واشنگتن هیچ ابتکار جدیدی از ایران دریافت نکرده است/ منتظر پاسخ سازنده تهران هستیمآمریکا به اظهارات وزیر امور خارجه ایران مبنی بر اینکه تهران ابتکارات جدیدی به واشنگتن ارائه کرده است، واکنش نشان داد.

به گزارش العربیه، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا که خواست نامش فاش نشود، تاکید کرد که این کشور هیچ ابتکار جدیدی از ایران دریافت نکرده است.

پیش از این، حسین امیرعبدالیان، وزیر امور خارجه ایران گفته بود که تهران ابتکارات جدیدی را به ایالات متحده ارائه کرده است.

یک مقام وزارت امور خارجه افزود: ما هیچ تماسی از ایران در این زمینه دریافت نکرده ایم. با این حال، ما از هر ابتکاری که به ما اجازه دهد توافقی را که در وین مورد بحث قرار دادیم نهایی کنیم و به احیای کامل شورای امنیت سازمان ملل متحد و فراتر از موضوعات پس از مناقشه برگردیم، استقبال می کنیم.

ند پرایس، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز سه‌شنبه گفت که واشنگتن منتظر پاسخ سازنده ایران است و ایران از درخواست‌های خارج از دادگاه که هیچ ارتباطی با توافق ایران ندارد، صرف نظر خواهد کرد.

پرایس از اظهار نظر در مورد برخی از پیشنهادات اروپایی که ایران به دولت آمریکا ارائه کرده است خودداری کرد، اما گفت که واشنگتن گفتگوهای مستقیم را ترجیح می دهد زیرا این کار را برای آنها آسان تر می کند.

مذاکرات برای احیای برجام در وین در ماه های اخیر به دلیل اختلاف ایران و غرب بر سر حذف سپاه پاسداران از لیست سیاه متوقف شده است.

بیشتر بخوانید  800 اتوبوس مجهز به گاز در پایتخت کار خود را متوقف کرده اند

دیدگاهتان را بنویسید