واریز ما به التفاوت افزایش حقوق بازنشستگانآنچه دیگران می خوانند:

استحقوق بازنشستگان این همیشه یکی از چالش برانگیزترین نظرات هنگام بررسی لوایح بودجه بوده است.حقوق بازنشستگان برای سال 1401 با افزایش 10 درصدی 5 میلیون تومان تعیین شد. بازنشستگان جدید خواستار توجه بیشتر به بحث افزایش حقوق در بودجه و همسان سازی هستند حقوق بازنشستگان در چند ماه اخیر اعتراضات زیادی آغاز شده است که اکنون با افزایش دستمزدها بحث اخذ مالیات از حقوق بازنشستگان مطرح شده است.آخرین اخبار را از حقوق بازنشستگان شما در حال خواندن هستید

رئیس مرکز بازنشستگی استان تهران گفت: در جلسه روز شنبه ۲۴ مردادماه تکلیف افزایش حقوق مستمری بگیران سایر سطوح سازمان تامین اجتماعی مشخص می شود.

وی گفت: نمایندگانی از سه گروه کارگران، کارفرمایان و دولت در هیات مدیره حضور دارند که نظر آن دو گروه روشن و موافق افزایش 38 درصدی حقوق بازنشستگان در سایر سطوح سازمانی است. و امیدواریم نظر نمایندگان دولت هم مثبت باشد و در مجموع نظر کلی کمیته طلبکاران برای اجرای قانون را مثبت می دانم.

رئیس کانون بازنشستگان استان تهران افزود: رئیس جمهور سه بار به معاون اول خود دستور داد تا با بازنشستگان جلساتی داشته باشد و نظر آنها را در خصوص مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان جلب کند اما پس از گذشت چندین ماه نتیجه ای حاصل نشد. در نهایت رئیس مجلس طی نامه ای مصوبه دولت را لغو کرد و به دولت یک هفته فرصت داده شد تا حقوق بازنشستگان را مشخص و قانوناً این مصوبه را اجرا کند.

دهقان کیا با اشاره به اینکه تکلیف اجرای مصوبه در این مهلت یک هفته ای مشخص نشده است و روز گذشته کمیته دولتی اجرای آن را به هیات تامین اجتماعی واگذار کرد، گفت: در حال حاضر مستمری بگیران از نظر شرایط اقتصادی مشکلات زیادی دارند. و اعصاب و روانشان به هم ریخته است به گونه ای که صلاح نیست زمان اجرای این آیین نامه به تعویق بیفتد و رئیس جمهور به جای تأخیر چند ماهه دستور اجرای آن را بدهد و یا تحویل آن شود. در عین حال تامین اجتماعی

بیشتر بخوانید  هشدار جدی در مورد استفاده از خشک‌کن لباس

به گفته وی، نظر کانون ها و همچنین کانون عالی بازنشستگان این است که قانون به طور کامل اجرا شود. پیش از این در مجلس رای نداشتیم و ممکن است این مصوبه به درستی اجرا نشود اما اکنون نظر مثبت مجلس را داریم و منتظر اجرای صحیح مرکز توسط سازمان تامین اجتماعی هستیم.

وی با تاکید بر اینکه ده میلیون مستمری بگیر و اعضای خانواده منتظر اجرای صحیح قانون و افزایش 38 درصدی حقوق هستند، گفت: وعده های داده شده در نظام جمهوری اسلامی باید عملی شود و مسئولان نسبت به وعده های خود بی تفاوت نباشند. بنابراین انتظار داریم اگر هیات مدیره بخواهد مشکل بازنشستگان را حل کند و اقداماتی را برای اجرای قانون انجام دهد تا وضعیت روحی و روانی مستمری بگیران بهبود یابد.

رئیس کانون بازنشستگان استان تهران گفت: امیدواریم رئیس جمهور برای آخرین بار دستور اکیدی به نمایندگان خود در هیات مدیره بدهد تا به محض تعیین تکلیف افزایش حقوق بازنشستگان سایر رده ها. امکان پذیر است و موضوع دیگر به تعویق نمی افتد.

وی گفت: احتمالا شنبه هفته آینده 24 مردادماه در جلسه هیات مدیره تامین اجتماعی تکلیف افزایش حقوق مشخص و اعلام خواهد شد.

بیش از 10 روز از ابلاغیه گالیباف رئیس مجلس در خصوص درخواست مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی می گذرد. در این مدت همه منتظر پاسخ دولت بودند اما تاکنون خبری از پاسخ دولت منتشر نشده است.

طولانی شدن مدت ابلاغ مصوبه دولت در خصوص افزایش حقوق بازنشستگان موجب تاسف نمایندگان کارگران بازنشسته شد.


بیشتر بخوانید  ساخت یک ساختمان آموزشی ، پزشکی و تحقیقاتی با 350 تختخواب با همکاری قرارگاه خاتم

دیدگاهتان را بنویسید