مجله گردشگری

پربازدیدترین‌ها
لینک های مفید

پشه ها برای نیش زدن انسان‌ها کدام گروه خونی را انتخاب می‌کنند؟ | گروه خونی مورد علاقه حشرات چیست؟

Picture of به قلم زود نیوز
به قلم زود نیوز
سرفصل‌های مقاله


گروه خونی مورد علاقه حشرات چیست؟

بعضی از افراد ممکن است که این آنتی ژن ها را در مایعات بدن مثل بزاق یا اشک داشته باشند. به عنوان مثال افرادی که گروه خونی A دارند، معمولاً در مایعات بدن خود هم، این آنتی ژن ها را دارند.حشرات معمولاً به افرادی با گروه خونی O بیشتر از انواع دیگر گروه خونی جذب می شوند، اما چرا؟

حشراتی مثل پشه ها، برخی افراد را بیشتر نیش می زنند که عامل آن، گروه خونی این افراد می باشد. بنابراین آیا می‌دانید کدام گروه خونی بیشتر حشرات را جذب می کند؟

چه افرادی نسبت به بقیه بیشتر مستعد گزش حشرات هستند؟

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که حشره هایی مثل پشه ها چرا بعضی از افراد را بیشتر نیش می زنند و به بعضی دیگر تمایلی نشان نمی دهند؟! اکثر حشره ها می توانند بیماری هایی مثل  مالاریا  زیکا و تب را انتقال دهند.

عواملی هستند که جذب حشرات را به بعضی از افراد افزایش می دهند؛ یکی از این عوامل گروه خونی است.

موردی مهم درباره گروه های خونی مختلف

گروه های خونی متفاوت که از والدین به ارث می رسند، مجموعه‌ای از پروتئین های متفاوت، از جمله آنتی ژن را روی سطح سلول های خونی قرمز دارند. 4 نوع گروه خونی وجود دارد که شامل موارد زیر است:

گروه خونی A:

این گروه خونی فقط آنتی ژن A روی سطح سلول های خونی دارد.

گروه خونی B:

این گروه خونی فقط آنتی ژن B روی سطح سلول های خونی خود دارد.

گروه خونی AB:

این گروه خونی هم آنتی ژن A و هم آنتی ژن B روی سطح سلول های خونی خود دارد.

بیشتر بخوانید  وزارت نیرو متهم اول وضع فعلی پروژه بن-بروجن/در مسئله آب همه شهروند درجه یک هستند

گروه خونی O:

این گروه خونی هیچ کدام از این آنتی ژن های A و B را روی سطح سلول های خونی خود ندارد.

بعضی از افراد ممکن است که این آنتی ژن ها را در مایعات بدن مثل بزاق یا اشک داشته باشند. به عنوان مثال افرادی که گروه خونی A دارند، معمولاً در مایعات بدن خود هم، این آنتی ژن ها را دارند. خب همه اینها چه ربطی به جذب حشرات به گروه های خونی دارد؟ با ما همراه شوید تا پاسخ را بیابید.

1

گروه خونی O و A؛ لذیذترین گروه خونی برای حشرات

حشرات معمولاً به افرادی با گروه خونی O بیشتر از انواع دیگر گروه خونی جذب می شوند، اما چرا؟ در این قسمت نگاه عمیقی به تحقیقاتی در این باره خواهیم انداخت. یک مطالعه قدیمی در سال 1974 روی 102 نفر انجام شد و ویژگی های مختلف آنها برای جذب حشرات مورد بررسی قرار گرفت.

هنگامی که محققان نتایج را آنالیز کردند، به این نتیجه رسیدند که حشرات بیشتر جذب گروه خونی O می شوند. مطالعه‌ای صورت گرفته در سال 2019 هم نشان می دهد که ترجیح حشرات مربوط به همین گروه خونی است زیرا آنها نمونه های مختلفی از گروه خونی را در ظرف های جداگانه قرار دادند و مشاهده کردند که حشرات بیشتر به سمت گروه خونی O می روند.

حشرات معمولاً به افرادی بیشتر جذب می شوند که آنتی ژن های گروه خونی O یعنی آنتی ژن H روی مایعات بدن مثل اشکشان وجود دارد، زیرا زمانی که آنتی ژن های این گروه خونی را به بازوی افراد مختلف زدند، این حشرات به این افراد بیشتر جذب شدند.

بیشتر بخوانید  قطع برق در اصفهان در شرایط سخت کرونا + شرایط فیلم - اخبار اصفهان - اخبار استانهای تسنیم

بعد از این گروه خونی، آنتی ژن گروه خونی A طرفدار بیشتری نسبت به آنتی ژن B داشت. این آنتی ژن ها در بزاق و اشک این افراد بیشتر یافت می شوند در نتیجه حشرات می توانند آنها را احساس کنند و به آن فرد بیشتر نزدیک شوند.

ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید.
ممکن است به این مطالب نیز علاقه‌مند باشید.
نظرتون رو بنویسید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *