چرا در تصادف زنجیره ای بهبهان هیچ کیسه هوای داخل خودرو باز نشد؟به نقل از سلام نو به نقل از تجارت نیوز، کمال هادیانفر رئیس فرماندهی انتظامی راهور در ششمین رزمایش ارتقای توان عملیاتی و تحرک فرماندهی انتظامی کشور با اشاره به سوانح اخیر در کشور گفت. جاده ها: همکاران در ترافیک احساس اضطراب می کردند، به سرعت مسیر را مسدود می کردند و اجازه تردد را نمی دادند، اما گاهی شرایط جوی پایدار است و در کمتر از نیم ساعت یا 20 دقیقه شرایط جوی نامساعد می شود.

رئیس پلیس راهور راهور افزود: عدم رعایت فاصله طولی منجر به تصادف می شود. در همین حادثه دلخراش در بهبهان، ایربگ هیچ خودرویی باز نشد.

وی ادامه داد: چرا کالسکه مرگ تولید می کنیم؟ چرا استانداردها کنترل نمی شوند؟ چرا وزارت صمت کنترل نمی کند؟ خودروسازان باید در جریان این حادثه با مراجع قضایی قرار گیرند. درست است که رانندگان در تصادف بهبهان دقت نکردند، اما نقش سازمان های ذیصلاح چه بود؟

وی گفت: پلیس اغلب شرایط جوی، استفاده از زنجیر چرخ و دید ناکافی را گزارش می دهد، اما نمی توانیم به ازای هر 37 میلیون خودرو، 37 میلیون پلیس را کنترل کنیم.

هادیان فر گفت: چرا رانندگان کامیون و کامیون در زمان خستگی از جاده فرعی استفاده می کنند و مثلا در سنندایی تصادف می کنند؟ شرکت های اتوبوسرانی مسئول کنترل رانندگان خود هستند. همچنین رانندگان باید به مسافران هشدار دهند که از کمربند ایمنی استفاده کنند.

بیشتر بخوانید  اخراج ۶ معلم به علت ماسک نزدن سر کلاس درس -

دیدگاهتان را بنویسید