واکنش پزشکی قانونی به زنده بودن «حسین عبدالباگی» مالک متروپل


به گزارش سلام نو به نقل از ایسنا، رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: به حسین عبدالباقی مالک متروپل گفته شد که جسد متعلق به الباقی است یا خیر؟ ما این موضوع را بررسی کردیم و از نزدیکان ایشان نمونه گرفتیم و بر اساس آن نمونه ثابت کردیم که این شخص عبدالبکی است و رسانه های خارجی مطالبی را بیان کردند و افراد غیرمتخصص و ناآگاه در مورد ژنتیک اظهار نظر کردند که مناسب است.

عباس مسجدی درباره نبش قبر مجید عبدالباچی برادر مالک متروپل گفت: نبش قبر برادر مالک متروپل ربطی به ما ندارد زیرا به صورت غیرمجاز، غیرقانونی و غیرقانونی انجام شده است. جاده غیرقانونی است و هیچ مکاتبه ای در این خصوص نداشته ایم.

وی درباره برخی شایعات و شبهات مطرح کرد که آیا حسین عبدالباگی مالک متروپل زنده است؟ وی گفت: موفق به گرفتن نمونه های سالم از مادر، همسر و فرزندان وی شدیم و در کمتر از 48 ساعت در این مورد اظهار نظر و به مرجع قضایی اطلاع دادیم. البته با توجه به اظهارنظرهای غیرحرفه ای افراد غیرمسئول در حوزه ژنتیک، توضیحات علمی و فنی از سوی روابط عمومی سازمان پزشکی قانونی و رئیس بانک ژنتیک ارائه شد.

ما مسئولیتی در قبال اطلاعات در موارد خاص نداریم

مسجدی تاکید کرد: ما در موارد خاص مسئولیتی در قبال اطلاع رسانی نداریم زیرا زیر مجموعه دستگاه قضایی هستیم و این اطلاعات در اختیار قاضی است. زیرا ما مسئول بخشی از پرونده هستیم.

مثلا یک پرونده فردی به ما می رسد و ما موضوع را بررسی می کنیم و می گوییم علت مرگ خودکشی است اما تحقیقات پلیسی نداریم و ممکن است موضوع تحقیقات پلیسی در مورد خودکشی باشد. به همین دلیل باید نظر کارشناسان ما و پلیس بررسی و در نهایت علت مرگ مشخص شود.

بیشتر بخوانید  ویدئویی دیدنی از شبیه سازی ماشین اپل

<п>اعلامیه واکنش پزشکی قانونی به زنده بودن «حسین عبدالباقی» مالک متروپل اولین بار در ظاهر شد خبر سریع.

دیدگاهتان را بنویسید