پایان خوش کشتی‌گیران فرنگی‌کار ایرانی در مسابقات قهرمانی جهان / دلخانی و گرایی طلا گرفتند –پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

میثم دلخانی نماینده وزن ۶۳ کیلوگرم ایران و محمدرضا گرایی، کشتی‌گیر وزن ۶۷ کیلوگرم ایران توانستند امشب سومین و چهارمین مدال طلای کاروان ایران در رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جهان را کسب کنند.

در آخرین روز از مسابقات جهانی کشتی فرنگی در اسلو، امشب محمدرضا گرایی دارنده مدال طلای المپیک در فینال روی تشک رفت. وی روز گذشته در وزن 67 کیلوگرم پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با تسوچیکا شیمویامادا قهرمان آسیا از ژاپن کشتی گرفت. وی در حالی که 6 بر یک عقب بود موفق شد با ضربه فنی حریفش را شکست دهد تا راهی یک چهارم نهایی شود. این ملی‌پوش کشورمان در این مرحله در سرشاخ با جعفروف از آذربایجان با عملکردی فوق العاده با نتیجه 10 بر صفر حریفش را مغلوب کرد.

گرایی در نیمه‌نهایی با راماز زویدزه از گرجستان مبارزه کرد که با نتیجه 7 بر 6 پیروز شد و به فینال راه پیدا کرد. دارنده مدال طلای المپیک امشب در مصاف با نظیر عبداله یف از روسیه با نتیجه 5 بر 2 پیروز شد و چهارمین طلای کاروان ایران را بدست آورد.

پیش از این نیز میثم دلخانی نماینده وزن ۶۳ کیلوگرم ایران در دیدار فینال مقابل لری ابولادزه از گرجستان به روی تشک رفت و در پایان در یک مبارزه سخت و نفسگیر با نتیجه ۵ بر ۴ به برتری رسید و با شایستگی بر سکوی نخست جهان ایستاد.

تایم نخست این مبارزه با نتیجه ۳ بر یک به سود میثم دلخانی به پایان رسید.

 دلخانی پیش از این در دور مقدماتی وزن ۶۳ کیلوگرم که روز گذشته(شنبه) برگزار شد، در دور نخست استراحت کرد، سپس با نتیجه ۹ بر صفر دنیز منیکسه از آلمان را مغلوب کرد و در دومین مبارزه نیز برابر لنور تمیروف دارنده مدال برنز جهان از اوکراین با نتیجه ۳ بر ۳ به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله نیز مقابل طالح ممدوف دارنده مدال های نقره و برنز اروپا از آذربایجان به روی تشک رفت و در پایان در مدت زمان کمتر از ۲ دقیقه با نتیجه ۹ بر صفر به برتری رسید و راهی فینال شد.

بیشتر بخوانید  از اعضای تیم ملی فوتبال تست کرونا گرفته شد -

کاروان کشتی فرنگی کشورمان در نهایت 4 طلا توسط محمدهادی ساروی، علی‌اکبر یوسفی،میثم دلخانی و محمدرضا گرایی، 2 برنز توسط محمدعلی گرایی و پژمان پشتام کسب کرد.

لینک کوتاه کپی لینک

دیدگاهتان را بنویسید