پیش بینی بازار سهام فردا یکشنبه 9 مرداد 1401به گزارش سلام نو به نقل از تجارت نیوز، کارشناسان بازار سرمایه امروز در پی اتفاقات رخ داده در بازار، برای پیش بینی موجودی فردا اخبار برجام و تحولات بازار ارز را از نزدیک رصد خواهد کرد.

تا لحظه نگارش این خبر، هیچ پاسخی از سوی دولت آمریکا یا اتحادیه اروپا در راستای پیشنهادات برجامی ایران ارائه نشده است. اما فعالان بورس و حتی سایر بازارهای مالی مشتاقانه منتظر پاسخ طرف های غربی هستند. تحولات امروز بازار سرمایه نشان از کارایی گسترده بورس به دلیل نامشخص بودن برجام داشت. به گونه ای که بسیاری از سهامداران و کارشناسان در شبکه های اجتماعی از ادامه تاریکی پیرامون مذاکرات گلایه داشتند.

آیا شاخص سهام فردا مثبت است؟

به گفته اکثر کارشناسان، این روزها فعالان بازار سرمایه یک چشم به وین و چشم دیگر به بازار ارز دارند. بنابراین انتظار می رود در صورت احیای توافق یا ادامه شرایط مبهم فعلی، وضعیت بازار به شکل فعلی باشد. اما در صورت ایجاد گشایش در حوزه احیای برجام، انتظار می رود سهام ریالی و گروه بانکی جهش چشمگیری را شاهد باشیم.

البته همانطور که بارها اشاره شده است، اگر سهام کالایی و دلاری با کاهش مواجه شود، به هیچ وجه ثبات ندارد. به عبارت دیگر پیش بینی می شود با توجه به افت هیجانی نرخ دلار در صورت معامله، سهام دلار در مدت کوتاهی روند نزولی را آغاز کند. اما به گفته تحلیلگران، این وضعیت پایدار نخواهد بود و پس از فروکش کردن احساسات به پایان خواهد رسید.

به طور کلی می توان گفت پیش بینی موجودی فردا به عواملی مانند نوسانات نرخ ارز و واکنش آمریکا به پیشنهادات برجامی ایران بستگی دارد. اما اگر اتفاق خاصی نیفتد و صحنه تغییر نکرد، به احتمال زیاد بازار مسیر فعلی خود را تغییر ندهد.

بیشتر بخوانید  روند رهاسازی اقلام وارداتی در بندر شهید رجایی سرعت گرفته است

دیدگاهتان را بنویسید