ویدئو/ تلویزیون به خوشگلی پارسا پیروزفر حساس بود!

لعیا زنگنه بازیگر سینما و تلویزیون مهمان برنامه کافه آپارات به میزبانی فریدون جیرانی بود.

به گزارش وقت صبح، در این برنامه که به ماجرای ساخت و حواشی سریال در پناه تو می‌پرداخت، لعیا زنگنه درباره حضور پارسا پیروزفر در این سریال و حساسیت روی زیبایی او صحبت کرد.

 

لعیا زنگنه: تلویزیون به خاطر زیبایی «پارسا پیروزفر» روی او حساس بود

درباره ممیزی‌های سریال «در پناه تو» صحبت‌های بسیاری به میان آمده. اولین بار زنده‌یاد حمید لبخنده در این باره اطلاعاتی منتشر کرد و بعد از او خاطراتی هم از سوی بازیگرانش نقل شد.

به بهانه بازپخش این سریال از شبکه آی‌فیلم بخش‌هایی از خاطرات لعیا زنگنه در گفت‌وگو با فریدون جیرانی را درباره مشکلات تلویزیون با این سریال مرور می‌کنیم.

زنگنه به فضای پس از دوران جنگ اشاره کرده و از این مسئله صحبت به میان آورده که آن زمان فضا آماده پذیرش سوژه‌ای مثل «در پناه تو» نبوده و برای همین هم بسیار حساسیت‌برانگیز شده.

او در این باره توضیح داده: «در فضای بعد از جنگ حساسیت‌ها زیاد بود. چون بهرحال فضا سنگین بود. مردم داغدار بودند و حالشان بد بود. فضا آشفته بود و شاید آمادگی ناگهانی برای مواجهه با یک سریال عاشقانه سه ضعلی را نداشت.»

ماجرای مربع عشقی

او اشاره‌ای هم به ماجرای مثلث عشقی در این سریال کرده و گفته: «البته «در پناه تو» مثلث عشقی نبود با یک چهار ضلعی روبه‌رو بودیم که یک ضعلش یک دختر محجبه بود. تلویزیون احساس می‌کنم نمی‌توانست از فیلمنامه‌ای تا این حد زیبا بگذرد اما نمی‌توانست خیلی مسائل را بپذیرد. »

بیشتر بخوانید  بازنشستگان بخوانند/ ماجرای تناسب حقوق بازنشستگان از کجا می آید؟

طبق توضیحات او یکی از دلایل حساسیت تلویزیون نسبت به سریال به پارسا پیروزفر برمی‌گشته: «تلویزیون به خوش‌چهره بودن پارسا پیروزفر حساس شده بود. یادم می‌آید سه بار چهار بار پنج بار گریمش را تغییر دادند. تا زیبایی‌اش را بگیرند.»

گویا آن زمان ماجرای چادر سر کردن لعیا زنگنه هم به این حساسیت‌ها دادمن زده. او تعریف کرده: «به من هم می‌گفتند تو چادر روی سرت است اما رفتارت مثل چادری‌های دیگر نیست.»

طبق تعریف‌های زنگنه شخصیت پارسا پیروزفر در کل سریال به طور کامل قلع‌وقمع شده. او در این باره گفته: «در ممیزی کار را نابود کردند. صادقانه بگویم که از میان سکانس‌های مربوط به پارسا، ۹۹ درصد حذف شد. اصلا بخش زندگی پارسا کاملا حذف شد.»

ایرانی وب

دیدگاهتان را بنویسید