همکاری های مشترک در راستای تامین نیازهای بیمه ای فعالان اقتصادی افزایش می یابدرئیس کل بیمه مرکزی در این جلسه با اشاره به اقدامات انجام شده در صنعت بیمه گفت: در صنعت بیمه تلاش زیادی شده و گردش اقتصادی کشور متکی به صنعت بیمه است.

وی با ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه و فضای خوبی که برای بحث بیمه ایجاد شده است، گفت: بحث هایی که در اینجا مطرح شده است، هم در موضوع نیاز بخش خصوصی و هم در زمینه شروع فرصت ها. و مشکلات، می تواند به نتایج عملی و اجرایی خوبی منجر شود.

رئیس کل بیمه مرکزی با مقایسه سطح بیمه کشور با دنیا گفت: بازار بیمه در دنیا حدود 7 هزار میلیارد دلار است که بیش از 50 درصد آن متعلق به بیمه های عمر است که بیش از 90 درصد از این میزان است. بازار برای 20 کشور اول و یک بازار متمرکز است و در دسترس کشورهای توسعه یافته است. طبق گزارش Swiss Re 2021، سهم و تعداد ما حدود 28 میلیارد دلار با نرخ 4200 است.

مهندس بهزادپور افزود: شاخص در نظر گرفته شده به عنوان ضریب نفوذ اندازه ما را نشان می دهد. در واقع نفوذ ما ارتباط ما با دارندگان بیمه است. به عنوان مثال صنعت بیمه در سال گذشته 54 میلیون خسارت پرداخت کرد که نشان دهنده ارتباط ما با مردم است.

وی هدف گذاری ضریب نفوذ 7 درصدی در برنامه ششم را در شرایط فعلی کار سختی عنوان کرد و گفت: واقعیت این است که این 7 درصد باید همزمان با سایر شاخص ها مانند رشد اقتصادی 8 درصد رشد می کرد. به دست نیامد.

رئیس شورای عالی بیمه رشد صنعت بیمه را در گرو رشد اقتصادی دانست و گفت: مسیر اصلی ما توسعه صنعت بیمه است و شاخص نفوذ بیمه شاخصی است که همه ما آن را برجسته می کنیم. در واقع صنعت بیمه کار بزرگی در پیش دارد و باید از پتانسیل های بکر و عظیم در این صنعت استفاده کند و آنها را به فعلیت برساند.

بیشتر بخوانید  حضور حماسی فردا زمان همدلی است

مهندس بهزادپور در بخش دوم سخنان خود به اهمیت استفاده از فناوری و نوآوری روز اشاره کرد و گفت: تلاش کرده ایم که زیربنای ساختار نوآوری در بیمه شکل گیرد و ایجاد مرکز نوآوری در بیمه مرکزی امری است. نمونه روشنی که به زودی راه اندازی خواهد شد

رئیس کل بیمه مرکزی از ایجاد فضای تعاملی در صنعت بیمه استقبال کرد و گفت: به همان اندازه که صنعت را نقد می کنیم موتور محرکه محسوب می شود و باید چارچوب اداری مشخص را رها کنیم و فضایی برای بازیگرانی ایجاد کنیم که می خواهند. از خدمات صنعت بیمه استفاده کنید بیایید آنها را باز کنیم تا بیایند نظر و برنامه های خود را بیان کنند و با استفاده از فناوری های روز بیمه های جدید را با توجه به نیاز آنها طراحی کنیم.

وی در قسمت دوم سخنان خود به کاهش اختیارات دستگاه نظارت اشاره کرد و گفت: معمولاً وقتی بحث مأموریت مطرح می شود به معنای کاهش مأموریت است که من شخصاً با آن موافقم و فکر می کردم کمتر شود. اما برای تحقق این هدف نیاز به همکاری و حمایت سایر ارکان صنعت بیمه است، بنابراین هر زمان که صنعت بیمه اعلام آمادگی کند، هیچ مقاومتی در برابر حفظ اطمینان اجباری نخواهیم داشت.

رئیس کل بیمه مرکزی اصلاح آیین نامه 90 را اولین گام برای کاهش سنوات خواند و گفت: شرکت های بیمه باید در تصمیم گیری های داخلی آزاد باشند زیرا تداخل با نظارت متفاوت است و نظارت باید بر اساس روش های جدید موجود در دنیا باشد. اولین گام در این بحث اصلاح آیین نامه 90 بود که تایید صلاحیت 14 سمت را به 3 سمت افزایش داد و برای بقیه شرکت ها تایید صلاحیت شد که تحت نظارت بیمه مرکزی خواهند بود.

