمک آنها بتوانید آرایش خود را در طول روز زیبا و مرتب نگه دارید.

آماده سازی پوست قبل از آرایش

روغن های طبیعی پوست، سلول های مرده، باکتری ها و آلودگی داخل منافذ پوست عواملی هستند که آرایش شما را نامرتب نشان می دهند. به همین دلیل اگر از افرادی هستید که به ماندگاری آرایش صورت خود اهمیت می دهید، بهتر است بدانید که یکی از مهم ترین راه ها برای ماندگاری طولانی مدت آرایش، لایه برداری و تمیز کردن حداقل پوست صورت است. دو هفته یکبار.
همچنین برای داشتن پوستی نرم و لطیف که آرایش به درستی روی آن قرار می گیرد، بهتر است از تونیک ها و کرم های مرطوب کننده پوست صورت استفاده کنید. زیرا تونیک PH و تمیزی کامل صورت را تنظیم می کند و پس از آن کرم مرطوب کننده به نرمی و لطافت آن کمک می کند.

بیشتر بخوانید  انتخاب مدل مناسب ناخن برای افراد مختلف


ماندگاری آرایش

استفاده از پرایمر قبل از آرایش

پرایمرهای صورت منافذ روی پوست را می بندند، جای جوش ها را می پوشانند، چین و چروک های صورت را محو می کنند و سطح آن را صاف می کنند. به همین دلیل استفاده از پرایمر مناسب آرایش شما را مرتب و ماندگار می کند.
همچنین استفاده از پرایمر باعث می شود خطوط و چین های اطراف آن از بین برود و سایه بهتر روی پلک پخش شود و خط چشم و سایه روی چشم ماندگاری بیشتری داشته باشد. اما سعی کنید پرایمری را انتخاب کنید که پایه آب و بدون روغن باشد.

از محصولات ضد آب استفاده کنید

برای اینکه آرایشی ماندگار و طولانی مدت روی پوستتان بماند، بهتر است از انواع محصولات ضدآب مانند ریمل، خط چشم و … استفاده کنید.

مصرف محصولات بدون روغن

عموماً افرادی که پوست چرب و معمولی دارند اغلب می پرسند که برای ماندگاری بیشتر آرایش چه باید بکنند و بهترین راه حل برای آنها استفاده از محصولات بدون چربی است. اما اگر پوست خشکی دارید، بهتر است از محصولات بدون چربی استفاده کنید، اما فراموش نکنید که قبل از استفاده، آن ها را مرطوب کنید.


راه های اصلاح آرایش

آرایش صحیح لب

آرایش دائمی روی لب ها کمی سخت به نظر می رسد، اما اگر با روش های صحیح آرایش لب آشنا هستید، می توانید ساعت ها از رژ لب معمولی استفاده کنید. بهتر است رژ لب را به درستی بمالید:

یک لایه رژ لب مات یا خط لب بزنید.
رژ لب اضافی را با دستمال از روی لب های خود پاک کنید.
کمی رژ لب یا پودر سفت کننده کرپ به لب های خود بزنید.
یک لایه دیگر از رژ لب بزنید.

بیشتر بخوانید  گونه گذاری چه عوارضی دارد؟

آرایش کمتر، ماندگاری بیشتر!

یکی از راه های ماندگاری آرایش و ثابت ماندن، استفاده کمتر از لوازم آرایش روی هم است. به این ترتیب هر چه بیشتر از کرم پودر، کانسیلر، پودر، پنکیک و … استفاده کنید. این مواد به صورت لایه‌های نازک‌تر، علاوه بر ملایم‌تر بودن آرایش شما، بهتر جذب پوست شده و مدت بیشتری روی پوست باقی می‌مانند.

استفاده از فیکس کننده آرایش

شاید بپرسید برای تثبیت آرایش بعد از اتمام آرایش چه کنیم؟ پاسخ این است که استفاده از بیکینگ پودر و اسپری سفت کننده باعث می شود آرایش شما روی پوستتان پایدارتر بماند. همانطور که از نام آنها پیداست، فیکساتورها با ثابت کردن آرایش روی پوست، ماندگاری بیشتری برای آرایش شما ایجاد می کنند.


چگونه آرایش خود را ثابت نگه دارید

اگر پوست چرب و مختلط دارید، استفاده از بکینگ پودر توصیه می شود. می توانید این محصول را در حین و بعد از آرایش به صورت خود بمالید، به خصوص در نواحی که بیشتر عرق می کنند تا ماندگاری آرایش شما بیشتر شود. همچنین بهتر است بدانید فیکساتورها و بیکینگ پودر از ایجاد چین و چروک دور چشم و لب جلوگیری می کند.

باید بخوانید:

پرایمر صورت چیست؟

پرایمر صورت چیست؟

پرایمر آرایشی چیست؟ آیا استفاده از پرایمر قبل از آرایش ضروری است؟ پرایمر آرایشی (پایه آرایش) کرم یا پاک کننده ای است که قبل از آرایش استفاده می شود.


سوالات متداول در مورد روش های ماندگاری آرایش

آرزوی هر خانمی این است که آرایش خود را روی صورتش نگه دارد و بعد از چند ساعت آن را خراب نکند، به همین دلیل سوالات و نگرانی های زیادی در این مورد دارند. به همین دلیل در این قسمت سعی شده به برخی از مهمترین سوالات پاسخ داده شود.
آرایش دائمی صورت کار سختی نیست و تنها با رعایت چند روشی که در این مقاله به آنها پرداخته شده است می توانید آرایشی ماندگار داشته باشید.

بیشتر بخوانید  تاثیرات جادویی وازلین در زیبایی پوست


دیدگاهتان را بنویسید