بیشتر بخوانید  اراکی: ده زندانی از همه کشورها می توانند فردا آزاد شوند اگر ...

وی صنعت بیمه را یک صنعت بین المللی دانست و گفت: قبل از تحریم ها روابط گسترده ای داشتیم و انتقال تجربه مهمترین ویژگی ارتباطات بین المللی است که می توانید این فرصت را فراهم کنید. اولویت ما در ارتباطات بین المللی آموزش است.

مهندس بهزادپور راه حل معضل تامین اجتماعی را در دست صنعت بیمه تجاری دانست و گفت: در حال حاضر 13 درصد از منابع دولتی صرف تامین کسری صندوق می شود که پیش بینی می شود تا 10 سال آینده این رقم به 50 درصد برسد. ، تعداد زیادی که قابل تحقق نیست جز ورود به بیمه تجاری امکان پذیر نخواهد بود.

وی افزود: راه حل توسعه صنعت بیمه ورود سرمایه های جدید به صنعت است و هنوز جا برای ورود بیمه های جدید وجود دارد و باید روش های نظارتی خود را نیز توسعه دهیم.

رئیس کل بیمه مرکزی در ادامه گفت: یکی از مقرراتی که در صنعت بیمه غایب است، آیین نامه رقابت است تا بازیکنانی که به این صنعت اضافه می شوند در فضایی مناسب به رقابت بپردازند. رقابت منصفانه قطعاً منافع بیمه شده را تضمین می کند در حالی که رقابت ناسالم بیشترین آسیب را به حقوق بیمه شده وارد می کند.

وی با اشاره به سیاست های جدید بیمه مرکزی در راستای اعطای مجوز به شرکت های بیمه ای جدید، گفت: استراتژی فعلی را بر اساس اولویت دادن به شرکت های معتبر و متخصص قرار داده ایم و راهکار ساده سازی فرآیندها به منظور تسهیل فرآیندها را داریم. برای تسریع در روند صدور مجوز. دوره دو ساله تاسیس شرکت باید کوتاه شود زیرا نیازهای ما در این دو سال تغییر کرده است.

بیشتر بخوانید  سر "نصرالله رادش" کلاه رفت/ عکس

رئیس کل بیمه مرکزی افزود: باید از ظرفیت های داوری استفاده کنیم. ما می توانیم از تجربه و ظرفیت فعال شما در حال حاضر استفاده کنیم و بعداً آن را به کل صنعت گسترش دهیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم در بازار متنوع صنعت بیمه با رشد روزافزون بازیگران نقش نظارتی خوبی ایفا کنیم، باید هوشمندسازی کنیم و این خود این صنعت را به روز می کند.

مهندس بهزادپور گفت: دانش مدیریت ریسک در کشورمان در سطح قابل قبولی است و رتبه خوبی در منطقه داریم و باید آن را توسعه دهیم زیرا نقش اصلی صنعت بیمه مدیریت ریسک است و مدیریت ریسک مفقوده است. پیوند تولید

وی در پایان از پیشنهاد ایجاد پیشخوان بیمه در وزارتخانه ها خبر داد و گفت: با وزارت امور خارجه توافق شد که اولین آن بیمه مسافرتی است و همکاری خوبی صورت گرفت. همچنین پیشنهاد دادیم که در وزارتخانه خدمات بیمه ای ایجاد شود تا بتوانیم درباره بیمه کشورها آگاهی پیدا کنیم زیرا زندگی ما به ارتباطات بین المللی بستگی دارد و باید آن را تقویت کنیم.

در ادامه این جلسه اعضای این کمیته در خصوص موضوعاتی همچون هوشمندسازی خدمات بیمه ای، تخصصی شدن شرکت های بیمه، تعامل مدیران ارشد حوزه بیمه با اتاق بازرگانی و در نتیجه با فعالان اقتصادی و طراحی بیمه نامه های مورد نیاز آنها، ایجاد اتاق ها، داوری، نظارت بر رقابت ناسالم و کاهش قیمت ها که در نهایت منجر به نارضایتی بیمه شدگان، اطلاع رسانی صحیح بیمه شدگان از شرایط بیمه نامه، افزایش حضور بیمه های خصوصی می شود. بخش

در قسمت دوم این جلسه معاونان بیمه مرکزی گزارشی از عملکرد بیمه مرکزی در حوزه نظارت، اتکا و برنامه ریزی و توسعه ارائه کردند.

اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل بیمه مرکزی

دیدگاهتان را بنویسید